Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED kérdés. Mit kell tennem...

GYED kérdés. Mit kell tennem ahhoz, hogy megint kapjak GYED-et, ha időközben lejárt a munkaviszonyom és GYES alatt szülnék? Januártól (GYES alatt) mehetek-e munkanélkülire, vagy mindenképpen munkahelyet kell keresnem, és minimum mennyi időre?

Figyelt kérdés
2011. januártól GYES, 2009. augusztusában szűnt meg a jogviszonyom, de azóta (már előtte is) GYED-en vagyok.
2010. ápr. 13. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha én jól értelmezem, akkor nem szabadott volna 30 napnál tovább gyes-en lenned. Hanem elmenni dolgozni, akkor folyamatosnak tekinthető lett volna a munkaviszonyod.

Így tudtommal ismét kell 365 nap munkaviszony. De lehet, hogy tévedek, akkor mindjárt javítanak/pontosítanak. Úgy legyen...

2010. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha gyed alatt szűnt meg a munkaviszonyod, akkor azt jelenti, hogy nem volt meg a biztosítotti időd onnantól. Ha nincsen bejelentett munkád a szüléskor, akkor nem jár semmi. Attól függ, mikor szülsz. Jelenleg biztosításban töltött idő neked 2009 augusztusig van, ez nem elég, mivel azóta nincs. Ha idén passzív gyed-en maradsz, akkor 2011-ben újra indul a körforgás, és 365 napot kell dolgoznod a tgyás, gyed jogosultsághoz.
2010. ápr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eléggé elszomorodtam, mert egyrészt nem szeretnék akkora korkülönbséget, másrészt meg nem szívesen adom bölcsibe az gyerkőcöt, lehet, hogy nem is tudom. Én azt hallottam, hogy a GYED biztosítotti jogv.-nak számít (így az idő megvan), csak az kell, hogy a szülés napján is az legyek, azt meg álláskeresésivel lehetne. Annyira mást mondanak még az illetékesek is, nem tudom miért nem lehet egyértelműbb szabályokat hozni. De azért még egyszer köszönöm.
2010. ápr. 13. 12:05
 4/10 anonim ***** válasza:

A gyed valóban beszámít a biztosítotti időbe, csak sajnos kizárólag addig, amíg van mögötte jogviszony:( Így neked augusztusig számít be, augusztustól nincsen biztosított időd:(

Ez azt jelenti, hogy ha akarsz a második babára is tgyást és gyedet, akkor legalább 3 hónapra (hogy meglegyen a 365 nap) el kell menned álláskeresésire, és azalatt szülni. Mikor érkezik a tesó?

2010. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Még egyenlőre nincs útban a tesó, de ha így áll a dolog egy jó ideig nem is lesz. Sajnos!! Pedig nagyon szerettem volna, ha hamar jön a második. Viszont egy fizetésből (páromé) meg a GYES-nek csúfolt összegből nem tudjuk fizetni a hitelt, meg a rezsit, nem is beszélve a gyerek(ek)ről!

Köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 25. 13:15
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk szeptemberben teherbe esnék (akkor még GYED-en leszek decemberig) és 2011. júniusban szülnék (akkor GYES-en), akkor tudnék-e valamit tenni, hogy legyen újra GYED?
2010. ápr. 25. 13:18
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagy egyáltalán hol tudnám ezt pontosan megérdeklődni, ahol személyesen velem foglalkoznak? OEP, MÁK, APEH ???
2010. ápr. 25. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem megkaptad a pontos választ: már nem megoldható a dolog, mivel augusztus óta nincs biztositotti jogviszony a gyed mögött, igy nem megoldható a dolog.
2010. ápr. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha 2011 júniusában szülnél, előtte be kell jelentkezned álláskeresésire, ahhoz, hogy minden járjon újra. APEH ebben nem fog tudni neked segíteni, inkább a munkaügyi központ az álláskeresésivel kapcsolatban, és az OEP a biztosítotti idővel kapcsolatban. Ami tuti: 212 (plusz nem tudom augusztusban hány nap) jelenleg a biztosítotti időd. Ehhez kell még legalább 153 nap (kb. három és fél hónap. Kérdezz rá, hogy mennyi időre vagy jogosult az álláskeresésire, azzal tudsz kalkulálni, ha legalább ennyi időre jár, akkor tudsz vele kalkulálni. Arra figyelj, hogy ne sarkíts nagyon napokra, mert a gyerkőcök nem jönnek időben:) És kell néhány napod maradjon a tgyás utánra is, mert csak akkor jár a gyed, ha tgyás után visszajelentkezel álláskeresésire, és úgy igényled.
2010. ápr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, hogy ilyen értetlen vagyok, de mint látjátok itt is vannak ellentmondásos válaszok. Most konkrétan leírom az adatokat, mert úgy látom nem mindenki érti. Szóval 2009. augusztus 31-vel lejárt a szerződéses munkaviszonyom, de akkor már GYED-en voltam a kislányommal. Még 2010. december 10-éig leszek GYED-en, utána GYES-en. Szeretnénk második gyermeket, de nem tudjuk mikorra tervezzük, hogy kapjak megint GYED-et, és tudjuk fizetni a hitelt meg a rezsit. Ezek a tények.

Ha esetleg 2010. szeptemberében visszamennék valahová 4 órába dolgozni (GYED-ről), és teherbe esnék, akkor 2011. júniusban születne a gyerek, addig már lenne 9 hónap munkaviszonyom, és a maradék 3 még megvan a 2009. június-augusztus időszakból. Nem tudom jól gondolom-e? 4 órás munka mellett még a GYES-t is kapnám és az biztosítottnak számít? Mi a véleményetek erről a gondolatmenetről?

2010. ápr. 27. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!