Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt vagy friss...

Terhesség alatt vagy friss anyukaként második diploma megszerzésre van-e lehetőség ingyenesen (államilag támogatottan)?

Figyelt kérdés
Vagy itt sem számít az, hogy kismama /anya-e a felvételiző, csak az számít, hogy hány féléve maradt még állami támogatott képzés keretein belül (tudtommal 12 félévet járhat bárki ingyenesen felsőoktatásba)?

2016. aug. 17. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha már van egy Bsc vagy BA diplomád, akkor szerezhetsz még egy Msc-t vagy MA-t ingyen. De osztatlan képzést vagy második Bsc/BA-t nem kezdhetsz, ha már van megszerzett diplomád, akárhány féléved maradt. Irreleváns, hogy terhes vagy-e vagy van-e gyereked. A pontszámokba beleszámíthat, de költségtérítést kell fizetni.
2016. aug. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"De osztatlan képzést vagy második Bsc/BA-t nem kezdhetsz, ha már van megszerzett diplomád, akárhány féléved maradt."


Második BA diplomámat szerezném meg, de ezt tudják, és mondták, hogy persze, még van 4 félévem, amit ingyenesen végezhetek, függetlenül attól, hogy megszereztem első diplomámat. Ők nekem TO-n azt mondták, csak az számít, hány félévet jártam eddig államilag finanszírozottként. Most akkor ezek szerint mégsem?

2016. aug. 17. 18:41
 3/9 A kérdező kommentje:
Direkt rákérdeztem, hogy államilag támogatott levelező szakra engem felvehetnek-e egyáltalán, ha már rendelkezem egy diplomával, és azt mondták, persze, csak a félévek száma számít.
2016. aug. 17. 18:44
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezt találtam épp most neten:


"A diploma megszerzése után elvégezhetek még egy alapszakot?


Most már akkor is kaphattok állami helyet, ha már van az adott képzési szinten egy diplomátok. Ilyenkor az állami félévek pont úgy fogynak, ahogy az előbb leírtuk: egy hároméves alapképzés utána még pont belefér a 12 félévetekbe egy második alapképzés."


Ez alapján elvileg lehetséges még egy BA diplomát megszerezni ingyen.

2016. aug. 17. 18:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Valóban, ezt megváltoztatták, bocsánat! Amikor én felvételiztem, még egy oklevelet támogattak, minden további félév "elveszett". Akkor ha van féléved még, semmi akadálya.
2016. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, ha a pontjaid alapján felvesznek, és van még államilag támogatott féléved, akkor minden további nélkül. De arra nem jár automatikusan ingyenesség, hogy valakinek kicsi gyereke van. Plusz pont jár, ha gyes/gyed/csed-en vagy, vagy ha terhes vagy, de ennyi.
2016. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem számít, hogy kismama vagy-e, összesen 12 félév jár ingyen. Friss anyukaként annyi az előnyöd, hogy többletpontot kapsz a felvételin.
2016. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Párom azt mondta,12 ingyenes,de az msc után már nincs mi pl,tehát akinek az van,másik diploma félére nem mehet,csak egy képzésen belül. Neki építőmérnöki msc van a bme-röl,most szakmérnökire megy révileg,cég által. Ez nem ingyenes.
2016. aug. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, nekem van BA diplomám, másik BA szakon még járt volna 6 ingyen félév.
2016. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!