Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen konfliktusod volt...

Milyen konfliktusod volt anyukáddal a babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

32 hetes terhes vagyok, de az agyamra megy. Mindenbe bele akar szólni, pedig sosem volt jó a kapcsolatunk. Kitalálta,hogy ő akar bent lenni a szülésnél, mikor közöltem vele, hogy ez párom szerepe, akkor kiakadt. Beleköt abba, hogy mit veszünk, olyan h.lye tanácsokat ad, hogy csodálkozom rajta, hogy egyáltalán életben vagyunk tesómékkal.

Múltkor mondtam neki, egy értelmes tanács után, hogy nem akarom, hogy a baba folyton csokit meg cukrot egyen. Erre közölte, hogy ő úgyis adni fog neki, mikor nem látom, meg majd megtanítja neki, hogy ne hallgasson rám.

Komolyan kezdem úgy gondolni, hogy eltiltom tőle a gyereket. Erősen dohányos és már a gondolat is zavar, hogy meg akarja fogni a picit, mert mindig cigi szagú a ruhája. Ti mit tennétek a helyemben? Se a szép szó, se a veszekedés nem segít. Nálatok volt hasonló probléma?



2016. aug. 13. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Akkor megtiltod, hogy lássa.

Senki nem fogja odahurcolni a nagyihoz, és tőled sem veszik el, fölösleges aggódni.


Majd ha a későbbiekben hajlandó kompromisszumot kötni, akkor láthatja, az a fontos, hogy a gyerek jól legyen :) a nagyszülő sokadlagos, mondjuk, ha az én anyám mondaná azt, hogy ellenem hangolja a saját gyerekemet, nézheti, hogy mikor nyitom rá az ajtót..

2016. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen konfliktusom nincs. Értelmes, okos nő, aki tiszteletben tartja, hogy hogy nevelem a picit és jó anyának is tart. Nem úgy az anyósom, de vele korábban is volt konfliktus, férjemet is kiakasztja, igyekszünk is az udvariassági minimumra szorítkozni.
2016. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az én anyám is értelmes, okos nő. de szerintem a krémtúró adható 3 hónapos kortól, én már 4 hónaposan főzeléket ettem és nem szabad szoptatni a gyerek 3 hónapos kora felett. régen ez volt a trend. és ezeket szemforgatva, szarkasztikusan fel is emlegeti.


nem tiltanám el tőle a gyereket, csak nem hagynám, hogy vigyázzon rá, nehogy csokival etesse. ennyi.

2016. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anyámmal semmilyen,mert kb 10 éve nem is láttam. Nagymamám akarja etetni folyton mindenfélével,nem érti hogy 4 hónaposan szoptatom csak,nem érdekel hogy most van szezonja az őszibaracknak pl...

Anyós durvább,szemembe nem mond semmit,csak amit nem lát jónak,a férjem fülébe sutyorog hogy kisfiam azt nem úgy kell ahogy a nejed csinálja... szerencsére elég hamar átláttunk rajta,férjem leszereli elég hamar.

2016. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Huuu, nincs annyi karakter itt, hogy ideferjen. A mi gyerekorunkat tonkre tette, gondoltam az unokanal hatha jova szeretne tenni. De nemmmm....az onzosege mindenen tul tesz. Most ne ra figyelj, ne rontsa el a nagy napotokat. Konnyu szulest!
2016. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a dédi volt hasonlo hogy a hátam mögött tömte a gyerekbe a tojásos sütit..onnanstol egy pillanatra nem hagytam felügyelet nélkül.


A nagyink belefáradt ember, nincs kedve türelme a gyerekhez.havi egyszer ha mesét olvas neki es nem is akarja hogy menjünk hozzá mert fárasztja

2016. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyámmal nem volt, ami nagyban "köszönhető" anyósomnak. Anyu hallotta először, hogy mikkel akaszt ki, így ha valami hasonló meg is fordult a fejében nem csinálta meg :D. Egyébként minden kérésemet tiszteletben tartotta a fiammal kapcsolatban. Hogy szereti, ha fogják, ne ültesse, mit adhat már neki stb.


El épp nem tiltanám anyukádat, de csak látogatóba mennék hozzá, nem bíznám rá a kicsit, ha így nyíltan megmondja, hogy semmibe veszi az akaratodat. Ezzel érvelhetsz is neki.

A kézmosáshoz ragaszkodj, a bagós ruha, hát...:S


Ha hasonló eseteket olvasok, elszomorodom, hogy ezeket a szép hónapokat képesek szétbombázni az önzőségükkel a rokonok. Holott a gyermekeket nem nekik/egy új esélynek szülik a nők. Meg tudnak vadulni a kicsiktől, és se hallanak se látnak...csak ők a fontosak, nem a kicsi, nem az anya, nem a kiscsalád. Az agyamat eldobom...

2016. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg a konfliktus, ami abból adódik, hogy eleve rossz a kapcsolatunk. A gyerekek csak eszközök számára, hogy minél többet és lehetőleg sunyi módon tudjon piszkálni. Sajnos annyi esze nincs, hogy nem velem szúr ki, hanem a gyerekekkel, hosszú távon pedig saját magával. Vannak ilyen emberek, pont így jártam, hogy anyám is egy közülük.
2016. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!