Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett divat ritka,...

Miért lett divat ritka, különleges neveket adni a gyerekeknek az utóbbi években?

Figyelt kérdés
Azt megértem, hogy nem akarnak olyat adni, amit kiabálva minden második gyerek odafordul a játszótéren, de néha olyanokat olvasok ezen az oldalon is, hogy inkább kiszúrásnak érzem a gyerekkel szemben. Első hallásra megjegyezhetetlen, félreérthető, esetleg még az sem biztos, hogy elsőre leesik, hogy fiúról vagy lányról van szó. És akkor még nem is említettem a cukinak szánt babás neveket (gyümölcsök, természeti jelenségek és hasonlók, valamint ezek tovább becézve), amikért gyerekként csúfolják, felnőttként meg körberöhögik. Miért teszik ezt az emberek a saját gyerekükkel?
2016. jún. 25. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
A szülők egy része mindig különleges, nem 12 egy tucat nevet próbált adni a gyereknek, csak kevesebb lehetőség volt, ez egyáltalán nem új jelenség. Sok név, amit 15-20 éve ugyanígy savaztak, mára teljesen hétköznapivá vált.:-)
2016. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez nem mai divat, csak sok név, amit mi már megszoktunk, amikor adták még különlegesnek számított. Pont most néztem az érettségi tablókat, kb. minden osztályban volt egy Jennifer, mert gondolom akkor az anyukák odáig voltak, hogy már ilyen "különleges" nevet is lehet adni. Az én korosztályomban meg volt sok Zsanett, ami ma már elfogadott, de akkoriban elég modern, különleges név volt. És így tovább.... Ami mai szemmel furának hat és adják a szülők, mert különleges, az már a gyerekeink korosztályának tök természetes lesz.
2016. jún. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Csakhogy ami most unalmas tucatnév, az is valamikor különlegesnek számított, amíg csak kevesen adták. Változnak a dolgok. 10 éve pl. a Zselyke annyira ritka volt, hogy elvétve volt 1-2. Ma meg tucatszámra vannak felénk. Egyszer a mi neveink is ritkák voltak.

A konkrét kérdésedre csak azt tudom válaszolni, hogy aki viselhetetlen nevet ad a gyerekének, szerintem nem normális, de az már nem a ritka kategória, hanem valami más. Azokkal nem lehet mit kezdeni.

De tudod, mindenkinek más tetszik, van akinek pont a gyümölcs. Nem lenne jó, ha megszabná bárki, hogy mi szép. Ha nincs annyi esze szülőként, hogy ne hozza a gyereket kellemetlen helyzetbe, akkor a gyerek sajnos így járt. Te meg majd nem nevezed Eperkének a tiedet, engem meg nem izgat más gyerek neve.

2016. jún. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Manapsag az emberek egy resze iszonyatosan igyekszik kulonlegesnek latszani, lehetoleg ugy, hogy se okosnak, se hasznosnak ne kelljen hozza lenni (lasd a teveben). Ez is ehhez kotheto. Kis butak, nem tudjak, hogy mindenki kulonleges - de ha csak a neve miatt, az nem sokat er.
2016. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem az a ciki, mikor mindenki egy általa különlegesnek gondolt nevet (pl. tévében hallotta) ad a gyerekének, aztán kiderül, hogy a többi szülő is azt a nevet gondolta különlegesnek, így lett pl. csak az én ismeretségi körömben (ami viszonylag szűk), majdnem minden kislány Hanna az elmúlt 5 évben.
2016. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Nekem már régóta tetszett a Zoé név, még tinikoromból(10évvel ezelőttről) egy anime és egy film az 500 nap nyár miatt(a színésznő neve Zoé) mire lányom született nagyon népszerű lett, fogalmam sincs honnan hallotta mindenki, tvt nem nézek, az anime és a színésznő sem futott be nagyon. Ettől nekem még ugyanúgy tetszik a név, szerintem pont ugyanakkora butaság azért nem adni, mert mindenki másnak is van, mint azért adni, hogy csak neki legyen.
2016. jún. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Én most olvastam h nemrég született baba neve xy Remény Evangélina,ikreknek pedig cseresznye és gyömbér,párom még is jegyezte h nem most született babák nevei vannak már szörp receptek is
2016. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Én is ritka nevet adtam a fiamnak. András.

Na mikor hallottál mostanában András nevű babáról?

És hány Bandi bácsit ismersz? :)

Ami most divat, 20-40 év múlva ódivatú, ami egykor tucat, az most ritkaság. :)

2016. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ami most divat, 20-40 év múlva ódivatú, ami egykor tucat, az most ritkaság. :)"


Így igaz. Egyik barátnőm 20 éves fia Zsombor, mesélte, hogy annak idején anyósáék teljesen kiakadtak, merthogy ilyen név nincs is.:-) Pedig elég ősi név, csak akkoriban viszonylag ritkán adták.

2016. jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lányom első neve egy ma már igen-igen ritka 40 éve viszont gyakori név volt csilla ,második neve viszont virág egyátalán Nem kiszurás .
2016. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!