Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelőre mit szokás adni...

Keresztelőre mit szokás adni kisfiúnak? Egyáltalán hogyan működik ilyenkor az ajándékozás?

Figyelt kérdés

Egyik keresztszülő sincs eleresztve anyagilag, nem is várjuk el tőlük, hogy valami drága dolgot vegyenek, igazából nem is tudom, hogy gondolkoznak-e ebben. Fel kellene ezt hozni nekik, vagy ők maguk döntsék el, hogy készülnek-e valamivel?

Viszont szeretnék a kisfiamnak valami maradandót adni erre az alkalomra, ami akár felnőtt korában is szép emlék, érték lehet. Nálunk a családban csak lányok voltak eddig és az volt a szokás, hogy a keresztszülők egy pár arany fülbevalót és egy láncot adnak. A láncot amúgy sosem hordtuk, de itt van most is nálam, és ugye arany őrzi az értékét mindig. A lánc még lehet is, de olyan semmilyennek érzem. Nincs valami ötletetek, hogy mit lehetne?

Amúgy nagyszülők is kérdezték, hogy mit adjanak. Gondoltam akkor együtt összedobnánk valami maradandóra. De mi lehetne az? Köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 2. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk biblia és gyerekkanál volt az ajándék.
2013. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tavaly előtt voltam keresztelőn!

Gazdagok voltak a keresztszülők,mégsem adtak semmit a kislánynak!Én vittem egyedül egy plüsst,amit kidobtak,miután szakítottam a kislány nagybátyjával!

2013. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ezt ők döntik el. Ha te maradandó aranyláncot akarsz, akkor vedd meg neki.
2013. jún. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!