Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz, hogy a sok...

Szerintetek igaz, hogy a sok gyereket vállalók (4 vagy a fölött) nagy része (mondjunk 90%-ot) alacsony iskolázottságúak, akik azért szülnek ennyi gyereket mert nincs más életcéljuk?

Figyelt kérdés
2016. júl. 15. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb részükre igaz.

De ez az elmaradottabb országokra is igaz, ahol nincs megfelelő felvilágosítás vagy biztonságos védekezési eszköz.

2016. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

a környezetemben a 4+ gyereket vállalók között szinte csak diplomás(és szakmájukban dolgozó) emberek vannak...(pedig ismerek jó pár ilyen családot)

Szóval vagy az én környezetem az ellenpélda vagy a 10% :)

2016. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Felénk csak egy-két családban van 5 gyerek olyan helyen, ahol dolgoznak a szülők, tanultak. A többsége alacsony iskolázottságú, mélyszegénységben élő.
2016. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

En akit ismerek ok igen, alacsony iskolazottsaguak. De dolgoznak sokat.


Itt most nem a napbarnitott etnikumrol beszelunk.

2016. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

igen, van egy 2014-es ksh elemzés, belinkelem, van benne a 3. ábra: [link]


eszerint a 7 osztályt sem végzett nők és a diplomás nők termékenysége között óriási különbség van. viszont az 1. tábla szerint 1990-hez viszonyítva dupla annyi a diplomás nő által szült gyerekek aránya, míg a 8 osztályt végzetteknél ez az arány a felére csökkent 90 óta.

2016. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
nálunk azoknak van sok gyereke, akik vallásosak, szinte már "szektásak" és bűn szerintük a védekezés. de ezeknek 10-15 gyerekük is van (több család is ilyen felénk).
2016. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Soknak még csak nem is életcél a gyerek, csak egyszerű végtermék. :(

5 gyerek van állami gondozásban, de megint terhes.

Még akinek van már három, most lesz baba, de sejtelme sincs kitől, mert nyílt titok, hogy némi piáért meg egy doboz cigiért szokott kefélni.

Van olyan is, akinek "nincs más lehetősége", mint rendszeresen pottyant egyet, mert kisbabával nem dobja ki az ura.

Van, aki egyszerűen nem akar dolgozni, amíg otthon van gyes-en, nem piszkálják vele.

Van aki őskeresztény-nagymagyar lett, és nem védekez(het)nek.

Meg talán egy családot ismerek, akik eleve sok gyereket akarnak.

2016. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Kb. ahogy az előttem szóló írta. Bár nekem van egy barátnőm nekik is öt gyerek van de nekik azért mert egyszerűen nagyon szeretik őket példamutatóan élnek.
2016. júl. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetem meg a 10%


Református lelkész család 6 gyerek, uncsi tesomek tanár+katona tiszt 5 gyerek

Szomszedom orvos család 4 gyerek

2016. júl. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

4 gyerekünk van, mindigis ennyit akartunk. Már akkor amikor először beszéltünk arról, hogy mi örökkön örökké együtt leszunk.


Férjem építészmérnök én jogász vagyok. Minket többen megszolnak a "sok" gyerek miatt. Pedig sem anyagi sem más gondunk nincs, mi így akartuk.


Én is azt látom, hogy az alacsonyabb jövedelmek, vegzettseguek inkább azok akik több gyereket vallalnak.


Őszintén hiába szerettünk volna mindig négy gyereket, ha úgy éreztük volna, hogy nem tudjuk mindnek biztosítani a szükséges feltételeket, megalltunk volna egy két vagy három gyereknél.

2016. júl. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!