Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire számít nálatok a...

Mennyire számít nálatok a névválasztásnál a gyakoriság? Nekünk a kedvenc nevünk benne van a leggyakoribb 10 névben (Dániel), a második kedvenc viszont valamivel ritkább (Nándor).

Figyelt kérdés
Mi alapján döntenétek? A gyakoriság számít jobban, vagy az, hogy egy kicsivel jobban tetszik?
2016. júl. 9. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem számított a gyakoriság. Hiába gyakori egy név statisztikailag, attól még a mi környezetünkben nincs belőle sok. Pl. Dániel nevű gyereket egyet sem ismerek (Annát, Hannát sem, pedig azt mondják, hogy azokból rengeteg van).
2016. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Azt választanám, amelyik igazán tetszik. Csak azért, mert egy név gyakori, nem választanám, de attól, hogy az, még adnám, ha az kedvesebb a számomra.
2016. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Vezetéknévtőlis függ azért. Ha gyakori a vezetéknév (Kovács, takács, Tóth), akkor nem szerencsés a leggyakoribb nevek közül adni.

Mivel a mi vezetéknevünk nagyon ritka és kacifántos, ezért a kislányunk Anna lett.

2016. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Engem a gyakorisag nem zavar. Az elso fiamnak nagyon gyakori neve van, de kiskorom ota a kedvenc ferfinevem, a ferjemnek is nagyon tetszett, igy nem izgatott. Masodik fiamnak kifejezetten ritka neve van, de az sem zavart.

Az emberek minden miatt be tudnak szolni, ha gyakori, azert, ha ritka, azert. Nem attol lesz tucatember valaki, mert gyakori neve van es nem attol lesz egyedi, mert baromi ritka nevet adtak neki.

2016. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Szoval a lenyeg: mi mindenkeppen olyan nevet adtunk, ami nekunk tetszik. A mi gyerekunk, mi neveljuk, es semmikeppen sem arra, hogy mast mar a neve (!) miatt szeressek vagy epp eliteljek.
2016. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Nálam szempont a gyakoriság, és a vezetéknév, hogy ahhoz hangzatos legyen. Sajnos csak az ábránd szintjén vagyok, mert már volt sok kudarcom,de a neveken sokat gondolkodtam olyankor. A férjem vezetékneve úgy végződik hogy 'bi, közben nekem nagyon tetszik a Líviusz, és Lívia, de ha a gyerekek gonoszkodására és a fantáziájukra gondolok, akkor félnék attól, hogy bilinek csúfolnák. A férjem keresztnevét meg azért nem adnám ha fiam lenne, mert abból már három van a családban. Szóval ilyen szempontból fontos a gyakoriság. Pedig amúgy az egyik kedvenc férfinevem.
2016. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem szamitott, de ha masnak Anna vagy Hanna a neve engem aztan nem zavar egy percig sem:)
2016. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon számított, olyan nevet akartunk mindkét gyereknek, amilyen névvel nem ismerünk senkit, lányunknál sikerült, fiunknál egy emberrel találkoztam életem során, párom nem, de az pozitív emlék volt, úgyhogy eltekintettem tőle. Amúgy a Dániel baromira tetszik nekem is, vezetéknevünkhöz tökéletes lett volna, de a gyakoriság kizáró ok volt, környezetemben rengeteg van.
2016. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szamitott. Az egyik legfontosabb volt, hogy ne legyen az elso 200-ban, de tul ritka se legyen.
2016. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mi nem tartunk még ott sajnos...de nagyon tetszenek a ritka nevek,Többek között:

lány nevek: Küllikki,Miett,Leila,Luca,Linett,Lorina,Anelma,Ninett,Ariell

a,Beneditta,Bíboranna,mili,Latinka

fiú nevek: Izidor,Benett,Diegó,Celesztin,Rodrigó,Lándor,Flórián,Kriszti

án,Borisz,Marcell,Miron,Lionel,Frederik

neked melyek tetszenek esetleg ezek közül, vagy a ritka, különleges nevek közül?

2016. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!