Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kovács Emma vs. Kocsis Emma...

Kovács Emma vs. Kocsis Emma Nektek melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés
2016. júl. 25. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Kovács Emma szerintem jobban hangzik egy fokkal.
2016. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Természetesen a Ti döntésetek, de mivel mindkettő hétköznapi név, egyikkel sem hangzik rosszul. De "ne vedd el" az apától a lehetőséget, mert ate vezetékneveddel jobban hangzik.

Ez most ilyen belepofázósan hangzott, nem annak szántam. Csak bátyámnak például csúfolható vezetékneve van (bár nem hagyott benne nyomot) és emiatt sógornőm úgy döntött az ő nevén lesznek a gyerekek. Tesómnak ez nagyon rosszul esik...nem mondja, de tudom.

2016. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ha az apának olyan vezetékneve lenne, amit úton-útfélen kiröhögnek, miért kell azzal keseríteni a gyerek életét? Sose értettem. Ha az én férjemnek lenne olyan neve, mint pl. B.u.z.i, vagy Punczi (létező, általam ismert személyek nevei amúgy), vagy csak egyszerűen nem szépen hangzó, ilyen "Öhömböhöm" típusú vezetékneve, tutifix, hogy a gyerekek az én nevemet kapták volna. Nem tudom, miért csinál ebből némelyik pasi (meg úgy látszik, nő is) ekkora problémát. Ha van egy előnyös, és egy előnytelen vezetéknév, tök logikus, hogy a gyerek az előnyösebbet kapja.


Kérdező: Szerintem ez a két név kb. ugyanannyira hangzik jól, mindkettő gyakori vezetéknév, szerintem édes mindegy, hogy melyiket választjátok.

2016. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

#2 Már miért lenne az apa előjoga az, hogy az ő nevét kell viselnie a gyereknek? Amúgy egy normális kapcsolatban a felek meg tudják beszélni, hogy kinek a nevét kapja a gyerek - nem a nő/ dönt önkényesen, hanem felnőtt módjára eldöntik.


ON: Szerintem a Kováccsal jobban hangzik, de a Kocsis ritkább egy fokkal.

2016. júl. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb egyre megy mind a kettő, mert egyik sem extrém vagy rossz hangzású szóval a ti esetetekben szerintem nem a hangzás alapján kéne dönteni, hanem anya-apa megbeszéli hogy mit szeretnének kinek a nevén legyen a gyerek.
2016. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Viszonylag gyakori mindkét vezetéknév, bár a Kovács talán még gyakoribb a másiknál.

Emiatt a Kocsis nevet választanám.

2016. júl. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy fokkal a Kocsissal twtstik jobban, de minimális a különbség, két gyakori, hasonló hangzású név. Ezért az apuka nevét választanám, bármelyik is az. Megírnád, miért kérdezted? Talán mindannyian félreértjük.
2016. júl. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szakítottunk. Egyedülálló vagyok/leszek egy darabig biztos. Pusztán kíváncsiságból kérdeztem meg, hogy melyik tetszik jobban. Végül közösen döntöttünk és az én nevemet fogja kapni, vagyis a Kovács-t.
2016. júl. 25. 19:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom, fel a fejjel.
2016. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kovács Emma legyen. Gondolj csak bele, amikor felnő, és bemutatkozik a fiúnak; Kocsis Emmi. Az meg úgy érti, hogy kocsi semmi? Ezért jobb a Kovács... :-))
2016. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!