Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha hónap közben tölti a...

Ha hónap közben tölti a gyerek a két évet, jár gyed arra a hónapra?

Figyelt kérdés

Szeptember 11-én tölti a gyermekem a második évét, másnaptól újra dolgozom. Viszont nem tudom, hogy az elkövetkező hónapokban hogyan számíthatok a kifizetésekre, pedig a hitelünk miatt nagyon nem mindegy.

Tehát: A gyedet utólag fizetik, vagy tárgyhónapra előre? Ergo most szept. elején az augusztusi vagy szeptemberi gyedet adják?

És tört hónapra is adnak gyedet, ha igen teljeset vagy részarányosan? Vagy mivel csak 11 napra járna, a szeptemberit már nem kapjuk?


Teljes fizetést majd csak nov. elején fogok kapni (az októberit) és most eléggé pánikolok, hogy lesznek-e egyáltalán, és ha igen, kb. mennyi a szeptember-októberi bevételeink.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 23. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
11 napra fogsz gyedet kapni október elején.Az én lányom is 11-én született és ha jól emlékszem 30-35e kaptam gyedet arra a hónapra.
2011. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szeptember 11-ig kapod a Gyed-et időarányosan, vagyis 11 napra. Szept. 12-től dolgozol, így onnantól a munkabéredet fogod kapni, szintén időarányosan szeptember hónapra.

A kifizetések pedig október elején lesznek, akkor amikor eddig is.

2011. aug. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyedet utólag kapod, októberben, és napi ellátás, vagyis 11 napra kapod. A fennmaradó 19 napra meg a jövedelmedet fogod kapni.
2011. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
KÖszönöm szépen a válaszokat! Segítettetek megnyugodni! Így azért nem reménytelen a dolog, szeptemberben még a megszokott pénzt kapom, októberben meg még lehet, többet is a fizu miatt.... Huhhh, nagy kő esett le...
2011. aug. 23. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!