Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen engedély szükséges...

Milyen engedély szükséges személyautós személyszállításhoz (nem taxi)?

Figyelt kérdés
Saját személyautóval, egyéni vállalkozóként, ha én bérbe szeretném adni az autómat esküvőre, bulihoz, stb. úgy, hogy én vezetném, akkor ehhez milyen engedélyek szükségesek? Van itt olyan aki foglalkozik ilyesmivel és tud konkrét információval szolgálni? Köszönöm

2015. márc. 11. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
A 89/1988 MT rendelet szerinti, személygépkocsis személyszállítói engedély megszerzése szükséges a díj ellenében végzett személygépkocsis személyszállításhoz. Személyi, tárgyi, pénzügyi feltételeknek kell megfelelni. Az autót is szükséges minősíttetni, sárga rendszámmal ellátni, majd menetlevelet is kell vezetni. (A taxióra és a budapesti rendeletben foglaltak kivételével tulajdonképpen hasonló feltételeket ír elő a rendelet, mint a taxiknál.)
2015. márc. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tomajer válasza:

És szerintem vedd figyelembe a most "születő" új rendelettervezetet is:-)


[link]

2015. márc. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!