Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adnátok születendő kisfiato...

Ti adnátok születendő kisfiatoknak a Frodó nevet? Mit gondoltok, mennyire vállalható, viselhető név?

Figyelt kérdés

2016. aug. 7. 11:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
22%

Inkább Frodó, minthogy Lajos 😂😂😂


Szerintem ez 5 év múlva teljesen mindennapos név lesz. Én ismerek Cvi és Szörény nevű kisfiúkat, valamint Bozsóka, Tilla és Küllikki nevű kislányokat. Ezek mind anyakönyvezhetőek Magyarországon. Szóval a Frodó egész normális név szerintem.


Egyébként ha nekem fiam lenne, Regőnek hívnánk. De lányunk van, ő Abigél💜

2016. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

A Lajoson túl is vannak tradicionális, vagy éppen kifejezetten modern, de nem hivalkodó és közönséges nevek. Sajnos ma már nemcsak a putrisoron születnek Daenerysek, Kevinkosztnerek, Nintendók és Pikachuk, hanem egészen elegáns, normáls(nak tűnő) családokban is. De már meg sem lepődöm ezen, felőlem Bodrinak vagy Morzsinak is hívhatják a gyereket.


Konzervatívként maradok az olyan unalmas neveknél, mint a Botond, Tamás, Benedek, Márton, Gergely, Csongor vagy Nóra, Noémi, Tímea, Lilla, Dorottya, Orsolya, Mirjam, Sarolta, Szonja... és ez csak ami hirtelen eszembe jut, vállalhatóak, és persze hasonlókkal tele van a szótár. Ha valaki viszont Szürke Gandalfnak akarja elnevezni a gyerekét, hát hajrá :D

2016. aug. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem jó. Legyen Frodó, és tanítsák majd ötvösnek. Tuti sikeres lesz. :D :D :D
2016. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%
Nem, egyáltalán nem vállalható név.
2016. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%
A terhességi hormonoktól nekem is bevillantak hasonlo érdekes nevek, pl Filemon, de a végére kitisztult a fejem a sok névtől és szép neve lett, azota is a legszebbnek tartom akármit hallok hogy kit hogy hivnak vagy hogy fognak hivni
2016. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%

Amikor kb. három éve elkezdtünk gondolkodni rajta, hogy lassan majd jöhet a kistesó, akkor a férjem felhozta, hogy legyen Frodó, vagy Gandalf, illetve bedobta azt is, hogy Anakin, de ezen a ponton leállítottam, és megmondtam neki, hogy ezt sürgősen felejtse el :D Mondjuk kicsit kíváncsi vagyok rá, hogy ha rábólintok, vajon tényleg adta volna ezt a nevet a gyereknek. Aztán kitalálta, hogy adjunk neki két nevet, az egyik legyen a Csák, a másik a Norisz. Igen, rohadtul humoros férjem van :P

Egyébként végül egy teljesen normális nevet választottunk (Alex).

2016. aug. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Nem, de akkor sem adnám, ha nem létezne Zsákos Frodó. Egyszerűen csak nem tetszik, de így meg pláne nem.
2016. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
A férjem tökre komolyan gondolta az Árven nevet a lányunknak és ő még a hormonokra se foghatja.
2016. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Soha az életbe
2016. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

A kisfiúnknak mi gondolkodtunk második névként a Boromiron, de azt a nevet Tolkien is kölcsönözte ugyanis, régi szláv név! Aztán elvetettük, mivel nem akarom, hogy csúfolják! Frodót soha nem adnám! :)

Ármin Bulcsú lesz :)

2016. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!