Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak 3 évet betöltés...

Tényleg csak 3 évet betöltés után mehet oviba?

Figyelt kérdés

Én úgy halottam, hogy ha szobatiszta akkor felveszik előbb. hol lehet megtalálni ezt a törvényt?

A fiam október 2.-án született és nem mehet szeptemberbe oviba.


2010. ápr. 14. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!Az én lányom november 4.-én született,de mehetett oviba szeptembertől,sőt azt mondták,hogy ha 2,5 éves és szobatiszta akkor is mehet a gyerek oviba!/Miskolc/

Nem értem mit számít nálatok az az egy hónap?!Szerintem csak kötekedni akarnak!Sajnos vannak ilyen óvoda vezetők!:)Azért ne hagyd magad!

2010. ápr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, hogy mehet előbb ha szobatiszta
2010. ápr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, mehet előbb, ha szobatiszta, és ha felveszik! Nem kötelező már felvenni a gyerkőcöt oviba, csak 5 éves korban, előtte lehetőség. Így törvényt nem találsz, csak olyat, ami a legkevésbé sem kedvező:( Imádom én is ezt a rendszert. Mintha egy háromévesnek nem kellene gyerektársaság. Na persze:(

ҝ

2010. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor jól hallottam én is!

És hol lehet ezt a törvényt megtalálni a neten.

Az ovi 10 perc sétára lenne a bölcsi meg 20 perc biciglivel!

Így is a bölcsibe a 2,5 éves fiam a kiscsoportba van, mert a nagycsoportba nincs hely. Sokszor visszafejlődét látok benne.

Amúgy szobatiszta teljesen napközbe. még a délutáni alváshoz sem kell pelus. nagyon ritkán van baleset. Nagy dolognál is szól, hogy kell.

Csak este kell pelus!

2010. ápr. 14. 11:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nov.4-ei :)) nálunk is ezt mondták hogy törvényileg az 5 év van meghatározva attól előbb (pláne 3 éves kor előtt) az óvodára van bízva hogy felveszi e a gyereket. Szobatisztaság ide vagy oda.

Mi csak januártól megyünk majd, mert nov tól mehetnénk, de akkor inkább kivárjuk a januárt.

2010. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A törvény úgy szól, hogy csak akkor vehető fel a gyermek az oviba, ha betöltötte a 3. életévét. Vagyis ha nov. 4.-én tölti a 3 -at akkor csak nov. 5.-től mehet oviba. Az hogy egyes óvodák kivételt tesznek az nem jelenti azt hogy az összes Sajnos. :-(
2010. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyukám óvónő, csak betöltött 3. évtől vehetik fel oviba a gyereket. Ha előbb veszik fel és kiderül, megbüntetik az óvodát.
2010. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nekem is így mondták, mint az utolsó írta.

de miért nem egységes ez!

köszönöm a válaszokat!

Akkor szólnom kell a bölcsödébe, hogy még szeptemberbe odajár!

2010. ápr. 14. 12:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Tervezték, amit mondasz, de végül nem lett belőle semmi. Jelenleg csak a betöltött 3 éves mehet oviba.

1-2 ember írja itt, hogy náluk 2,5 éves kortól felveszik, de ezt jelenleg 1 milliós bírsággal sújtják.

2010. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2010. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!