Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőre kiket szokás...

Keresztelőre kiket szokás meghívni?

Figyelt kérdés
Egyre nagyobb a nyomás a család felől, hogy kereszteltessük meg a fiunkat. Kiket szokás ilyenkor meghívni? Úgy értem, a keresztszülőkön kívül kik szoktak ilyenkor jelen lenni? Mert ha a szűk családot is meg kell hívni, tehát nagyszülők, dédszülők (nálunk szerintem ők is igényt tartanának a részvételre), testvérek, akkor már ott tartunk, hogy legalább 20 embert meghívunk. A mi 42 m2-ünkön ennyien nem fogunk elférni. Étterembe meghívni ennyi embert pedig nincs pénzünk, ez min. 80-100 ezer lenne és akkor a keresztelőruhát még meg sem vettük. Volt már valaki ilyen helyzetben, hogy emiatt pl csak a keresztszülők voltak jelen? Mert ezt még tudnánk vállalni, így összesen 4-en lennénk.

2012. nov. 13. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szülők és testvérek voltak meghívva az ő gyerekeikkel. Nem tudom, hogy csinálták, de 18ezer volt a számla. Mi 10-en voltunk jó evők, plusz a két kisgyerek, aki nem evett. Szülőknél nem lehetne tartani? Ha szűkös a keret, legyen hidegtál, más ötletem nincs. Esetleg a keresztszülő is adhat bele. Első gyereknél az volt az ajándék, hogy a keresztszülő fizette a számlát, másodiknál mi, anyám vette a keresztelői ruhákat, ami persze nem látszott a bundazsák alatt.
2012. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Családot, és akiket szeretnél, barátokat főleg.


Mi mindig úgy csináltuk, hogy délelőttre tettük a keresztelőt(olyan 10 óra), és utána a plébánián egy közösségi teremben volt közös sütizés/ivás, beszélgetés, mindenki "megcsodálja" a babát.

Ez nem kerül sok pénzbe.

Műanyagpoharak és szalvéta, a barátaimat meg is szoktam kérni, hogy süssenek egy tepsivel, az innivalókat mi szoktuk megvenni, de épp legutóbb úgy jártunk, hogy még üdítőket is hoztak, így többel mentünk haza, mint oda. :o)

Ebédre mindenki haza ért.

2012. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 keresztszülő volt, összesen voltunk kb. 20-an. A lakásban mi sem fértünk volna el, így mi elkértünk a községházánk egyik termét. Oda vittük az ételt, italt, sütit, tortát.

Nálunk is a dédi ragaszkodott a keresztelőhöz, így nem akartunk ennél kisebb vendégséget.

Meg kell beszélni esetleg, hogy a szűkebb család hogyan fogadná, ha csak 4-en lennétek.

2012. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2+2 nagyszülő

2 szülő

2 tesó + a párjuk (ők a keresztszülők is)

2 gyerek + az ünnepelt


Rendeltem 4 db húsos tálat, (darabja 8000.-,) anyukám főzött levest, sütit a vendégek hoztak.

Télen nem kell annyira keresztelőruha, ha kicsi, akkor overál és betekered egy szép, fehér plédbe meg esetleg egy fehér sapi. Én így csináltam.

Úgy gondolom, ha a család felől nagy a nyomás, akkor őket is hívni kell.

2012. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk csak a nagyszülők,dédimama meg a keresztszülők voltak jelen.
2012. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint nem csak nálunk szokás, hogy egy-egy ilyen eseményre 15-20 embert meghívnak... Szülőknél sajnos nem lehet tartani, nincs rá lehetőség. Ha csak a keresztszülőket hívnánk meg, abból szerintem sértődés lenne...

Arra is nagy valószínűséggel "pofavágás" lenne a válasz, ha a templom közösségi termében tartanánk egy kis eszem-iszomot, ezt nagyon jó ötletnek tartom, de sajnos a családból jó páran a rongyrázáshoz vannak hozzászokva, elvárnák, hogy étteremben együnk, csak mi ezt sajnos nem engedhetjük meg magunknak.

Nehezíti még a dolgot, hogy a keresztszülők és a párom szülei az ország két különböző pontjáról érkeznének. Párom szülei nemigen tudják elviselni egymást... Úgyhogy egyelőre akkor húzzuk-halasszuk a témát, amíg lehet... Köszi még egyszer.

2012. nov. 14. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!