Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova kell beküldeni, a közös...

Hova kell beküldeni, a közös felügyelet megszűnését? Vagy hol kell megszüntetni?

Figyelt kérdés
Külföldön éltünk,ahol aláírtA a papírt,miszerint átruházza a gyerekünk közös felügyeleti jogát rám. De ugye ez Magyarországon nem érvényes így. Külföldi nyelven elfogadja a bíróság? Vagy hova kell beküldeni ezt?
2016. júl. 7. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadja el.Le kell fordíttatnod.Vannak akkreditált fordító irodák.Nem olcsó,de ezen-hivatalos fordítással-papírral már mehetsz tovább a bíróság felé.Nem tudom ott van-e még,de a Bajza u.-ban(Bp.VI. kerület) volt egy ilyen fordító iroda.
2016. júl. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Ezt csak biroság mondhatja ki hogy kié a felugyeleti jog.lemondani csak ugy nem lehet rola.

Keresetetet kell beadni.mert birosagi vegzes nelkul amug sem fogadnák el sehol ha hivatalos ügyintéznél egyedül a gyerek felett

2016. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Mellesleg a gyerek erdeke lenne az apja mégha havonta evente is ha az aoa egy nornalis ember amugy(nem agresszor vagy pedofil stb)
2016. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
"Külföldi nyelven".Basszus,talán idegen nyelven,nem?????
2016. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megérdeklődtem,köszi. Mivel már lemondott róla,nem kell keresetet benyújtani stb stb. De azthittem érthetően fogalmaztam. Köszönöm 1-es,úgy van ahogy írtad,szerencsére a gyámügy intézi a fordítást,pár hét és megkapom a végzést.
2016. júl. 8. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Kivi vagyok ha egyedulallokent igenyelsz barmit az onkormanyuattol brosago vegzes nelkul hogy állnak majd hozzad.


Kosz a lepontot majd jelezz vissza amikor azt mondják hogy vegzes nelkul nem minosulsz egyedulallonak addog ugyanis egyforma jogotok van.

2016. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Végzést csak per utján kaphatsz amugy...
2016. júl. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyébként azthittem érthető...

Van végzésünk,de nem Magyarországról,de itt már elfogadják mivel másik országban aláírt minden papírt.

2016. júl. 10. 10:29
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os! Nagyon szőke vagy értetlen. Szerintem ne válaszolj tudatlanul.

Kérdező! Mi Svédországból költöztünk haza a lányommal. Szerencsére jó viszonyban váltunk el,így átruházta a gyerek feletti jogot. 100%-ban. Ezt a papírt lefordítottak,16.000 ft volt. Beküldtem a bírósághoz (telefonon érdeklődtem meg hogy hova kell) és a gyámügyhöz is biztonság kedvéért és itt is "regisztrálták" a felügyeleti jogomat.

Tehát egy az egyben a te eseted volt velünk is. Nem kell külön bírósághoz járkálni....

2016. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de 26%-ban hasznos választ nem tudok egyedül csinálni. Tehát minimum 3-4 ember lepontozott és egyébként is azthiszem jogosan. Mivel hivatalos szervtől érdeklődtem,azt gondolom jobban tudják mint egy átlag kisvárosi anyuka,aki a hirek.mindenegybenblog.blog.blogger.com -ról tájékozódik. A kérdést mikor feltettem még nem tudtam a választ,de pontosan úgy van ahogy az 1-es és sz utolsó válaszoló írta. Ezt csak egy később ilyen ügyben érdeklődönek írom.
2016. júl. 10. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!