Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkahelyemen nem tudom...

Peter0525 kérdése:

A munkahelyemen nem tudom igénybe venni az adó kedvezményt elvileg mert nem vagyunk össze házasodva és a pici még pocakba van 3hónapos elvileg ilyenkor már lehet igényelni nem? Első baba lesz amúgy

Figyelt kérdés
nincs még közös gyerekünk a barátnőm és én 1 lakcímen lakunk szóval együtt élünk de nem vagyunk össze házasodva 3hónapos terhességet most töltötte be kért a nőgyógyásztól igazolást hogy tudjam be adni a munkahelyemre az adókedvezményhez és azt mondták nem vehetem igénybe mert nem vagyunk összeházasodva és ez az első gyermek lesz és majd csak ha meg születik akkor tudom igénybe venni és majd csak vissza igényelni tudom az adóbevallással májusba nem kamu ez ?

2015. nov. 23. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem kamu.

De a barátnőd nem dolgozik? Ő igénybe vehetné máris.

2015. nov. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adóbevallásnál megkapod egyösszegben visszamenőleg, ha megszületett (és elismerted az apaságot), akkor minden hónapban igényelheted már. Most csak az anyuka tudná.
2015. nov. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kamu, ez így igaz. Azért van így, mert mivel nem vagytok házasok, így egyenlőre még nem vagy apa. Házasság esetén a törvény alapvetően a férjet ismeri el apának. Így törvényileg Te majd csak akkor lesz az apja, ha megszületett, és elismerted az apaságot. És úgy visszamenőleg az adóbevallással valóban megkapod. Most havi szinten az anyuka kaphatja meg.
2015. nov. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kamu, ez így működik. Hiszen ennyi erővel bárki mondhatná, hogy az ő gyereke, nem gondolod? A barátnőd igényelje a saját munkahelyén, ne te. De ha nem akarjátok havonta megkapni, akkor tényleg utólag is visszaigényelhetitek, és akkor kaptok egy nagyobb összeget majd. (Csak könyörgöm, tagold a mondataidat, mert baromi nehéz így olvasni!)
2015. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. nov. 25. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!