Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik terhesség miatt...

Anyukák, akik terhesség miatt tettétek le a cigit, visszaszoktatok?

Figyelt kérdés

Én sokat vergődtem azelőtt a leszokással, 10 évig cigiztem. Tapaszoztam, cukorkáztam, vettem elektromos cigit, de nem tudtam letenni, csak a pozitív teszt után. Másfél éve nem gyújtottam rá, most ugye a szoptatás miatt.

Azt hittem, ha valaki már egy éve nem gyújtott rá, annak már gyerekjáték és nem is kívánja. Én a mai napig nagyon kívánom. Ha a férjem bejön kintről miután elszívott egy cigit, nem találom büdösnek, hanem bújok hozzá és szaglászom. Vagy ha pakolászás közben kezembe kerül egy cigis doboz, beleszimatolok, hogy mennyire jó dohány illata van.

Nagyon nem szeretnék újra dohányos lenni, de mai napig, ha rossz napom van, nyűgös a gyerek, szalad a lakás, legszívesebben fognék egy cigit és kiviharzanék vele az udvarra, csak a szoptatás miatt nem teszem.

Elmúlik ez valaha? Mikor? Mit tegyek, hogy ne kívánjam? Ti visszaszoktatok?

PS: Modikat kérem, ne tegyék át egészség kategóriába, mert kimondottan kisgyermekes ex-dohányos anyukák véleményére lennék kíváncsi.


2016. jún. 24. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Én nem szèpítek, visszaszoktam mikor a lànyom fél éves lett. 3 hónapig tudtam csak szoptatni addig nem is volt eszembe, de miután nem volt hajlandó szopni feladtuk. ( addig is üvegböl kapta ) én szeretek cigizni ez van le lehet pontozni. Állítólag az Allen Car könyv nagyon jó lehet nem jol írtam.
2016. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, visszaszoktam. De ahhoz képest mennyit cigiztem terhességem előtt, most alig. Napi 2-3 szálat (max 5-öt ha extrém rossz a nap) régen meg 20-30 szálat is elszívtam. Én szintén 10 évig cigiztem a terhesség előtt de én csak 1x próbáltam leszokni, akkor se jött össze, sőt, 2 napot bírtam ki. Igen, minden az akaraton múlik de én szerettem cigizni, már most inkább a gyengeség a hibás azért, mert szoptatás után visszaszoktam.
2016. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amikor először lett 2 csíkos a teszt, akkor amikor közöltem a párommal a nagy hírt este együtt elszívtuk az utolsó cigit. Annyiban jó volt, hogy akkortól otthon már ő sem cigizett, csak a munkahelyén, meg ha külön voltunk valahol.

Aztán a fiam 3,5 éves korában külföldre mentem dolgozni, apukával-nagyszülőkkel maradt itthon, nagyon rossz volt, ott visszaszoktam (napi 1-1,5 doboz).

Decemberben ismét pozitív lett a teszt, azóta nem cigizek, de nem is hiányzik. Nekem rettentő büdös. Mikor a páromon megérzem, akkor szégyenlem magam, hogy anno ezt a büdöset kellett a fiamnak is éreznie rajtam... Remélem már nem fogok visszaszokni, és a párom is azt mondta, hogy ha megszületik a lánya, ő sem fog többet cigizni. Ez már látszik is, mert eddig napi 1 doboz simán elment, most 3 napig is elég neki.

2016. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 15 évig cigiztem, amikor terhes lettem. Akkor rögtön letettem és nem gyújtottam rá 4 évig.

Aztán jött a "fúúúúú de nagyoooon" kívám, meghalok egy cigiért" érzés, ami hónapokig tartott. Akkor vettem egy dobozzal. Elszívtam 1 szálat, majdnem elájultam. :D Azóta nem kell.

2016. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 és fél éve nem cigizek,terhesség előtt fogcsikarva tettem le, de a mai napig eszembe jut :-( ha eszek,eszembe jut de jó lenne rágyújtani utána,ha kávézok (de már csak kb 3-4 korty 3in1-bent tudok azóta) akkor is. próbálok arra gondolni,hogyan is cigiznék gyerek mellett? bent kizárva,kimennék akkor,ő addig kijönne velem,és nézné? vagy ha mennénk valahová, arrébb küldeném,vagy állna mellettem és szagolná ő is? mit mondanék mit csinálok? állandóan ha hozzám bújna,szagolná a cigiszagú ruhámat, hajamat? aztán ha ő lépne abba a korba,hogy beszélném le a cigiről,ha én is cigizek?? vagy ha beteg lennék a cigitől?? próbálok ezekre gondolni, nem hazudik ennyi idő után is eszembe jut, de ahogy telik az idő,egyre ritkábban legalább. nálatok segítene ha megkérné párodat,ő is tegye le a cigit,mert így őt kell szagolnod,és látnod ami nehezíti a helyzeted. kitartást!!
2016. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

pozitív teszt után 2 nappal hagytam abba a dohányzást, előtte 14 évig szívtam.

6 éve már. ezidő alatt 2x gyújtottam rá, 1x osztálytalálkozón, 1x meg amikor párom kiment külföldre dolgozni, és mindjárt első éjjel nyakamba szakad a kétségbeesés (meg az extra nyűgös gyerek).

van még fél doboz cigim. ennyi maradt 6 éve a dobozomban. (ó, még 525-ért vettem :D)

néha beleszagolok...

bármikor rá tudnék gyújani, de nem akarok...

a szörnyű az, hogy egyáltalán nem érdekel, hogy egészségtelen, csak hát mocsok drága. ha lenne napi 1-2ezer elvernivalóm, aminek már tényleg nins máshol helye, simán rágyújtanék. de basszus, amíg megnézem, melyik sajt meg melyik hús az akciós, addig...

2016. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktam vissza,mert örültem,hogy sikerült egyszer letenni,nagyon durva elvonási tüneteim voltak,és nem kockáztatnám.
2016. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os,hehe,en is 525-ert vettem az utolso dobozzal;) en se gyujtottam ra azota,igaz ehhez az is hozza tartozik,h en azota v. Terhes vagyok v. Szoptatok:):) de nem is tervezek már visszaszokni,tenyleg rohadt drága es ha mar egyszer letettem felesleges lenne visszaszokni.
2016. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyukàm kocabagós volt elöttem,aztàn köztem és tesóm között visszaszokott, tesóm asztmàs,ezért miatta végleg leszokott,DE mai napig eszébe jut,hogy milyen lenne,néha úgy ràgyújtana,de abban az egy két óràban nem teszi és ennyi.


Én a pozitìv tesztnél letettem, fiam szopis időszaka utàn aprànként visszaszoktam, aztàn megint abbahagytam. Jött a tesó,most szopizik. Nem tudom,szerintem max egy-egy alkalmi cigizés fér majd bele,ràszokni nem akarok megint. Most nem kìvànom...még.

2016. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!