Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek elmondani a barátomnak,...

Félek elmondani a barátomnak, hogy terhes vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem rég veszítette el az öccsét, gyászol, érthetően labilis.

Én pedig nem tudom hogy hogy reagálna. Talán segítene neki, ha tudná, hogy itt van egy kis élet... de az is lehet, hogy csak még jobban összekuszálná a dolgokat és rosszabb lenne tőle.


2016. júl. 11. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ez is komoly kapcsolat lehet...
2016. júl. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkepp mondd el Neki, sokkal rosszabbha megtudja titkolod. Jogosan is haragudna meg.

Nade mert felsz? Felsz Tole? Nem ertem.. ketten hoztatok ossze!

2016. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Elöbb utóbb észreveszi és gyanús lesz neki, hogy titkolod. Szerintem ha megtudja föl fog dobódni. Kezdj el vele beszélgetni és térj ki a témára. Ilyen hírnek(általában) örülnek az emberek.
2016. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj... Együtt éltek? Beszélgettetek már a jövőről? Együtt akarjátok leélni az életet? Közös döntés volt a gyerekvállalás? Ő akar gyereket? Akarjátok egyáltalán ezt a gyereket? Jó volna minél hamarabb tiszta vizet önteni a pohárba. Én nagyob furcsának tartom, hogy félsz elmondani a barátodnak, hogy gyereket vársz. Feltételezem, ő a gyerek apja. Számomra nem jelez stabil párkapcsolatot, hogy egy ilyen nagy horderejű hírt félsz elmondani neki. Muszáj minél hamarabb túl lenni a félelmeiden, beszélj vele.
2016. júl. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Együtt élünk és szokott utalásokat tenni arra, hogy ő meg én örökké, tehát mondhatni igen együtt tervezzük leélni. De erősen karrierista, még nem volt szó gyerekvállalásról és semmi hasonló dologról.

Szeretném ezt a babát, mert nagyon szeretem őt is, de annyira rossz az időzítés.

Normális esetben azt gondolnám, hogy csodát tehetne vele ez a hír így az öccse elvesztése után, de olyan furcsa mostanában, valahogy nem önmaga. Segítem, ahol tudom, éreztetem vele hogy mellette vagyok, tudom mennyit jelentett neki a testvére, de néha úgy érzem, biztonságosabb elkerülni...

2016. júl. 11. 20:52
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha majd elmúlsz 12 hetes (mikor már esély se lesz abortuszra menni), és akkor falnak szegezed, hogy gyereke lesz, akkor arra rá fog menni a kapcsolatotok. A gyereket már nem lehet meg nem történtté tenni, ha húzod az időt, csak rosszabb lesz, mert úgy fogja érezni, át akartad verni. Mindegy, milyen lelkiállapotban van most, muszáj minél előbb tudnia a terhességről. Lehet, hogy nem fogja jól fogadni, de az időhúzás egész biztosan még rosszabbá tenné a helyzetet.
2016. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én is igy latom de annyival konnyebb lenne homokba dugni a fejem. De már eleg ideje kattogok rajta, ma este beszélek vele.

Bántani csak nem fog :)

2016. júl. 12. 12:19
 8/9 anonim válasza:
Hogy ment?
2016. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy két napig még a megszokottnál is csendesebb volt, szinte került, aztán kattant valami, elmondta mennyire szeret,pedig az öccse elvesztése óta sosem mondott ilyesmit. Azóta nagyon figyelmes, olyan mint régen ,bár sokszor már nyomasztó, hogy mennyire félt mindentől.
2016. aug. 8. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!