Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sophia vagy Sophie legyen a...

Sophia vagy Sophie legyen a neve? Nektek melyik tetszik?

Figyelt kérdés
Kislányom lesz nemsokára, az apukája osztrák és a családneve is németes. Direkt nem írom ide ki. Nekem a Sophia tetszik jobban, de sokan maradinak néznek és szerintem amúgy is Sophie-nak becézem majd. Olyan furcsa, hogy itt a Marie és az Elizabeth nagyon kedvelt, de otthon a világért nem nevezném Máriának. Esetleg még a Charlotte jöhet szóba vagy esetleg Sophie Charlotte. Ilyen Mia, Nina nagyon nem jön be. Mondtam a barátnőimnek is a Sophia-t, erre az egyik a nagymamáját emlegette és milyen konzervatív, én nem így gondolom.
2016. aug. 17. 19:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ausztriában élek, "könyörgöm". Attól még magyar vagyok, ez az anyanyelvem és bátorkodtam egy magyar nyelvű oldalra írni. Nem lesz magyar neve, de olyat szeretnék, ami azért magyarul is jól hangzik.
2016. aug. 17. 22:16
 12/21 Vilcsianyuja ***** válasza:
A kérdésből kiderül, hogy nem Magyarországon élnek. Amúgy nekem is a Sophia tetszik, Sophie becézéssel.
2016. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Sophia, azt becézhetitek Sophie-nek is. Szép név egyébként.
2016. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Német nyelvterületen a Sophie van a top 100-ban.ezért a Sophie-t javaslom.de a Sophia valoban szebb pedig de ne tűnjön elírásnak szerintem jobb "beilleszkedni"

Es érdekes mód ott is Annákkal vannak tele :D

[link]

2016. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Sophia
2016. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

14. válaszoló:ezt írod:"Német nyelvterületen a Sophie van a top 100-ban.ezért a Sophie-t javaslom."

Miért az a javaslatod,ami a top 100-ban van?!Vagy elírtad?!

2016. aug. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Igen azért a top 100-at javasoltam mert szerintem nem pozitív dolog különcködni.

De mindegy mert a Sophia is benne van.csak egyik a 22. helyen, másik a 40-en kb

2016. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem Marie Chuy-nak akarom elnevezni, hogy "különcködésnek" számítson. Egyáltalán nem vagyunk "különcök", hogy beilleszkedjünk a névválasztás által, a férjem ugyanis osztrák. Akkor se néznének ki, ha magyar nevet kapna, de az szóba se jött, akkor Zsófia lenne a neve vagy Szofi.
2016. aug. 20. 09:45
 19/21 anonim ***** válasza:

Csak azt hittem elsőre hogy a Sophie van csak benne.ezert irtam hogy a Sophia-val nem kéne különcködni mert ha ott mindrn 2. gyerek Sophie akk tök hülyén nézne ki a Sophia.

De elnéztem, mindkettő top 100-as szal mindegy.

Abszolut nem olyan különcködèsről irtam amire te gondolsz. De valoban az is negatív dolog szerintem

2016. aug. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
SOPHIANE? Lehet akkor a British American Tobacco is beszallna a csaladi potlekba? D
2016. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!