Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Álmaitok lakásában/há...

Anyukák! Álmaitok lakásában/házában éltek? Ha igen, mi jellemzi? Ha nem, milyet szeretnétek?

Figyelt kérdés
Mekkora, hol, milyen elosztás, stb. Minden érdekel! Megvalósítható-e, mikorra tervezitek, ha igen?
2016. júl. 7. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Álmaim háza az aktuális kisváros egyik kertes részében lenne.


Ahol most lakunk: ugyanabban a városban egy háromszobás, negyedik emeleti panellakás. Tökéletesen meg vagyok elégedve vele, mert tágas, három külön bejáratú nagy szobával, konyhával, fürdővel és előszobával. Nyáron is csak annyira van meleg benne, mint a szüleim téglaházában falun. Ami kicsit nehezebb az a negyedikre való felmászkálás, főleg terhesen, de ennyi sport kell. Hitelmentes, saját pénzből megvett lakás, úgyhogy ha ezzel maradunk életünk végéig az is tökéletes lesz.

2016. júl. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kellene még egy nagy mosókonyha és egy nagy gardrób, esetleg a nappali lehetne kicsit nagyobb.

80nm-es, 3 szobás, amerikai konyhás tetőterünk van.

2016. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen élnek egy olyanban amit mi építettünk, de mar 1 lakast es 1 hazat újítottunk fel nulláról.

Valamint penz is hianyzik hozza.


A házunk olyan lett mint amilyenre megalmodtuk.

Amerikai konyhás nappali 2 hálószoba, egy nagyobb a 2 lanyunkak meg egy kisebb nekunk, eloszoba fürdő..


Van egy hátsó műhely ami kesobb hozza nyitható meg egy szobának, de ez meg kérdéses...

2016. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Még nem álmaink házában élünk, hanem egy budapesti két szobás panelben négyen. A gyerekek még kicsik, nem ovisok. Mire ovisok lesznek, szeretnénk elköltözni, nyugodtabb kerület, négy szobás, modernebb lakásba, nagyobb tereket szeretnénk, mert most ötven négyzetméteren vagyunk és ajtó ajtóra nyílik. Kényelmetlen. Megvalósítható, keményen dolgozunk érte.
2016. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerencsére én/mi abban lakom/lakunk.

Tényleg nagy szerencsénk volt, szülői segítség nélkül sikerült megvalósítani az álmunkat fiatalon.

Annyi a titok nyitja, hogy jó időben és nagyon jó helyen sikerült nagyon olcsón vennünk egy kis lakást Pesten, amit most nagyon jó áron sikerült eladni, amiből sikerült megvenni álmaink otthonát.

Ez egy 6 éves am.tipusú 120 nm, elől, hátul nagy teraszos, nagy kertes családi ház egy 13.000 fős kertvárosias településen.

Kb szerkezetkész volt, belül teljesen olyanná varázsoltuk, ahogy megálmodtuk, ami még hiányzik, az a külső színezés és egy álomkerítés, de hitelt nem szeretnénk felvenni, így az még várat magára.

De így is elégedett és boldog/ok vagyok/vagyunk benne.

2016. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat en nem vagyok ilyen szerencses. Kulfoldon, a ferjem elhagyott minket egy eves gyerekkel, ugyhogy nemsoka nem lesz hol laknunk...
2016. júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyien írtatok! Mindenkinek megy a szurkolás, akiknek meg már nem kell, adják át nekünk a szerencsét:)


Nekünk van egy icipici lakásunk kiadva. El szeretnénk adni majd 5 éven belül, és egy kis hitellel tudnánk venni egyet abban a kerületben, ahol most lakunk. GYED alatt nem akarunk nagyon ugrálni, nehogy aztán hoppá legyen a munkahellyel.:)

2016. júl. 7. 10:45
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisváros csendes, nyugis családi házas övezetében lakunk. Szerintem a legjobb helyen a városban. Van kertünk, garázsunk, két hatalmas teraszunk, 1+3 fél szobánk, 82 m2-en lakunk négyen. Én nagyon szeretem. Lehetne a nappali egy kicsit nagyobb, lehetne mosókonyhám, gardróbom, de így is megvagyunk. Sokkal nagyobbat vehettünk volna rosszabb helyen, de azt hiszem jobban döntöttünk. Álmaim házát majd megépítjük, ha ránk szakad a lottóötös, addig nem ugrálunk. Tudom, hogy mire vágynék, de azzal is tisztában vagyok, hogy az mibe kerülne. Felénk egy normális telek is 15 millió körül van.
2016. júl. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Most vettünk egy 35 éves, tégla házat(3-an vagyunk), mélyen áron alul, mert a tulajdonost szorította egy banki határidő. 35.000-es város külső negyedében. Van 1 bolt, gyógyszertár, suli, óvoda. A kórház(védőnő, háziorvos...), posta a belvárosban van, nekem meg nincs jogsim, bringával járok.

Egy kicsit sakkozós, mert 70-75 nm2-es.

1 icipici szoba(ez lesz a hálószobánk), egy kicsi szoba(ez lesz a fiunk szobája), és egy közepes méretű szoba(ez lesz a nappali). A nappaliból nyílik a gyerekszoba, a miénk a közlekedőből.

A fürdőszoba átlagos méretű, jó elosztású, tervezzük a kád cseréjét tusolóra.

A konyha szintén jó elosztású, közepes méretű.

Egy kis kamra is van.

Az előszoba elég nagy, tervezünk egy gardróbot leválasztani belőle, vagy ha lesz még egy gyermekünk, akkor ott lesz a nappali.

Egyébként elég melós lesz. Kerítést kellet csinálni, mert nem volt a szomszéd felé :S

Az elektromos vezetékeket a héten cserélik, utána festünk.

Kb. augusztus végén, szeptember elején költözünk, utána csinálják a tetőt, így a ház udvar felőli részére kerül majd egy terasz.

Kp-ra vettük, 5-10 éves tervben a külső hőszigetelés, nyílászárócsere, padlók burkolása is benne van.

Egyébként egy db fa, vagy bokor nem volt az udvaron, azokat is venni kell.

Van egy 3 állásos garázs, szerelőaknával. A párom autószerelő. :)

Eléggé közelít álmaim házához, vagy amilyet elképzeltem régebben magamnak.

Egy dolog nem stimmel. A párom nem szeret már, és én sem vagyok már bizos benne.

Az első lakás amit béreltünk együtt egy szobás volt, és lepukkant, de olyan boldog még sosem voltam...

Tehát hiába a ház, amit szépen rendberakunk, hiába az álmok...

2016. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Részben.

Mert a házat ugyan megvettük hitelre, és a terveket megcsináltattuk, de az átépítés még várat magára.

Most 3 éves a fiunk, másfél év múlva lejár a hitel, talán akkor kezdjük az átépítés nagyobbik részét.

Ha az meglesz, akkor igen, álmaink házában fogunk élni.

Pest közeli város, csendes nyugodt részen, közel a Duna part, kertes családi ház.

72 nm lesz, nappali+ 2 szoba, fürdő, konyha. Nagy pince, nagy terasz. Szerintem nem kell ennél több.

2016. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!