Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Letegezhetem őket? Nemrég...

Letegezhetem őket? Nemrég került be a kislányom bölcsibe. Fiatal a bölcsődevezető és a gondozőnők is. (40 körüliek).

Figyelt kérdés
Én mindig magázom őket (31 évesen), ők tegeznek. Nincs képem csak úgy visszategeznem őket, és nem is ajánlják fel. Pedig ha ők tegeznek, nekem is azt kéne nem?
2010. ápr. 19. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát...azt kellene.....ha ők is....így elég bután néz ki
2010. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
65%

Egyáltalán az a jellemző kicsiny hazánkban, hogy ez a kérdés felmerülhet! Honnan veszi a bátorságot a dadus és a gondozónő, hogy tegezzen? Ő ott szolgáltat, mi igénybevesszük, és nem barátkozni járunk oda. A baj, hogy ha illemtan órát tartasz neki, nem fog tegezni, de agyereked este ugyanabban a pelenkában lesz, amiben reggel odavitted.

Már megtörtént velem, hogy üzletben azt mondta a 20 év körüli kislány, hogy "Sziaaa! Mit aggyaaaak?" (nem tudom visszaadni a hanghordozást). Amikor azt mondtam, hogy jó modort, kikérte magának: "De igényes vaaaagy! A lényeg, hogy van köztünk negyven (40) év különbség. Azért (is) tartunk itt, hogy nem tiszteljük egymást, fogalmunk nincs a jómodorról, és felborultak a függőségi viszonyok. A szolgáltatásban dolgozó nagy ívben tesz arra, akiből él...

2010. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
A bölcsődei gondozók nem szolgáltatnak... Ezzel a hozzáállással akkor az óvónők és a tanítónők, tanárok is szolgáltatnak? A bölcsőde szociális intézmény, ahol felsőfokú végzettségűek dolgoznak... Na, mindegy... Ha ők tegeznek, nyugodtan tegezd őket vissza! Mindkettőtöknek kellemetlen így, hisz valószínűleg természetesnek veszik, hogy ha ők tegeznek, akkor te is visszategezed őket. Különben meg tegezve is meg lehet adni a tiszteletet valakinek és magázva is el lehet küldeni bárkit a sóhivatalba :)) Nem ezen múlik egymás tisztelete... egy óvónő anyuka
2010. ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

És igen, igaza van 13:28 as óvónéninek :P... :)

De amúgy szolgáltatás, de ha már itt tartunk, barátságosabb lesz így a hangulat,közvetlenebb és szívesebben viszed oda aa gyereket is.


Én is sokkal szívesebben jártam abba az autossuliba, ahol ég a 65 éves igazagtót is tegezni kellett, meg nyelvsuliba, mint ahol feszengve magázok bárkit.


Sőt bankba is ha megyek, vagy üzletbe, a kora alapján köszönök, nem beosztás alalpján.


amúgy 22 vagyok, és azért annyira nem kretén mint sok vleem egy korú, szal anynira nem szabd ( hogy mondjuk ne tudjam mia tisztelet) de ebben laza vagyok.

2010. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig semmi köze ennek az illemhez.Majdnem egy korosztály vagytok,ráadásul gyermeked napjainak felét ott tölti a bölcsödében velük,mondhatni kis túlzással,hogy az a babó 2.otthona,anyukát helyettesítik ez idő alatt,szóval szerintem a tegeződés teljesen természetes.Sokkal közvetlenebb lehet így a kapcsolatotok és könnyebb bármi gondot,problémát megbeszélni is,ami a gyereket érinti.

Nálunk ugyanez volt a szitu,szeptembertől kezdtük az ovit,igazából az első pár napban én sem tudtam mit kezdeni a helyzettel,figyeltem a többi szülőt és láttam ők is visszategeződnek,akkor hát én is.Aztán szülőértekezleten közölték is,hogy a tegezőviszonnyal könnyebb lesz a kommunikáció,hisz mindennap minimum 2x ugyis találkozunk.

Nem értek egyet azzal,hogy ők csak szolgáltató munkájukat végzik és nem kell barátkozni az óvónőkkel,vadidegen embernek nem adnám oda a gyermekem.

Természetesen egy 50-60éves pedagógust vagy bárki mást nem tegezek vissza,megadom a tiszteletet ezzel,hacsak kifejezettem ők nem kérik a tegezést,bár akkor sem könnyű.

Lényeg lényege,hogy nyugodtan tegezd vissza őket!!!

2010. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk úgy volt, hogy van 4 dadusnéni, kettő fiatal (egyikük napra pontosan velem egy idős - 23 éves), velük automatikusan tegeződtünk. A másik kettő kb. anyukám korabeli 47-50 közöttiek, velük egy darabig magázódtam, aztán egy idő után mondták, hogy tegeződjünk. Elvileg az idősebbnek mondhatja, hogy tegezze a fiatalabb, nálunk ez így is volt. Viszont ha valaki tegez (főleg a bölcsiben), akkor én is visszategezem. Pl. másik csoportok dadusnénijei is tegeznek, így én is őket, és el is várják, hogy tegezzem őket.

Ha ők tegeznek téged, akkor te is tegezheted őket.

2010. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*az idősebb mondhatja, hogy tegezze a fiatalabb
2010. ápr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazából egyszer mikor kérdezel a gyerekről valamit, vagy olyan szituáció adódik akkor valahogy hozd elő a témát, hogy nem tegezhetnéd őket. valahogy finoman. Vagy tegezd vissza őket és majd észreveszik magukat. De ha óvatosan megkérdezed, mosolyogva, kedvesen szerintem inkább jobb megoldás. Látják, hogy belőled azért még nem veszett ki az illem teljesen. Még ha te fiatalként kérdezed is meg.
2010. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Most akkor azt szeretném megtudni, hogy ki ne tegezzen kit? Miért alakult ez ki a nyelvünkben? Ott a probléma, hogy ezek az ovisok, bölcsisek nem is hallottak mást, mint tegezést.

Aztán az iskolában tágra mered a szeme, hogy nem mondhatja: szia Berta néni, tényleg disznó a férjed?

2010. ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!