Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem a...

Valaki elmagyarázná nekem a gyed extrát?

Figyelt kérdés
2016. aug. 2. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
ha gyed vagy gyes folyositasa alatt vagy annak megszuneset koveto egy even belul szulsz, ugyanugy jogosult leszel az ellatasokra. ezt jelenti diohelyban. meghozza vagy annyit kapsz mint az elso gyerek utan (felteve hogy ugyanaz a munkahelyed) vagy ha dolgoztal is es van bér alapod, megnezik melyikkel jarsz jobban es a kedvezobbet fogod kapni.
2016. aug. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mit magyarázzunk? nem véletlenül extra, elég jól kiterjesztették, ide senki nem fogja neked leírni minden pontját, millió oldalon megtalálod. de ha konkrét kérdésed van, akkor tedd fel és akkor arra tudunk válaszolni :)
2016. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ninus85 ***** válasza:
65%

Mit szeretnél pontosan tudni?

A baba féléves korától el lehet menni dolgozni, kötetlen munkaidőben (tehát akár 4-6-8 órában). Kapod a GYED-et továbbra is, plusz mellé a munkabért. Szerintem nagyon jó dolog, érdemes kihasználni, csak a gyerek elhelyezését kell megoldanod (nagyik, apa, családi napközi, bölcsi).

2016. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. mondjuk amit az első ír, az éppen nem gyed extra, hanem kedvezményszabály :D
2016. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
bocs azt hittem az a gyed extra lenyege. 1-es
2016. aug. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

megint 2. vagyok.

nem, a gyed extrában olyanok tartoznak mint, hogy lehet gyed mellett dolgozni (régen 1 éves kor után, most már teljes időtartama alatt), vagy hogy apa is igénybe veheti, ráadásul ő is munka mellett is akár. vagy hogy 2 gyerekre is egyszerre kaphatod. régen ezek nem voltak, csak sima gyed ami mellett nem lehetett dolgozni, attól extra, hogy nem korlátoz gyakorlatilag :)


amit te írtál, az azért jött létre, mert sok anyuka még így se tudott visszamenni, mert a 8 óra utazással nem fért bele az ovi/bölcsi nyitvatartásába, de ha terveztek 2.-at, akkor a részmunkaidőt se lehetett bevállalni, mert akkor a 2. gyerek után már mondjuk 50E lett volna a gyed alapja, nem 100E.

na ezért a kedvezményszabály, hogy így bátrabban visszamennek a nők 2 gyerek között is akár részmunkaidőben :)

2016. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
De pl a gyed extra része a diplomás gyed is.
2016. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!