Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Védőnői szolgáltatás lemondása...

Rantotthus94 kérdése:

Védőnői szolgáltatás lemondása - hogyan fogalmazzam meg a lemondó nyilatkozatot, és kinek szükséges beadni a példányokat?

Figyelt kérdés

2016. júl. 15. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha azt nézzük nálunk ha háromszor volt csak es ugy tudom 6 hetes korig kellene csak jönnie, szerintem felesleges lemondani.

Azután már csak az orvosnak a státuszvizsgalatokra leméri a baba hosszt es sulyt amire vinni kell a gyermeket.szoval az ő munkáját a dokira hárítani, hát nem is tudom...

2016. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

A várandós anya már ekkor megbeszélheti a védőnővel, ha nem igényli a szolgáltatást. Ezt írásba foglalják, a védőnő pedig a Gyermekjóléti Szolgálatnak jelzi az anya döntését, ahol tudomásul veszik azt. (A védőnőnek jelzési kötelezettsége van a kezelőorvos, a háziorvos illetve a házi gyermekorvos felé, és ugyanígy a gyermekvédelem felé is, amit ilyen esetekben értesítenie kell.)

[link]

[link]

2016. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy védőnő barátnőm azt mondta, hogy kötetlen formában lehet lemondani a szolgáltatást. Lehet olyat, hogy 1. lemondod a látogatást és tanácsadásra évente 1-2 szer beviszed 2. az egészet lemondod.


A gyerekjólétinek jelez a védőnő, azok kimennek (de a barátnőm tapasztalata szerint gyakori pl. népes bp-i kerületekben, hogy soha nem mennek ki). Körbenéznek, és környezettanulmányt készítenek és ennyi.

2016. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat meg az időtöket, amit a kérdésre fordítottatok! Azóta megfogalmaztam, ha valakinek egyszer segítene, azért leírom:

"Tisztelt Védőnő! Szeretnék lemondani a védőnői szolgáltatásról saját felelősségre, mert nem szeretnék élni az ellátás igénybevételével." Csatoltam a lefénymásolt adataim, két példányom van, az egyiket a védőnőnek viszem, a másikat a gyermekjólétiseknek.


Kész, nem firtathatják, nem kötelező és a kismamának joga van nem élni vele.


Elsőnek a válaszom: sajnos minden védőnő más, akihez én "tartozom", ő inkább bosszant fel és okoz kellemetlenségeket nekem, mint kismamának a viselkedésével és a túlbuzgóságával, ezenkívül nem hiszem, hogy édesanyám és a nagycsaládos nőnemű rokonaim, illetve az interneten levő anyák tapasztalatai, és a saját anyai ösztönöm nem lennének elegendők ahhoz, hogy kihordjam az első gyermekem, aztán pedig felneveljem őt. Az orvosról, nőgyógyászról nem is beszélve, akikhez bármikor fordulhatok a kérdéseimmel. Nem hiszem, hogy kötelező azzal a felfogással élni, hogy védőnő nélkül nem lehetsz terhes. Nekem kellemetlenségeket okoz, ezért mondom le. Az én döntésem, az én terhességem.

2016. júl. 15. 14:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is így gondoltam és már 2 éves a fiunk...

Én így jártam,de csak azért,mert körzethatáron lakunk és még a környéken nem volt ilyenre példa.

Ha minden rendben van,ne engedd,hogy a nyakadra járjanak.Hónapokon át bizonygattam,hogy minden rendben,de csak jött és jött a családgondozó-aztán elegem lett.

Itt a cikk:

[link]

2016. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Olvastam néhány napja a cikked! Felháborító, hogy a családgondozó és védőnő a hatáskörüket túllépve a kismama nyakára jár, mintha egy terhes nő védőnő nélkül életképtelen lenne kihordani és felnevelni a saját gyerekét felügyelet és ellenőrizgetés nélkül. Elvileg meg kéne magát kímélnie a bosszankodástól és bármiféle stresszhelyzettől, de ez önmagában felcseszi az agyunkat. Mit meg nem engednek maguknak... nem semmi, amiket leírtál!


Hát én nem jutottam el a védőnőhöz és a gyermekjólétisekhez sem, amit ma akartam elintézni, mivel a védőnő se előzetes telefonegyeztetés, se egy információközléssel a legutóbbi találkozásunkkor nem értesített engem arról, hogy ma be fog állítani hozzám. Néhány perce léptem ki a zuhany alól, mikor becsöngetett. Meglepődök, beengedem. Na már most megvárja, amíg megszárítom a hajam, ha már hívatlanul bepofátlankodott.

Körülbelül 5 percet beszélt olyan dolgokról, amit egyébként is tudtam, mert az orvosom ellátott már az információkkal, de mondom, jó, csak mondjad. Erre a továbbiakra terelődik a téma, én pedig közlöm, hogy szeretném lemondani a szolgáltatást, le is hozom a papírt, amit megírtam. Elolvassa, meglepődik, le akar beszélni erről, hogy azért ez hasznos és sok mindent tud segíteni, de nem tud, ha lemondom. Megköszöntem, ragaszkodtam a döntésemhez.

Nem hiszem, hogy a váratlanul idepofátlankodás pozitív előrevetülés lenne a mi közös "kapcsolatunk" ügyében. Még csak nem rég derült ki, hogy terhes vagyok! Még csak nem is látszik, hogy várandós lennék! És már a nyakamra jár valaki, aki nélkül - biztos vagyok benne! - , hogy tökéletesen le tud zajlani a terhességem.

2016. júl. 18. 11:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok a "különc"

Nekem semmi baj nem volt a védőnővel,csak annyi,hogy megközelíthetetlen volt lényegében.Akkor még nem volt autónk (busszal ingyen utazok,mivel ott dolgozom és azon a településen kívül bárhová el tudtam jutni,csak pont oda nem,ahová tartozunk)

A településre viszont csak napi 1-1 db busz járt,a városba ellenben óránként kb.

Oda nem lehetett menni,pedig a vezető védőnővel is beszéltem,de kötöttek a területi határok.Hazudni meg nem akartam fiktív lakcímmel (3 házzal arrébb kellett volna bejelentkezni a saját házam helyett,de ott eleve van 2 gyerek dolgozó szülőkkel,ismeri őket is mindenki,úgyis kiderült volna; na meg hazudni se akartam,hogy másnál lakok,amikor van sajátom...)

Egyébként én is teljesen jól boldogultam,annyi,hogy a méréseket itthon vezettem/vezetem egy füzetbe.

Vettem digitális mérleget és a pelenkázóra szereltünk egy hosszúság-mérőt.

Eleinte hetente,később havonta mértem a kicsit,azonos időpontban.

Státuszokra (évente 1x) el kell menni a területi védőnőhöz is,aztán a gyerekorvoshoz,de azt megoldjuk.


Gyerekorvoshoz 1 éves koráig havonta mentünk + a szurik,de azon kívül is kereshettük volna,ha baj lett volna; csak úgy,ahogy mindenki más.

Ha meg beteg,akkor egyértelműen gyerekorvos.

2016. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!