Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül álló anyaként a...

Egyedül álló anyaként a gyesre is lehet igényelni a családi adó kedvezményt? Ha igen hol kéne?

Figyelt kérdés
2016. jún. 8. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A családi adókedvezmény nem egy igényelhető juttatás, hanem ahogy a neve is mutatja, az ADÓból kedvezmény. Mivel a GYES nem adóköteles, így nincs miből kedvezményt adni.
2016. jún. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyes adó mentes. A gyesből csak tb-t vonnak és nyugdíj járulékot (ha jól tudom), de adót azt nem!


Ha elmész dolgozni, akkor tudsz a gyermekre adókedvezményt igényelni.

2016. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A családi adókedvezmény a valóságnak úgy működik, hogy valaki keres pl. 100.000 Ft-ot bruttóban. Ebből vonnak le 16 százalék személyi jövedelem adót. Vagyis ő fizet 16.000 Ft adót. Akinek van mondjuk 1 gyereke, akkor a 100.000 Ft-ból ki kell vonni az 1 hónapban 1 gyerekre igényelhető családi adókedvezményt, ami 62.500 Ft, így a 100.000-62.500, azaz 37.500 Ft után kell 16 százalék személyi jövedelem adót fizetnie, ami 6.000 Ft. Tehát akinek nincs gyereke, ő 16.000 Ft adót fizet, akinek meg van 1, az meg csak 6.000 Ft-ot, tehát ő havonta 10.000 Ft-tal több pénzt fog kapni.

Így működik a családi adókedvezmény. Tehát ezt nem úgy kell elképzelni, hogy csak úgy adnak a fizetés mellé 1 gyerek után 10.000 Ft-ot.

És akinek nincs adóköteles jövedelme, márpedig a gyes nem az, az igénybe sem tudja venni.

2016. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam de a volt ferjem erősödött hogy igénybe tudom venni én is mert megkérdezte attól aki az adóját szokta csinálni! Úgy volt hogy hozza majd a papírt megmutatni hogy ő lenondta de az se ért ide már lassan 2hónapja! Így vsak arra tudok gondolni hogy tovabra is ő igényli csak azert adta nekem így elő hogy ne keljen oda adnia!
2016. jún. 10. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha elváltatok, ez nem függ össze. Ő jogtalanul veszi igénybe, ha kap egy ellenőrzést, megbüntetik és vissza kell fizetnie. De hívd fel a NAV-ot, és kérdezz rá, ellenőrizzék csak.


Te ettől még nem tudod igénybe venni most, mert nincs adód. Ha lesz, akkor neked lesz jogod érvényesíteni, nem neki.

2016. jún. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!