Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel segített többet a...

Mennyivel segített többet a férjed, miután visszamentél dolgozni GYED-ről/GYES-ről? Mi volt az ő dolga?

Figyelt kérdés
2016. júl. 15. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többet főz, igazából másban nem változott a helyzet, de így is rendben vagyunk, mivel főzés elég időigényes dolog. Amit már előtte is megcsinált: szemetet visz le, ha kell, egyedül is bevásárol, ha kell, elviszi a gyereket a nagymamához (jellemzően akkor mennek nélkülem, ha dolgozom hét végén, ez ritka azért), ha megkérem, elmosogat, kitereget, időnként önállóan is berak egy mosást (mondjuk annak nem minidg örülök, de nem szólok), illetve szintén kérésre kiporszívóz. Ezt így nem beszéltük meg előre, csak lassan kialakult. Gondolom, vágyott már a főtt ételre :) Így is én végzek azért több házi munkát, de nem gond, kicsi a lakás, mindig rendben tudom tartani, nem érzem magam lestrapálva, marad szabad időm.
2016. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ő vitte reggel a gyerekeket, mert én korán járok. Ennyi. A többi dolog maradt ugyanúgy, általában a bevásárlást intézte előtte is, utána is.
2016. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk a segítség kifejezést annyira nem találom helyénvalónak, hiszen egyformán eszünk, koszolunk és egyformán járunk dolgozni is, sőt nálunk még a gyerek is közös ;)
2016. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindent közösen csinálunk, foz ha kell mosása indít, gyereket furdet, pelenkaz vagy epp vasal egy inget maganak.


Meg osztunk minden feladatot.

2016. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek így kőbe vésve a dolgok, mikor épp mire van szükség. Heti 2x ő megy a gyerekért, néha ő is viszi. Táppénz, szünetek megbeszélés szerint.

A takarítást igyekszünk hét közben letudni, hogy ne a hétvégéből menjen el idő. Ez nem mindig jön össze persze, de törekszünk rá.


Főzni csak hétvégén főzünk. Mi rendeljük magunknak az ebédet munkahelyre, a gyerekek esznek az oviban.

2016. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanannyit, mint előtte. De nem segített, hanem együtt csináltuk. A segítés azt jelentené, hogy az valójában az én munkám, ez ugye nincs így.


Terhesség előtt, terhesség után és GYED után is fele-fele ment a házimunka. Egyedül terhesség alatt volt más, mert nem emeltem nehezet (porszívó), és sokáig állni se bírtam, így sok minden rámaradt.:) Pl. a mosógéphez lehajolni se ment már a végén.

2016. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk nagyon megváltozott minden, de olyan örömmel csinálta, olyan boldog volt, hogy én végre kimerült és elégedett vagyok :D

reggel ő vitte oviba, én később jártam dolgozni, hagytak pihenni :)

aztán én vásárolta, mert meg tudtam oldani ebédidőbe. mentem a gyerekért, csavarogtunk, majd miután hazajöttünk csináltam a vacsit. ekkor ért haza, és megcsinálta a konyhát, elmosogatott, én pedig kicsit pihentem. közös vacsi, fürdés, majd együtt játszottunk a gyerekkel. hétvégén ő takarított.

most babát várok, most megint nagyjából mindent megcsinálok mire hazaér, de pl. ma elúsztam, szó nélkül nekiállt mosogatni meg pakolni :)

kíváncsi leszek a baba körül mennyire fogja kivenni a részét, a naggyal nehezen találtak közös hangot, sok idő kellett mire rájött mit hogyan, gondolom most ez könnyebb lesz gyakorlattal :D

2016. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!