Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, vagy...

Mit szóltok hozzá, vagy hogyan reagáltok, ha valaki beleszól/beszól, hogy (mennyit) cumizik a gyereketek?

Figyelt kérdés

Párszor előfordult már, de nagyon zavar.

Alapjáraton csak alváshoz használja a fiam( 15 hónapos), de ha nagyon nyűgös fogzáskor, beteg stb. akkor napközben is cumizik, de akkor sem órákig.

Szóval az eladótól kezdve anyósomig mindenki megjegyezte, hogy egy ilyen nagy fiúnak már nem kéne. Anyósom mondogatja is neki, hogy vegye ki.

Csak épp nem tudja, hogy miért cumizik éppen.

Más cumizó gyeremek anyukáját is fársztják ezzel? Ha igen visszaszóltok?


2016. aug. 4. 19:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
Engem a babakocsival fárasztanak főleg az idős korosztály hogy ilyen nagy gyereknek már nem való. Nekem még van türelmem magyarázkodni, hogy több km-eket akkor se bír még én meg cipelni nem tudom, vagy magyarázpm hogy ebbe legalább a cuccokat bele lehet pakolni mert szép tud lenni amikor viszem a bevásárloszatyrot, kismotort meg a gyereket kézben..hát inkább a babakocsi(2 éves amugy de tanulgat biciklizni is)
2016. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én minden idegesítõ kérd4se azt válaszolom. Én dolgom/én bajom vagy az õ dolga(mármint a gyereké)/az õ baja. :D Ez mindenre jó. Pl. nagyfiú már a cumihoz. Az õ dolga.

Nehezebb lesz leszoktatni.Az én bajom.

2016. aug. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mekkora a gyerek, és hogy ki mondja. Ha az eladó, akkor például biztos, hogy megmondom, hogy nem az ő dolga. Ha a nagyi (mindegy, hogy anyós, vagy az én anyám), akkor meghallgatom a véleményét, és el is beszélgetek vele erről, csak hogy ő is képben legyen.
2016. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Meg kell kérdezni az illetőtől, hogy neki van-e gyereke. Ha a válasz igen, akkor meg kell neki mondani, hogy ez esetben akkor törődjön inkább a saját gyerekével. Ha a válasz nem, akkor meg el kell hajtani a búsba, hogy mit szól bele, ha nem ért hozzá :)


Anyóst meg most rakd helyre, mert minden másba is bele fog szólni (mit eszik, mennyit, mit sportol, iskola, barátok, stb)


Ne hagyd, hogy piszkáljanak, te gyereked, ti életetek, abszolút semmi köze hozzá az eladónak - főleg akkor, ha nem is értelmes beszélgetésről van szó, hanem egyszerűen csak beszól.


Különben én az ilyen típusú kérdésekre, mostanában azt szoktam válaszolni, hogy "nem baj, ha cumizik, még mindig jobb, mintha más magánügyeibe ütné az orrát" - az illető sose szólt be többet :)

2016. aug. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

az utcán volt hogy valaki jött hogy minek van a szájában az a cumi. különben nagyon ügyesen cumizik, mármint ébredés után nyomja a kezembe és hozzá teszi: "most nem kell a cumi" ezt így 1,5 évesen szó szerint....

és nem is kéri csak alváshoz meg a babakocsizáshoz. épp ezért marhára idegesített hogy beszólt valaki, mintha egész nap a szájában lógna...de általában nem reagálok, elengedem a fülem mellett, vagy visszamondom hogy még mindig jobb mint ha az ujját szopná...aztán erre általában vagy helyeselnek, vagy nem válaszolnak már.

2016. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%

Hát tapasztalat nincs,mert enyém nem cumizott és számomra gusztustalan is a cumizó gyerek,igy most a másodiknál nem is vettünk és mondtam mindenkinek,ne is hozzanak. De amúgy kinek mi köze hozzá,kié mikor és mennyit cumizik...

Babakocsi. Én 15hosan letettem,buszoztunk inkább. Persze volt azért használva,bevásárolni leginkább. Nekem fura hogy sok 4-5évest is látok még abban. De ehhez sincs közöm,kinek hogy jó.

2016. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam,hogy:én vagyok az anyukája,majd én eldöntöm.A középső gyerekem 5.5 évesen hagyta el a cumit.Engem nem zavart.Igaz,hogy már csak alváshoz,illetve akkor kellett Neki,ha nyűgös volt,vagy valami bántotta.Az oviban is engedték(csak alváshoz!),és nem volt egyedül,kb. 5-6 gyerek volt így.Ne foglalkozz vele,a Te/Ti dolgotok.
2016. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Ez csak egy kedveskedő szóvirág, nem kell komolyan venni, csak próbálnak valamit mondani. Nekem egész sötétbarna, majdnemfekete szemem van, gyerekkoromban folyton azzal cseszegetett minden idegen, hogy milyen fekete a szemem, anyámnak gyakrabban kellene mosni. Jó nagy baromság, anyám meg mosolygott, aztán ennyi, konstatáltuk, hogy rohadtviccesteccikmármegintlenni.
2016. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
31%
Én szoktam mondani, de azért, mert fogorvos vagyok :) és természetesen mindig kihangsúlyozom, hogy amennyiben sem anyagilag, sem lelkileg nem megterhelő majd a fogszabályozás, akkor nem mondtam semmit. Most is van családi barát, két éves múlt a gyerek, már deformálódtak a fogai (ő is csak alváshoz használja). Ez jó eséllyel még fog változni, persze ha időben lerakják a cumit.
2016. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kedves fogorvos! 5 gyerekemből 2 cumis volt, 3 meg nem. A 2 cumisból 1-nek kellett fogszabályozó, a 3 nem cumisból meg kettőnek.

Ha más szempontból nézem a kérdést, a 3 fogszabályozós gyerekemnek más az apukája, mint a 2 nem fogszabályozósnak. Ugye mondanom sem kell, hogy kiálló fogsorú gyermekeim édesapjának sem született mosolya van, hanem szakorvos hozta helyre, azaz erősen bejátszott a genetika.


Amúgy a cumi olyan, mint a nyuszika sapkája. Az is baj, ha van, az is, ha nincs. Volt aki az éppen üvöltő gyerekem mellett kérdezte, miért nem adok neki cumit. Más meg, hogy miért cumizik a gyerek...

Nem kell vele különösebben foglalkozni, van,aki tényleg csak szófordulatként használja, a többieket is 1-2 semleges mondattal le lehet tudni.

2016. aug. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!