Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiket hívtatok keresztelőre?...

Kiket hívtatok keresztelőre? Ki lett a keresztszülő?

Figyelt kérdés

szeptemberben születik a babánk, november-decemberben szeretném keresztelni.

Ti kiket hívtatok el? Mivel hideg lesz, csak benti kajálás lehet, meg amúgy sem akarok nagy hacacárét csinálni. Szülők, nagyszülők, tesók. Csak mamám nagybátyámmal és családjával él, szívesen el is hívnám őket, de apámnak is van 2 tesója+család, apósnak is van+család, és az már sok lenne...


ti kiket hívtatok el?


Nálatok van hagyomány, hogy kit kérnek fel keresztszülőnek? Nálunk a tesókat szokták, valószínű a kicsinek öcsém lesz


2016. júl. 14. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Az öcsémék voltak a keresztszülők, és csak ők és a nagymamák voltak ott egy ebéden. Nálunk nem szokás nagy felhajtást csinálni.
2016. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fiunknak két keresztapja és két keresztanyja lett, mert senkit nem akartunk megsérteni, és sajnos elég nagy esély van rá, hogy több gyerekünk nem lehet. Az egyik "pár" az én nővérem és az öcsém, a másik pár pedig a férjem nővére és a párja. A mi családunkban egyébként a szülők testvérét szokás felkérni.

Őket hívtuk és a nagyszülőket, összesen 12-en voltunk, a szüleimnél volt egy ebéd, mert nekünk nagy házuk van, mi meg egy kicsi panellakásban laktunk ekkor még, így egyszerűbb és kényelmesebb volt mindenkinek.

2016. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hagyomány nincs de családtagot kérnék mindenképp...a férjem unokatestvére lett az, sajnos a mi oldalunk nem vallásos, senki nincs megkeresztelve rajtam kívül (én is magam keresztelkedtem) szóval csak a férjem oldaláról tudtunk eleve választani.

nálunk az első szülinappal egybe volt a keresztelő, nagy kert van, szóval mi 20an voltunk...nagyszülők, dédik, apukám testvérei, férjem unokatesói, anyósom testvére, de szerintem elég meghívni alapvetően a keresztszülőt és a nagyszülőket, esetleg a dédiket ha vannak mert ők már úgysem tölthetnek sok időt a családdal.

2016. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerekünknél a családot(nagyszülők,sógorok,sógornők,unokatesók,nagybácsik,nagynénik)és a legközelebbi barátainkat hívtuk meg(20-25 fő).

Az elsőnek a Bátyám lett a keresztapja(keresztanya nincs)

A 2.-nak a Férjem Bátyja+a Felesége lettek a keresztszülei

A 3.-nak a legnagyobb gyerekünk lett a Keresztapja(20 éves volt akkor),a Barátnője(23 éves)a Keresztanyja.Ennek már 3.5 éve,azóta is együtt vannak(lassan eljegyzés lesz).

2016. júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk a barátnőm és a lelkipásztor férje a keresztszülő. Semmiféle dínom dánom nem volt, mert a keresztelő nem egy buli, hanem szövetség Istennel. És ezt komolyan veszem. A keresztelő lényege az, hogy én és a keresztszülők ígéretet tesznek arra, hogy a gyermekkel megismertetik az Urat, hogy felnőttként tudjon hitvallást tenni és őt válassza. Kár, hogy pont a lényege veszett el ebben a világban.
2016. júl. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
dinom danom...nem hinnem h barmi poganysag lenne abban ha egyutt osszejon a csaad es megunnepel egy ilyen szep dolgot...szerintem igen is ez is lenyeg...a kaja szerviz valobn nem az de az hogy a csalad ne egy hetkoznapi munka utani programlent kezelje az igen is fontos
2016. júl. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A keresztszülők egy barátunk, és az unokahúgom voltak. Vendégek a nagyszülők, a keresztszülők 1-2 rokona. Családi ebéd volt, semmi felhajtás.
2016. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5. válaszoló:dínom-dánom?Abban mi a rossz,ha összejön a család megünnepelni az egyház új tagját?!Ezzel az erővel az egyházi esküvő után se kellene lakodalmat tartani,hiszen az is arról szól,hogy Isten Szent színe előtt elköteleződik az ifjú pár.Basszus,Te nagyon bigott-nak tűnsz.
2016. júl. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ne foglalkozzatok vele, ez másra nem volt jó, mint hogy le tudjon szólni, hogy nekem lényeg, hogy kit hívok meg, ezzel azt sugallni, hogy nem a vallás miatt fontos a keresztelő, hanem divatból. Csak ez most nem jött neki össze


Többi választ köszönöm

2016. júl. 15. 19:57
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 5. válaszoló, te mindannyiunknál egyenlőbb vagy az Úr szemében. Csúnya dolog ám mások felett ítélkezni, főleg ismeretlenül. Ezt nem olvastad még valahol?
2016. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!