Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőre mit szokás...

Keresztelőre mit szokás ajándékba adni rokonként?

Figyelt kérdés

A párom családjában lesz keresztelő(az ő unokatestvérènek a fiát keresztelik).

Mit szokás adni? Nem voltunk még keresztelőn nem vagyunk képbe a dolgokkal.

Illetve milyen értékben?



2016. júl. 26. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:

pár ezer forint, ha csak nem ti vagytok a keresztszülők.

a kislányom triciklit kapott a keresztszülőktől..ékszert a nagynénéimtől, bibliát a déditől, feszületet az egyik nagyitól, homokozót az én családomtól (ezt már inkább szülinapra mert a kettő egybe esett).

ilyesmiket szoktak venni.

2016. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem aranylánc, arany karkötő, lánynak fülbevaló, pénz.
2016. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hu hát ennyire nem vagyunk jóban hogy több tízezret költsünk aranyra.

Illetve fent írtam, hogy rokonként megyünk. Kisfiúnak lesz, és nem mi leszünk a keresztszülők.

2016. júl. 26. 19:36
 4/10 anonim ***** válasza:

nem kell több tízezreket, aranyékszert majd vesznek a keresztszülők vagy a szülők ha úgy gondolják. csak példának írtam hogy miket szoktak kapni..

vehetsz ám egy kis órácskát is

[link]


vagy itt a gyakorin javasoltam valakinek a minap hogy vegyen gyermek evőeszköz készletet (ezüst színűt rozsdamentes acélból) azok nagyon szépek, sokáig használja, ha meg is gravíroztatod, akár egy kis emlék is lehet...a komolyabb szettek 8-9 ezer körül vannak, de ha csak kés-villa-kanál, azokat már láttam 3-4 ezer körül

2016. júl. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi ez az evőeszköz ötlet nagyon tetszik :)
2016. júl. 26. 19:49
 6/10 anonim ***** válasza:

az én lányom húsvétra kapta a keresztszüleitől, most csak a kiskanalat használjuk még, mert még nagyon pici, de külön örülök hogy több részes és később is emlék lesz neki


a lányom egyébként ilyet kapott:

[link]


felnőtt méretű villa-kés-kanál és egy kiskanál, egérrel a végükön. nagyon tetszik neki.

2016. júl. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha csak rokon vagy, akkor ruhát használható játékot.

Nálunk is így volt. Én voltam a keresztszülő, szét aggódtam magam, hogy mit vegyek, vettem egy tök haszontalan ezüst dobozt, mert hogy az illik, közben meg mindenki más vette, vitte a jobbnál jobb babának használható dolgokat. Bánom, hogy én nem ezt vettem.

Aminek van értelme, olyat vegyél!!! :)

2016. júl. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a játék ruha valóban értelmes, csak az a baj, hogy nagyon hamar kinövik...1 évesen keresztelték a lányom, kapott egy csomó készségfejlesztő fajátékot, amivel fél év múlva már nem is játszott...nem maradandó...de hasznos az tény..ezekből sosem elég.
2016. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. 8-as köszi, hogy leírtad milyen is ezt Valóban ez a szülő szemszögéből látni. :) lehet a doboz mégis jó lesz?
2016. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem tudom mekkora a doboz, de haszna mindennek van, a dobozban pl tárolhatja majd a legféltetettebb kincseit.. alányomnak is van már egy ilyen kis dobozkája, ezt nem keresztelőre kapta, egy én nagyon régi cukorkás dobozkám, körülbelül konzervdoboz méretű, és a kedvenc kinder figuráit tartja benne..akárhova utazunk jön velünk...bár gondolom ha ezüstből van a tied kisebb, de biztos hogy lesz számára értelme...

és ne csak a szülők agyával gondolkodjunk végül is, hanem gyerek aggyal. a kisgyerekek, főleg a lányok, imádnak mindent ami csajos, csillog, és ékszer vagy ahhoz hasonló :)

2016. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!