Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segít az, aki érti a gyed extrát?

Segít az, aki érti a gyed extrát?

Figyelt kérdés
15.09.24.én szültem, előtte végig 2014.12.12től táppénzen voltam, betegség majd a terhesség miatt.18éves munkaviszonyom van ugyanazon az egy helyen. Tgyásom 122eft volt, jelenleg 104et kapok gyedet. Júliusban szeretnénk ha megfoganna a következő baba. Elmehetek vele majd táppénzre? Kaphatok dupla gyedet? Ezeket miből számolják majd ki?
2016. ápr. 21. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
van fb-n egy csoport, ahol csakis munkaügyesek válaszolnak, tök hasznos! Milyen ellátásokat kaphatok? a neve. ott profik tanácsolnak:)
2016. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk az a részét nem értem, hogy miért mennél táppénzre, mikor amúgy is otthon vagy a meglévő gyerekkel. Ettől függetlenül igen, párhuzamosan kapod az ellátásokat a nagyra és a kicsire is. Mi is kapjuk a GYED-et, majd a GYES-t a nagyra miközben a kicsire is kapjuk a TGYÁS-t. Nyílván, ha a nagy betölti a három évet, akkor onnantól rá már nem jár majd ilyesmi. Az újszülöttre pedig kiszámolják az ellátás összegét az alapján, ahogy az előző gyerekkel is tették, illetve kiszámolják a születésekor érvényes béreddel is és azt kapod, amelyik magasabb.
2016. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem lehet elmenni csak úgy tp-re.

gyed alatt nem jár tp, viszont gyed mellett lehet dolgozni és ha visszamész, de keresőképtelenné válsz, akkor leht majd tp-re menni :)

dupla gyedet akkor fogsz kapni, ha a nagy 1,5 éves koráig megszülöd a kicsit, tehát ha megfogan az elkövetkezendő 2 hónapban (ugyanis fél éves kortól 2 éves korig jár a gyed)...


az alapja a fizetésed lenne, ugyanannyit fogsz kapni mint az lesővel, ezt kedvezményszabálynak nevezik

2016. ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!