Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár tartásdíj 18 év alatti...

Jár tartásdíj 18 év alatti magántanuló gyereknek?

Figyelt kérdés

Nem jár be rendszeresen az iskolába, de orvosilag igazolja a hiányzásait.

40ezret fizetek havonta, de gyerek alap ellátása sem törénik meg (pl ruházás, élélmiszer, stb).

Velem egyáltalán nem tartja a kapcsolatot, csak ha pénzt kér. Az anyja és annak élettársa vagy dolgiz vagy nem, pedig bejelentett munkahelyük van.

Ilyenkor jár tartásdíj vagy sem?



2016. júl. 20. 14:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve nemrég tudtam meg, hogy magántanuló lett.
2016. júl. 20. 14:56
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megcsináltad, kötelességed gondoskodni róla, legalább 18 éves koráig.
2016. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jár tartásdíj. Az nem annak a függvénye, hogy mennyire jár iskolába. 18 évig minimum kötelességed fizetni.
2016. júl. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jár, amíg nagykorú nem lesz, de ha ennyire rossz körülmények közt él a gyermeked, miért nem próbálsz ezekről bizonyítékot is szerezni és magadhoz venni? Értem én, h a pénzért beszél veled, de ez nem az ő javát szolgája, ha így él.
2016. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem azzal van baj, hogy nem akarok róla gondoskodni. 4 hónap múlva betölti a 18-at. Nem jár iskolába, csak csavarog. Az anja nem gondoskodik rendesen róla, pedig a havi fizetése 120netto, plusz a 40ezres tartásdíj.

Én jelenleg 2 kiskorúról gondoskodom még. 100ezres fizetéssel.

Nem tarom jogosnak, hogy sem a fiam,sem az anyja nem látják el a kötelességeiket, de a pénz az kell nekik.

Amíg én albérletben tengődöm a feleségemmel és a 2 gyerekkel, addig ők saját lakásban, 2 saját autóval, fejenként 120ezres fizetéssel Es a gyerektartással tökélétesen kijönnének.

Vállalom a felelősséget a fiam után, de ilyen feltételekkel nem érzem jogosnak azt a havi pénzt amit az anyja elherdál, a gyerek meg sem kap, én pedig tudnám fizetni belőle a rezsi egy részét.

2016. júl. 20. 15:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen jár neki.
2016. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele, hogy költözzön hozzám, de nem hajlandó. Neki tökélétesen megfelel az alábbi helyzet, és valamilyen szinten élvezi, hogy az anyja nem foglalkozik azzal, hogy mikor mit csinál. Már Beszéltem a gyámüggyel is, de nem tartják indokoltnak a gyerek hozzám kerülését.

A fiam pedig nem.is hajlandó velem beszélni, pedig próbálom tartani vele a kapcsolatot. (pl. Előző karácsonykor az anyám direkt egy napra hívott engem és a gyereket is. Amint ezt megtudta, azonnal hazament, de előtte még átvette az ajándékát)

2016. júl. 20. 15:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor azt a négy hónapot még kibírod, nem? Ha betölti a 18-at, akkor már nem gyerektartást, hanem rokontartást kap, de ha érdemtelen rá, akkor nem. Így, hogy nem is tart veled kapcsolatot, valószínűleg nem kell már tovább fizetned. De amíg nem nagykorú, addig mindenképpen.
2016. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

mondjuk 100e-ből 40e egy gyerekre nagyon sok, nem szoktak ennyit megítélni. Ha több idő lenne nagykorúságig, javasolnám, hogy kérj csökkentést, de így már nincs értelme. Bírd ki ezt a 4 hónapot, ha eddig ki tudtátok szorítani, ennyi még menni fog. Utána meg ha keres, majd akkor beszélsz vele, ha nem csak a pénzedért kellesz.


Az sajna senkit sem érdekel, hogy nekik mennyi a bevételük

2016. júl. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100ezerbol nem 40 a tartási, ha 3 gyerek van. Vagy a másik kettő nem saját, csak a parode?
2016. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!