Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a 6 éves...

Hogyan szoktassam le a 6 éves húgomat a tabletjéről?

Figyelt kérdés
Egész nap csak azzal van, reggeltől estig, öldöklős és verekedős játékokat néz és nagyon agresszív. Sajnos nem lehet az, hogy elveszem, mert a szüleim nem engedik, mert legalább addig se kell vele foglalkozni, maximum egyszer-kétszer enni adni, mert enni se eszik és inni se iszik. Naponta többször veri meg a szüleit és engem is. Már ha azt kérjük halkítsa le a játékot picit, egyből megőrül, ordítozik. Segítsetek :(

2016. júl. 14. 10:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
46%

Utólag könnyű okosnak lenni, hogy nem kellett volna a kezébe adni, ugye?


Nem bántásként.


Sajnos ide fajul ez a világ. A technika jó, egy bizonyos szintig.


Szerintem kérjétek ki valami pszichológus véleményét. 6 évesen fogalma se lesz, hogy hova megy orvoshoz.

2016. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem én adtam neki, hanem a szüleim vették neki 1 éve, mert hiperaktív meg hipercuki volt, most meg már várják hogy elköltözzön, mert kibírhatatlan
2016. júl. 14. 10:52
 3/16 anonim válasza:
90%
Le kell vele ülni beszélgetni. Esetleg jutalmazni valamivel, ha jól viselkedik, ösztönözni.
2016. júl. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Elég buta szüleid vannak. Nem lesz megoldás ha ők nem akarják elvenni tőle. Mi az hogy veri a szüleit? Egy hat éves gyerek???
2016. júl. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jutalmazás? Folyton kapja az ajándékokat a semmire, így nem nagyon lehetne jutalmazni, mert követeli a rosszra is és megkapja... Én meg szívok. Pl: Mindenből ötös vagyok a suliban de lesz@rják, ha meg 3-ast hozok haza akkor büntetés. Ő meg ha rossz is kap ajándékot hogy hagyja abba fél óráig. De persze a húgom meg a kis cuki még mindig ettől függetlenül, tehát őt nem lehet büntetni se, csak engem.
2016. júl. 14. 11:09
 6/16 anonim válasza:
100%

> Folyton kapja az ajándékokat a semmire, így nem nagyon lehetne jutalmazni, mert követeli a rosszra is és megkapja


Akkor tényleg a szüleidet kell először rendbe tenni...

2016. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Naponta többször veri meg a szüleit és engem is. Már ha azt kérjük halkítsa le a játékot picit, egyből megőrül, ordítozik."

[link]

És ez csak a jobbik, volt olyan is hogy szó szerint lelőtte nagyszülőt, mert nem engedte hogy játsszon GTA -val...

2016. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-es úristen... Le kéne nagyon gyorsan állítani.
2016. júl. 14. 11:43
 9/16 Lajos54 válasza:
96%

Az a tablet, ennyi használat mellett előbb-utóbb elromlik. Hát még, egy kis rásegítéssel! :)

Nem kell persze fizikálisan tönkretenni, csak (amikor már alszik a csemete) egy kicsit "belenyúlni".

Az igaz, hogy biztos ez is hozna egy kis hisztit, de az alatt a két hét alatt, amíg a masina "szervizben lesz", talán rájön, hogy anélkül is lehet élni. Illetve rá kell vezetni, hogy létezik más, értelmesebb játék is egy 6 évesnek.

Persze családi összefogás nélkül ez nem fog menni...

2016. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Leszoktatni nem fogod tudni, mert a háttérben egy nagyon fura függőség (ún. fekete tükör jelenség) van, így azt tudod tenni, hogy eléred valahogy, hogy a tablet használhatatlan legyen (ahogy 9-es írta) és hogy a szüleid ne vegyenek másikat helyette, se meg ne javítassák.
2016. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!