Ti hogyan éltek meg?

Figyelt kérdés

Most komolyan mondom.Nem volt lehetőségünk tanulni , 18èvesen mindketten a parommal munkaba alltunk. 6éve vagyunk egyutt: 22 eves vagyok 4eve dolgozom egy helyen , fizetes emeles nelkul.. A keztonk keresete 250.000.-. A 8. Keruletbe lakunk a "getto" kozepen. 30nm lakasba 80+rezsiert. Na most kb marad , 100-120ezer ft az eletre... Nagyon szeretnek mar gyereket de igy hogyan??

Teljesen elkeserdtem , mit csinaljunk meg ? Nem akarok en milliokat, csak hogy normalisan megeljunk es bevallalhassunk egy babat is .. A parom volt kint 3honapor kulfoldon is de nem sokkal jutottunk elore .. A lakas kaukciojara volt eleg.

Ti fiatalon hogy eltek meg? Mit csinaltok ? Hol laktok ? Tudtok gyereket vallalni?

Koszonom a valaszokat!:)



2016. júl. 10. 07:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kellene egy használható szakmát tanunotok.

Még fiatalok vagytok, de kisegítö munkából nem akartok élni még 40 évet?

Mindegy mi a szakmád de abban jónak és tanultnak kell lenni.

Lehetsz takarítonö, de annak is tudás kell, a mai korban már a takarításnak is rengeteg követelménye van. Ha kitanultok egy szakmát akkor abban évek után lehet elörelépés, akár saját céget is tudtok késöbb alapítani. De ha nincsen kitanult szakmád akkor mire?


Pl édesanyám tanult bolti eladó volt. Kb 10 év után kapta meg az elsö boltvezetöi állását, majd 20 év után tudott saját boltot nyitni, amiböl nyugdíjba ment. De ehez a legfontosabb volt, hogy legyen bolti eladói végzetsége.

2016. júl. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
És 18 éves korodig miért nem tanultatok? És miért nem tanultok most?
2016. júl. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi jelenleg egy kissé még szűkősen,mert a férjem 3 évvel ezelőtt 1 évi munkanélküli volt,és akkor eléggé elúsztunk anyagilag.Székesfehérváron élünk albérletben,a férjem egy multinál dolgozik,és ápolónő vagyok,de még januárig gyeden.A férjem 220-230-at hoz haza adókedvezménnyel,és 100-at kapok gyedre+ a családi pótlék 12 ezer.Az albérlet és a rezsi 100 ezer,ezen kívül 100 ezer elmegy az egyéb kiadásokra.Nagyjából 130-140 marad az étkezésre és egyéb szükségletekre.Kijövünk belőle.
2016. júl. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Úgy hogy munka mellett tanultam. Ne rinyálj hanem tegyél azért hogy jobb legywmen!
2016. júl. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Először könnyebb életet alapoztunk meg, ami működőképes gyerekkel is.

Nem kell sok csak pár lépés, változtatás.


Olcsobb albi, masik munkahely, esetleg nagyszülők közelében lakni.

2016. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Tanulnotok kell a munka mellett. Máshogy nem fog menni! Erre biztos nem vallalnek gyereket.
2016. júl. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Jolfizeto, otthonrol tanulhato es mellette levelezon is vegzett hianyszakmat (informatika) tanult egyik baratunk, az egyetembol csak 1 evet vegzett el, mert kozben felvettek dolgozni, azota egyik allasbol ugral a masikba, 3-400 nettoert.


Mi kulfoldre koltoztunk, az osszes sporolt penzem ment az elso havi lakberre, fel evig szakmai gyakorlaton voltunk, osszehuztuk a gatyaszijat, aztan lett rendes munkank, es kint tudtunk maradni, most lakasra teszunk felre, es aztan jovunk haza. Idokozben megszuletett az elso gyerekunk, en kint kepeztem mar at magam (szibten informatikai teruletre), talaltam masik munkat, utana mentem el "gyesre".


Ha otthon elnenk, es olyan helyzetben lennek, mint ti, akkor is ezt csinalnam. Az inforlmatika nem csak programozasbol all, rengeteg terulete van, meg kell nezni, milyen allasokra keresnek, Budapesten van boven, es ismeros nelkul is konnyu bejutni, a netto 250 pedig a kezdofizu, es elegge az alja, par ev tapasztalattal 3-400+. Szoval hajra:)

2016. júl. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mi a durva? Hogy mi ketten a férjemmel nem keresünk ennyit, pedig nekem felsőfokú végzettségem van, a férjemnek meg középfokú+szakma. Csak mi közalkalmazottak vagyunk, és az államnak a mi munkánk, tudásunk ennyit ér :(


Viszont azért azt is hozzá kell tennem, hogy mi két gyereket is nevelünk ennyiből, és nem érzem, hogy nyomorognánk. Csak hát nem Bp.-n lakunk. Megyeszékhely, de nem főváros. Szerintem a fővárosban irgalmatlanul el vannak szállva a lakbérek. Mi havi 35 ezer, plusz rezsit fizetünk egy kétszobás lakásért, nyugis, normális környéken. Év végén költözünk nagyobba, mert ez már kicsi nekünk, de két és fél, három szobás lakások is vannak 40-50 ezer forintért. Igaz, mi most már venni szeretnénk, egy méretben megfelelő panelt kb. 8 millióért lehet is itt venni, nem belvárosban, nem központi helyen, de kellemes, normális környéken.

2016. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mi is munka mellett tanultunk. Amikor volt egy kis lehetőségünk, költöztünk, hitellel. Aztán gyűjtögettünk, és akkor vállaltunk gyereket, amikor volt mire. Nem volt könnyű, de most sokkal jobb.
2016. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
én a helyetekben biztosan eljönnék pestről. ahol mi lakunk baranyában, 15e-ért van 3 szobás lakás, pécstől 20km-re...
2016. júl. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!