Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van esélyen hogy megkapjam a...

Van esélyen hogy megkapjam a fiam felügyeletét? (hosszú)

Figyelt kérdés

Az apjával évek óta egy pár vagyunk, de úgy néz ki most szétmegyünk. Nem hajlik semmi fajta közös megegyezésre, azt szeretné ha a pici (most tölti az elsőt) vele maradna, és ő kiköltözne (saját lakása is van) az anyjáékhoz (a nevelőszülei, szóval vér szerinti vagy hivatalos kapocs nincs közöttük), és míg ő dolgozni jár addig a felügyelet meg van oldva.

Én még tanulok (egyetem) Mivel munkaviszonyom csak diákszövetkezetben volt így gyed-et az egyetem miatt kapok, de az nemsokára lejár, illetve mivel nappali tagozaton vagyok (egyéni tanrend mellett) ezért árva járadékot kapok még (52e), illetve megtakarításom van még (ca 200e).

Tudom hogy mindez kevés ahhoz hogy ellássam. De egyedül ő sem tudná ellátni a picit (hiába van saját lakása, a ca 150-es fizujából durván 100 megy a rezsire és a hátralékainak a törlesztésére).

Nekem nincs olyanfajta rokoni segítségem mint neki, szóval ha nálam is maradna a pici, úgy vagy anyaotthon, vagy ismerőssel közös albérlet jöhet szóba. Vizsgákra kéne feljárnom csak, az idő alatt a felügyeletét az apjával lenne legcélszerűbb megoldani, én vele ellentétben nyitott vagyok az együttműködésre.

Ami anyagilag segít még nekem az hogy itt a városba többen keresnek meg apróságok elkészítésére (ruhák, ékszerek, festett táblák stb) ezt esetleg megpróbálhatom komolyabb formába önteni. (az ilyen bevételem nagyon változó, nem reklámozom magam, nem vagyok fenn internetes felületen, így olyan 15-40 ami bejön belőle) Meg esetleg ösztöndíjat igényelhetek még, de sosem foglalkoztam ezzel (nem a jegyeim miatt hanem mert nem volt rá igazán szükségem).

Van a városunkban ingyenes jogi tanács, de oda csak jövőhéten tudok eljutni, ezért gondoltam hogy megkérdezem itt, hátha volt valaki hasonló cipőben.


2016. júl. 8. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Ha te is tudod neki biztosítani az életkörülményeket, és leírásod alapján tudod, és még ilyen pici gyerekről van szó, nem fogják tőled elvenni. A 3 év alatti gyerekeket általában az anyjuknak ítélik.

Viszont feltétlenül fogadj ügyvédet. Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. Sok sikert.

2016. júl. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

tehát akkor apának van állás, saját lakása és a szüleihez költözne, így segítség és felügyelet megoldott lenne, na meg persze gondolom akkor a saját lakását kiadná és nőne a bevétele.


neked csak segélyek vannak, gyes lesz mindjárt ugye, és árvasági lenne, de 70-80E-ből valljuk be, nem tudsz albérletet fizetni, rezsit fizetni és ellátni a gyereket.


azt gondolom, hogy te ebben a formában most nagy vagy képes arra, hogy megkapd a felügyeletet. minden esetben a gyerek érdekeit nézik és az nem érdeke, hogy éhezzen. azzal meg nem állhatsz a bíróság elé, hogy majd gyöngyöt fűzöl és abból lesz havi 20.000.-, az pelenkára se elég!


ha tényleg szétmentek akkor bölcsibe kell adni a kicsit, munkát kell keresnek és át kell menned levelezőre ha szeretnéd a gyereket megkapni

2016. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
mg annyit lehagytam, hogy az anyaotthon egész más mint amit te gondolsz. az nem ingyen szállás, ott dolgozni kell, nem mondhatod, hogy egyetemre jársz, mert fizetni kell érte és csak addig maradhatsz, míg nem tudsz elmenni albérletbe, vagy maximum egy év. de hosszú hónapok a várólista :(
2016. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A festegetés nem hivatalos, nem tiszta jövedelem, gondolom. Csak gyesed lesz meg árvaellátásod. Utóbbit érdemes lenni feladni (mármint a nappali tagozatot) és elmenni dolgozni, hogy legyen rendes jövedelmed, mert így saját magadról sem tudsz gondoskodni. Eddig a párod gondoskodott rólad? Mert akkor nem fer, hogy csak neki rovod fel a hátralékokat.

Én még sose váltam, de feltételezem, hogy lakhatásnak, megélhetésnek azért lenni kell ahhoz, hogy neked ítéljék a gyereket.

2016. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Levelezőre biztosan nem kell átmennem, az egyéni tanrend ugyanis majdnem olyan mint a levelező bejárást tekintve, csak mivel nappali tanrendnek felel meg így az utána járó diákigazolványt, egészségbiztosítást stb-t megkapom.


Eddig önellátó voltam senki nyakán nem éltem, a suli mellett diákmunkát vállaltam, szóval a bevételem volt annyi mint a páromnak, csak a diákmunka után nem jár gyed vagy ilyesmi. A hátralékokat meg tényleg csak magának köszönheti, a számláihoz nem nyúlhattam, de időnként elfelejtette befizetni őket így két végrehajtás van a nyakán.


a festegetés dolgot szeretném valahogy hivatalosabb mederbe terelni, adószámot kiváltani stb így lenne olyan bevételem ami már számíthatna.

2016. júl. 8. 12:35
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

Hol laktok most? Hová van a baba bejelentve? Párod lakásában?

Ha nincs hová mennetek, akkor megkaphatod a kizárólagos lakáshasználati jogot is. És számolj a gyerektartással is.

Mindenképpen kérj jogi segítséget. Ne félj, nem olyan egyszerű egy gyereket elvenni az anyától. Ha pedig arra hivatkozik, hogy nála jobb helyen van, mert majd a szülei vigyáznak rá, az is röhejes, mert ez kb. azt jelenti, hogy ítéljék csak neki, majd mások foglalkoznak a babával.

Kitartás!!!

1. válaszoló voltam.

2016. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Lakáshasználati jogot úgy biztos nem fog kapni,hogy nem házasok.

Kérdező: akárhogy is nézzük,munka kell neked,és lakás.

Mert egyenlőre te hátrányos helyzetben vagy az apához képest,hiába állításod szerint megkerestél annyit.

Neki van lakása,van állása,támogató háttere.Ja meg a pici gondolom az ő lakásába is van bejelentve.

2016. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

"Lakáshasználati jogot úgy biztos nem fog kapni,hogy nem házasok."


Együtt élnek, tehát élettársak. Megkaphatja. Kérdező, viszont fordulj jogászhoz, és ne itt a gyakorin szerezz be információkat. Ehhez túl fontos az ügyed.

Egyébként tényleg nincs senkid? Se nagymama, se nagypapa?

Ha egy éves a gyerkőc, akkor próbáld meg a bölcsit, és próbálj munkát szerezni mellette.

Sok sikert.

2016. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem fogja megkapni!
2016. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

Ez most jó érzés neked, 9-es? Honnan tudod? Honnan tudod, hol van jó helyen? Nem egy drogos, alkoholista, beszámíthatatlan nő a kérdező, hanem egy gyerekét nevelő egyetemista lány. Miért ne kaphatná meg???

Még jó, hogy nem te döntesz az ügyben. :)


Kérdező, ne hallgass senkire és kitartás.

2016. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!