Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A különböző cumik/cumisüvegek...

Ildi42 kérdése:

A különböző cumik/cumisüvegek közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
A márkákra gondolok itt igazán. Mostnában sok helyen láttam Nuk illetve Mam márkájú cumik, cumisüvegek hirdetését. Viszont ezek a márkák nekem nem mondanak semmit. ezek a jobb márkák? Károsanyagtól mentesek? Habár remélem6gondolom, hogy ez fel van tüntetve a különböző termékek cimkéjén. Lehet bugyuta a kérdés, de most készülünk beszerezni ilyesmit, és az első gyerkőcöt várjuk, és ha egy mód van rá, olyat szeretnénk választani amit nem aranyárban adnak viszont jó is. Vagy a márkák nem különösebben számítanak? Ki milyet/ hol vett és mi a vélemény róla?

2016. jún. 24. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Avent es tommee tippee is van, nagyon szeretem oket. Ez a ketto kb ugyanaz, nincs sok kulonbseg. 3 napos kora ota adtam neki lefejt tejet, sosem lett cumizavaros szerencsere, bar ez nem tudom, hogy mennyire befolyasolja.

A Mam az onsterilizalo, mikroban lehet sterilizalni. Ezt olvastam rola, viszont nekunk nincs.

2016. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

MAM vált be nekünk (tápszeres kezdettől), az önsterilizáló változat. DM-es Babylove-ot is vettünk, nem érti a gyerek, hogy kell használni a fejet, őszintén szólva én sem.:)


Aventet kaptunk a kórházi csomagban, abból se tudott sose enni.


Másfajtát nem próbáltunk, most 4 hónaposan lesz egy csere, mert nagyobb adagokat eszik majd, maradunk a MAM-nál.

2016. jún. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bella169 ***** válasza:

Némiképp eltér a cumi kialakítása a különböző márkáknál. (keménység, tapintás, forma ...stb)

Nekünk is a Mam vált be. Az aventes itatópohárnak kevesebb mint egy hónap alatt besárgult és bebüdösödött a gumi része pl. Csinálhattam vele amitakartam, mostam, sterilizáltam, kifőztem. Mindent bevetettem de mégis.Ja és a szelep se volt az igazi vagy csöpögött vagy nem jött belőle. Az avent pedig az egyik legdrágább.

A mam közép árkategória. Megfizethető és jó is. Az itató pohárban is lehet a cumirész cserélni így nem kell mindig újat venni ha történik vele valami.

De persze kinek mi válik be.

Vannak válogatós gyerekek, akik csak ilyen vagy olyan cumival cumiznak vagy ilyen vagy olyan üvegből isznak.

Van ismerősöm aki vadássza egy bizonyos márka egy bizonyos kialakítású cumiját mert a gyerek nem hajlandó mást a szájába venni.

2016. jún. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egyik nem elhanyagolható különbség a cumik formája. A Nuk asszimetrikus, míg a Mam, az Avent, és a Tommee tippee szimetrikus. Nem minden formát fogadnak szívesen a babák. Továbbá vannak szelepes, sima, műanyag, és üveg cumisüvegek.

[link]

[link]

[link]

Érdemes ismert, megbízható márkát választani az anyagösszetétel miatt.

2016. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindegyik hasznos volt! :)
2016. jún. 24. 17:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyat válassz, amit később is könnyen be tudsz szerezni mert ha egyet megszokott nem biztos, hogy másik fajtát örömmel fogadna. A cumik formája, anyaga eltérő különböző márkák között, az üvegek kialakítása is eltérő de ezeknek az elfogadása nem gond, mert akármilyen etetőcumit bele lehet tenni, mondjuk ilyen szempontból szerintem a keskeny üveg azért nem jó, mert lehet abba kevesebb fajta megy bele. Sok márkának van szelepes üvege, ilyen hasfájást megelőző üveg vagy milyen, előre nem lehet tudni mennyire fog érinteni, nekem a hasfájós és refluxos babámnál jól jött.

A fiam egyébként MAM-ot használ.

Elvileg nem lehet káros anyagokat használni már, fel kell tüntetni, hogy BPA mentes, ilyen termékeket kell választani. De én még nem találkoztam babacuccal, amin ez ne szerepelt volna.

2016. jún. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!