Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy a gyerekben...

Mitől függ, hogy a gyerekben meg van e az belső kényszer a tanulásra? ( Lent )

Figyelt kérdés
Vagyis mikor a fiatal nem csak azért tanul, mert már agyilag felfogja, hogy ez az egyetlen esélye a jó életre , hanem méh felső osztály előtt, kisiskolás korban , mikor egyszerűen csak érdeklik a dolgok. mitől függ, hogy a h a gyermekbélen kialakul e ez ? Azért kérdem mert sikerült megismernem egy nagyon intelligensnek tűnő első osztályossal ,akit észrevehetően minden érdekel..nem csak az állatok, hanem a térképek, országok, zászlók, fizika kémiai kísérletek de még az urotazas is. És ezekről mind kérdéseket tesz fel. Megjegyzem, hogy a szülei átlag emberek.

2016. júl. 13. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Genetika, mindnekinek mást dob a gép.
2016. júl. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Kiölik belőlük.
2016. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Egy részt valóban genetika másrészt alapvetően minden gyerek kiváncsi, hisz napról napra nyílik előttük a világ. De sajnos az évről évre rájuk terhelt (erőltetett) felesleges tananyag elveszi a kedvüket...sokszor attól is ami egyébként érdekelné, mert attól tart a gyerek, hogy abból is "muszáj " dolog lesz. Természetesen azt gondolom hogy alapvető tudással rendelkezni kell, de tény, hogy rengeteg dolgot tanultatnak meg velünk, amire később nem lesz szükség. Illetve később kéne tanulni pl. deriválni, ha valakinek ez kell a kívánt végzettséghez az egyetemen/fősulin.
2016. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Mikor kicsi voltam én is ilyen voltam. Aztán úgy harmadiktól úgy megutáltam az iskolát, hogy már nem voltam ennyire érdeklődő.


Nem genetika, a sz..r magyar oktatás öli meg a kölykökben a tudásvágyat.

Pedig hogy szerettem a buszsofőrt zaklatni a busz mechanikájával kapcsolatban....

2016. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Akikkrl mindig leül a szülő ill lelkiismeretesen rágják át magukat mindenen, annak a gyermeknek megnyílik a tanulás világa. Szívesen is veszi, erfrkli is es szorgalma kitartása lesz.

Mert a gyermek legesleges legelsősorban a szüleinek hisz.ha valami anya szerint fontos, akkor szerinte is fontos.

2016. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

*akikkel mindig leül a szülő


Szivesem veszi érdekli is ezáltal

2016. júl. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem is alapvetően minden gyerek érdeklődik a világ minden dolga iránt, és ha a kérdéseikre a szülőktől nem az a válasz, hogy „üljél rendesen”, akkor igen sok mindent megtanulnak maguktól, és egyre több, újabb kérdésük lesz, ahogy felismerik, mennyi mindent nem is tudnak még.

Persze az érdeklődési kört nyilván befolyásolhatják a „külső” körülmények, miben van sikerélménye, vagy épp a szülei mivel foglalkoznak vagy mi érdekli őket jobban.

Azzal is egyetértek, hogy alsó tagozaton sok gyerekből szépen kiölik a tanulásvágyat – egyszerűen megutáltatja az iskola velük, és ez elkeserítő.


Amiben még hiszek ebben a témában, az a mese. Sokat szokták idézni Einsteintől azt, hogy: „Ha azt szeretnéd, hogy a gyereked okos legyen, mondj neki mesét. Ha azt szeretnéd, hogy még okosabb legyen, akkor mondj neki még több mesét”. Szerintem a mesélés nagyon fontos és jó dolog, a közös élményen túl a „hasznos” oldalát nézve a nyelvi intelligencia mellett „fejleszti” a logikát is.


Magánvélemény: számomra csodálatos, milyen jó dolgokat lát meg az ember szülőként, amikre a gyereke hívja el a figyelmét. Rengeteg új dolgot tanultam, mióta gyerekem van, mert szuper kérdései vannak, amikre gyakran nem is tudom a választ – vagy csak azt hiszem, hogy tudom, de ugye, ha az ember nem tud valamit egy gyerek szintjén elmagyarázni, akkor azt a dolgot valójában nem érti. :) Szóval szerintem a szülők is rengeteget tanulhatnak a gyerekek által, és az is jó hatással lehet a gyerekekre, ha látják, bár a szüleik sem tudnak mindent, nem restellnek utánanézni – kvázi mintát mutatva a tanulásra, az élményszerű tanulásra (nem a magolásra, amit az iskola megkövetel).

2016. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 lencsefőzelék ***** válasza:
79%

* megvan-e a belső kényszer

* Azért kérdem, mert sikerült megismerkednem egy nagyon intelligensnek tűnő...

* űrutazás(?)

2016. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Alapvetően a gyerek állapota a kívűncsiság. HOgyha ezt letörik a felnőttek, pl. nem válaszolnak igazán a kérdéseire, nem élvezik a közös kutakodást a könyvtárban, interneten, sokszor leoltják, hogy ne kérdezzél kisfiam hülyeségkete, vagy a tanító néni megutáltatja vele a tanulást, akkor ki lehet nevelni a kíváncsiságot belőle és tévé előtt ülő zombit lehet belőle csinálni.


NAgycsoportos szülői értekezleten mondta asszem a gyógypedagógus vagy pszichológus: ne legyenek illúzióink, a gyerek nem a szülőknek tanul, nem is a jövőbeli jó megélhetés reményében, vagy hogy ne kelljen utcaseprőként dolgoznia (nem nekem tanulsz, magadnak tanulsz :)), hanem a tanító néninek. A tanító néninek való megfelelés az, ami hajtja őt, az ő elismerésére vágyik, az lebeg a szeme előtt, amikor elkészíti a szorgalmi feladatot.


Az még nagyon távoli, felfoghatatlan messzeség egy kicsi gyereknek, hogy milyen szakmát szerez majd felnőtt korára. Ezzel nem lehet motiválni. Ösztönző csalái közeggel, versenyszellemmel, dicsérettel, az ismeretszerzés közöm örömével, jó tanítóválasztással, ilyenekkel lehet.

2016. júl. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, nagyon siettem
2016. júl. 18. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!