Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaphatok GYED-et? Eltünt a...

Kaphatok GYED-et? Eltünt a munkáltatóm, de e hónap 29-én lesz meg a 2 év munkaviszonyom.

Figyelt kérdés

December óta táppénzen vagyok, mert bajok voltak a cégnél, júniusban fogok szülni, de mostanra eltünt a cég. A TB-nél azt mondták hogy be vagyok még jelentve. De többet nem tudnak a cégről mondani.

Szerintetek mit tegyek? Honnan tudom meg ha kijelent a munkáltatóm? El kellene mennem munkanélkülire májusban és júniusban úgy kaphatnék GYED-et. (eddig végig minimálbérre voltam bejelentve, mennyi GYED-re számíthatok ha jár?)Eléggé kétségbe estem hogy most mi lesz velem...

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!


2010. ápr. 18. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyed-et akkor kaphatsz, ha a szüléskor még meglesz a bejelentés:( Ha szülés várható napja előtt 28 nappal még él a munkaviszonyod, akkor igényeld a tgyást, ha azalatt megszűnik, akkor is jár passzívan a gyed. Ha ekkor nem vagy már bejelentve, akkor menj álláskeresésire, így szintén járni fog minden.

A tgyás és a gyed is a tavalyi bruttód 70%-a, azzal a különbséggel, hogy a gyed-nek van maximuma 102900Ft.

A minimálbér alapján kb. 61500Ft lesz a bruttó tgyás-od, és gyed-ed.

2010. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem akarlak keseríteni, de hogy akarsz megszabadulni a munkáltatódtól ha eltűnt? Egy eltűnt cégnél nem lehet felmondani és ők sem fognak felmondani neked. És honnan szerzed be a munkanélkülihez szükséges papírokat? Egy reményed van, hogy nem szűnik meg a cég mert felmondani nem tudnak neked.

Megtudni onnan fogod, hogy nem kapsz táppénzt, illetve csak passzív jogon.

Ki kell számolnod, ha júniusban fogsz szülni, akkor a szülés várható időpontját megelőző 28 naptól jár a THGY és ha passzív táppénzen is maradsz addig, ami 45 nap, akkor még lehet, hogyha semmit nem csinálsz is jár a THGY utána passzív jogon a GYED. De ehhez a munkáltatódnak kell benyújtani a papírokat a TB-hez, és azt hogy elenged fizetés nélküli szabadságra. Ajajmég nem vagy előbbre.

meg kell találnod a cégt vagy valakit, aki tud adni papírokat.

Úgyhogy itt még futnod kell egypár kört.

2010. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget! Ha van valakinek még valami ötlete szívesen meghallgatnám!

Voltam múlt héten a TB-nél, azt mondták jó hogy ilyen korán jeleztem a problémám, és ha május közepéig nem tudom elintézni a papír kitöltést a munkáltatóval akkor felveszik a jegyzőkönyvet és előkerítik, mert nekik megvan a címe, de ki nem adhatják... :( Csak kérdés mi lesz még addig.

2010. ápr. 18. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem olyan könnyű ám eltűnni, mint ahogy sokan gondolnák. Volt hasonló ügyünk, a Munkaügyi Felügyelőség megtalálta a munkáltatót. A biztosítási jogviszonyodat onnan tudod a legkönnyebben leellenőrizni, hogy az okmányirodában (személyesen kell intézni)lehet kérni ügyfélkapu hozzáférést. Egy e-mail cím kell hozzá alapvetően. 5 napon belül kapsz egy belépőkódot az ügyfélkapuhoz, azzal akár az APEH, akár az OEP honlapjára betudsz lépni és a saját személyes dolgaidat meg tudod nézni, mint APEH-folyószámlád, betegéletutad, biztosítva vagy-e és hol, mikortól-meddig, milyen orvosi vizsgálatokat végeztek rajtad, milyen gyógyszereket váltottál ki. Ki írta fel neked stb...

Egyébként az illetékes egészségbiztosítási pénztár is sokat tud tenni az ügy érdekében, ahol a GYED-et igényled, hiszen kapcsolatban van más hivatalos szervekkel, könnyebben boldogul, mint Te. Kicsit döcögős lesz az ügyintézés, de szerintem megoldható.

2010. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!