Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általános nevelőszülő szeretné...

Annta kérdése:

Általános nevelőszülő szeretnék lenni. Tapasztalatok? Tanácsok?

Figyelt kérdés
2016. júl. 17. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Alkalmassági, tanfolyam?
2016. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bele kell kalkulálni, hogy fájdalommal is jár. Van nekem egy kedves ismerős házaspár, akik erre adták a fejüket. Az első fiú aki hozzájuk került kb. 1 évesen, tényleg szinte a sajátjuk volt, még hasonlított is rájuk, Senki nem mondta volna meg, hogy nem az övék. Majd kb. 6-7 éves volt mikor jelentkezett a szülő az igényeivel. Elkezdett a gyerek oda is járni, de a vér szerinti család nem éppen a kulturált tőről fakadt, viszont semmi nem gátolta a látogatást, a gyereket végül sikerült úgy elrontaniuk, hogy fájó szívvel, de kénytelenek megválni tőle. Egyszerűen nem bírtak vele onnantól, hogy a gyerek itt is volt meg ott is. Szóval kérdés, hogy te kibírnál-e esetleg ilyent? Mert benne van a pakliban.
2016. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismeretségi körömben van nevelőszülő, a gyerekek már lassan kicsúsznak az örökbe adható korból (még bőven kiskorúak, de már nem igazán állnak értük sorba), a szülők látogatják is őket, de elég egyszerű emberek, akik szerencsére jót is akarnak a gyerekeknek. Ott a nevelt gyerekek valószínűleg már örökre a családnál maradnak. Az első neveltek voltak, sajátként szeretik őket.


De ahogy olvasgattam a témában a legtöbb esetben nem ilyen szép a helyzet.

2016. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én tuti nem bírnám idegileg hogy segítek megszeretek egy gyermeket es elviszik mert már kiszabadult az agressziv apja es a családhoz visszahelyezhető...

Szerintem olyanoknak valo akik el tudnak érzelmileg határolodni.


Én még a macskám se tudnám másnak adni.

2016. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pláne bele sem tudok gondolni gyerekként ilyeneken átmenni..elveszik a szülőtől mert nem alkalmasak gyermeknevelésre(eleve ott is szenved)aztán intézet(ahonnan a nagyobbak inkább megszöknek...)aztán normális nevelőszülő(de idegen hely stb nagynehezen megszokik)es visszaviszik a kezdetbe...



De ismerek nevelőket akik csoportokat vállalnak mindenféle korosztály a kicsit hideggel zuganyoztatták le mert még játszani akart...

Szoval egy érzelmileg meg elhatárolodni tudo nevelő sem megoldás.


Ez az élet egyik legkegyetlenebb oldala szerintem.én biztos nem vállalnám, nem tudnám végignézni.

2016. júl. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ahogy elnézem, a tapasztalatok vegyesek. És a legtöbb gond az eredeti szülővel van, korántsem a gyerekekkel. Ami meg az érzelmeket illeti, nagyfokú tudatosság kell a nevelésben, az biztos (a sorsa kommunikációjában is).

Esetleg még valaki? Jótanácsokat szívesen fogadok!

2016. júl. 18. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!