Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Választottam egy olyan szakot,...

Választottam egy olyan szakot, melynek elvégzése után nagy valószínűséggel gyermekekkel kell majd foglalkoznom, viszont időközben kiderült, hogy nincs türelmem hozzájuk?

Figyelt kérdés

Nővéremnek most született babája, és ameddig felépül a szülésből, a két nagyobbik itt „nyaral” nálunk. Eddig azt hittem, szeretem a gyerekeket, de most derült ki számomra, mennyire lefárasztják az embert. Arról nem is beszélve, hogy borzasztó akaratosak, hisztisek, nyafogósak, ha az ember nem ugrik rögtön, semmi sem köti le őket, egész álló nap csak razfilmet néznének, amit peresze nem lehet, válogatósak az ételeket illetően, csak az egészségtelen ételek ízlenek nekik és még sorolhatnám. Nem tudom eldönteni, hogy most csak ők ilyenek, vagy úgy általában a többi gyerek is? Így mégis hogy lehet nevelni, tanítani őket?

Édesapám szerint mi közel sem voltunk ilyenek, ha szólt egyet, annak súlya volt, ők pedig, mintha meg sem hallanák, ha az ember fegyelmezi őket.


2016. júl. 26. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Nem akarok nagyon demagog lenni, de az orszagban tobb szazezer ovono, tanar, vedono es gyerekorvos igy van ezzel, megis dolgoznak a szakmajukban. De miattuk szukseg van a pszichologusokra is, igy tobb embernek adunk munkat!:)
2016. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hány éves gyerekekkel kell foglalkoznod? És pontosan mit fogsz csinálni. Egy ovis bölcsis csapathoz kell türelem valóban. De pl .ha gyerekgyógytornász leszel, ott már könnyebb dolgod lesz.
2016. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen, itt ahogy apukád mondta, kicsit kifordítva, a probléma ott van, hogy az akaratodat nem tudod a gyerekere rányomni (a szavadnak nincs súlya)
2016. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyelvtanár leszek.
2016. júl. 26. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyelvtanár felnőtteket is oktathat, nem?

Egyébként is nagy különbség van egy ovis meg pl. egy kamasz között. Nyelvtanár inkább a nagyobbakkal van többet szerintem.

A másik: más az a szitu, mikor otthon vigyázol rájuk, és hülyét kapsz tőlük, meg más az, amikor egy iskolai környezetben vagy.

Szóval szerintem elsőre nyugi, próbáld ki magad a gyakorlatban, aztán majd meglátod, hogy boldogulsz.

2016. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyelvtanárként nem csak kicsikkel tudsz foglalkozni. Dolgozhatsz középiskolában is, vagy felnőttekkel, rajtad áll a dolog. Ha nyelviskolában kapsz munkát, nem olyanokkal kell foglalkoznod, akik azért vannak ott, mert muszáj, hanem mert tényleg nyelvet akarnak tanulni. Nyelvtanárként egyáltalán nem biztos, hogy gyerekekkel fogsz dolgozni. És ha igen, akkor sem törvényszerű, hogy olyan picikkel, mint a nővéred gyerekei.

Én szociális munkás vagyok, dolgoztam iskolában. Kicsikkel én sem akartam volna, de én középiskolában dolgoztam, és imádtam :) Nagyon szerettem kamaszokkal dolgozni, teljesen más, mint a picikkel. Na nem mondom, egy tini is tud hisztizni, de megmondom őszintén, azt még a felnőttek is tudnak időnként.

2016. aug. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!