Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves anyukák! Nektek volt...

Kedves anyukák! Nektek volt olyan időszakotok, amikor hallani sem akartatok arról, hogy nektek gyereketek legyen? És ha igen, mitől változott meg a véleményetek?

Figyelt kérdés
Inkább felnőtt (18+) korban gondolom ezt a nem gyerekvállalási korszakot.
2016. júl. 26. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó két évig biztosan úgy voltam vele, hogy még nem. Egyszerűen nem éreztem magam elég felkészültnek lélekben, de nem is érdekelt a dolog, más foglalkoztatott. Nem mondom, kételyek most is vannak, mint ahogy az egy ismeretlen, nagy volumenű vállalkozás előtt illik, de azért most már úgy érzem, van esély, hogy helyt tudok állni.
2016. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de látom, hogy nem jól fogalmaztam meg a kérdést, inkább olyan dologra gondolok hogy "én soha nem fogok szülni/gyereket nevelni"
2016. júl. 26. 22:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Na igen, én teljesen sosem vetettem el a lehetőséget, talán csak akkor, amikor munkanélküli voltam sokáig és depressziós. De ha így fogalmazol, akkor lehet, hogy nem írtam volna választ.
2016. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Eszter76 ***** válasza:

Én mindig akartam gyereket. Amikor elég fiatalon elvesztettem a szüzességem, akkor is úgy gondoltam, hogy ha valaha terhes leszek, megtartom. Szerencsére mindig volt elég eszem, hogy védekezzek, így csak akkor lettem terhes, amikor férjhez mentem és tényleg akartam. :-) Most 3 gyerekem van, már nem lehet több, de nem is bánom. A hárommal teljesen boldog vagyok. :-)

Kicsit furának tartom azokat, akik egyáltalán nem akarnak gyereket, de van egy olyan ismerősöm, akinél valahol megértem. Neki tizenvalahány testvére van, egy családi összejövetel kész ramazuri, vannak vagy ötvenen. Ő nem szeretne gyereket - elég neki a testvérei nagy rakás gyereke. Nem hiszem, hogy megváltozna a véleménye.

2016. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan nem volt, hogy soha nem akarok. Csak olyan, hogy még nem. Ezeknek az időszakoknak a következő okai voltak: anyagi biztonság hiánya, még nem a megfelelő apajelölt, lakáshelyzet, végzettség. Amikor meglett az apajelölt, akkor a többi dolgot rendeztem, és képbe is került a baba, hogy majd lesz valamikor. Amikor minden megvolt, meg is született.
2016. júl. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Láttam, hogy közben írtál. Egy barátnőm van, aki így gondolta, hogy ő aztán soha. Aztán terhes lett, imádja a fiát.
2016. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig voltam így vele, hogy nekem aztán nem lesz gyerekem.

Egyrészt 15 éves voltam, mikor született a húgom, és anyám rettentően kihasználta, hogy ott van az ingyen bébiszitter. Többet pelenkáztam, fürdettem és etettem, mint ő, és amíg a többiek moziba mentek és buliztak, és otthon ülhettem egy elkényeztetett hisztérikával. Utáltam az egészet.


Ezen kívül az első komoly párkapcsolatom sem olyan volt, amibe felelős ember gyereket vállal, és láttam a pasin is, hogy pocsék apa lenne. (Mármint közös gyereknél is, mert volt már két lánya. Nekem bőven elég volt látni, hogy áll hozzájuk, hogy neki ne akarjak gyereket szülni.)


Akkor jött a változás, mikor megismertem a férjemet. Ő kezdett el úgy beszélni arról, hogy szeretne családot, gyereket, stb, hogy én is úgy gondoltam, hogy ez így egész jól hangzik. Azért még másfél év "könyörgés" után adtam be a derekam, a másodikra már könnyebb volt rábeszélni. :) Most várom a harmadikat.

2016. júl. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, volt. Sosem akartam gyereket, sem megházasodni. Aztán találkoztam a mostani párommal, aki azóta már a férjem és most itthon vagyok a 3 hetes lányunkkal. :) Őszintén a házasság azóta sem érdekel, hozzá mentem, mert miért ne, ha ő szeretné, de nem szoktam rá a férjemként gondolni, nem lett másabb vagy több a dolog a házasságtól. A gyerek dolgot is ő hozta fel mindig, plusz ugye a nagyszülők is mondogatták és valahogy megváltozott a dolog. Imádom ezt a babát és akartam is, de részben másokat is boldoggá akartam tenni vele. Hát nálunk így alakult, ha az ember megismeri az igazit vagy csak öregszik, valahogy megváltoznak a dolgok. :)
2016. júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem soha életemben nem volt ilyen érzésem, kislány korom óta csak azt tudom elképzelni, hogy gyerekeim lesznek. Nagyobb gond volt inkább azt elképzelni, hogy vajon megtalálom-e a páromat, aki felelősségteljes férfi, és hasonlóan gondolkodik. Egyre ritkább az ilyen!!! És megtaláltam, 4 gyermekünk van és boldogok vagyunk!
2016. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!