Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sophia vagy Sophie legyen a...

Sophia vagy Sophie legyen a neve? Nektek melyik tetszik?

Figyelt kérdés
Kislányom lesz nemsokára, az apukája osztrák és a családneve is németes. Direkt nem írom ide ki. Nekem a Sophia tetszik jobban, de sokan maradinak néznek és szerintem amúgy is Sophie-nak becézem majd. Olyan furcsa, hogy itt a Marie és az Elizabeth nagyon kedvelt, de otthon a világért nem nevezném Máriának. Esetleg még a Charlotte jöhet szóba vagy esetleg Sophie Charlotte. Ilyen Mia, Nina nagyon nem jön be. Mondtam a barátnőimnek is a Sophia-t, erre az egyik a nagymamáját emlegette és milyen konzervatív, én nem így gondolom.
2016. aug. 17. 19:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Amikor német nevet akartam adni, nekem a Mirjam és a Nadja tetszett, a legtöbb német név nem túl szép. Ebből a kettőből pedig valóban a Sophie a jobb, mert a Sophia tényleg olyan két évszázaddal ezelőtti, királynői név és szerintem haladni kell a korral, ne emiatt piszkálják szegényt.
2016. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a Sophia nagyon tetszik.A tesóm kislányát Szonja Szófiának hívják(magyar mindkét szülő,de így írva is tetszik).
2016. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
34%
1-es vagyok. Szerintem a legnagyobb sötét, paraszt, bunkó hozzáállás valakit azért lepontozni, mert neki tetszik, vagy nem tetszik adott név. Ez volt a kérdés basszus, meg is indokoltam, nekem a Sophie jön be. Nem ez volt a kérdés? De igen. Megválaszoltam? Igen. Akkor meg minek járkáltok ide lepontozni, főleg úgy hogy választ sem adtok. Itt nincs rossz vagy jó válasz. Én sem pontozom le, azt akinek a dzsenifer, meg a benett és egyéb szörnyű nevek jönnek be. Neki ilyen az ízlése, ennyi, mindenkinek más.
2016. aug. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam eddig senkit sem, de ha fontos, akkor megy mindenkinek a zöld kéz. Nincs rossz válasz itt! Egyébként lehet velem van a baj, de nekem tetszenek a királynős nevek, lehet mert nem vagyok osztrák. Anyukámnak viszont nem tetszik egyik sem, mert szerinte kutyás a "Szofi", szerencsére ez egyáltalán nem befolyásol.
2016. aug. 17. 20:31
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem neked szólt a kirohanásom, az oldalon mindenki pontozhat és jellemzően a névadós kérdéseknél ugyanúgy megy a lepontozás, mint máshol, pedig szerintem nincs ilyen esetben rossz válasz.
2016. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Mi amerikaban elunk,Sophia Elise a kislanyunk,Sophienak becezzuk.Szerintem a Sophia sokkal szebb egy felnott nonek,a Sophie nekem becenev.(Kisfiunk is Jonathan es Nathannak becezzuk)
2016. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

Sophia legyen és becézzétek Sophie-nak.

Legalábbis nekem így jobban tetszene.

2016. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
Sophia-ra szavazok.
2016. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Sophia szerintem is. :) A Sophie tinédzser korig jó becézés, viszont a Sophiából árad a nőiesség.Azt 3X-4X évesen se szégyelli.
2016. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
21%
Magyarországban élsz? Akkor adj MAGYAR nevet neki KÖNYÖRGÖM. Nevezheti a faterje Sophia neki de a neve Szófia. Ennyi
2016. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!