Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek ez hogy esne? (Facebook...

Nektek ez hogy esne? (Facebookos kérdés)

Figyelt kérdés

Van egy férfi munkatàrsam, kisfőnököm szóval minden nap beszèlünk, néha szünetben szóba kerülnek személyes dolgok is hogy ne csak a munkáról beszéljünk. Van már egy 6 éves fia akit imád, a kis mása, igazi kis trónörökös, nagyon jó a kapcsolatuk. 2 ève a felesège ismèt terhes lett, bár ő annyira nem akart akkor még mégegy gyereket. Mikor kiderült hogy ő kislány, elèggè begubózott, látszott rajta fiút várt. A feleség így 2 gyerek mellett is napi szinten elég sokat facebookozik, posztol a gyerekekről, mindkettőről, de többet a kislányról. Apuka mióta megszületett a lánya egyetlenegy képet sem rakott fel a kislányról, se közös képet se semmit. Tudom nem facebookon kell élni az életünket, de ezzel kapcsolatban csak az szúr szemet, hogy a fiáról a fiával viszont hetente egy képet legalább megoszt. Nektek ez hogy esne anyuka helyében?

Nekünk még csak egy lányunk van, de ha lenne még egy gyerek, nekem borzasztóan szarul esne, ha a férjem csak vele foglalkozna, csak róla posztolna, a másik gyereket leszarná. A férj testvére is a munkatàrsunk, ő règebben mondta is, hogy nem igazán foglalkozik a kislánnyal. (Erre a feleség most megint kislányt vár) nem is értem miért vállaltak be még egy babát, de ezek szerint az asszony szereti a kihívásokat.

na mindegy nekem edes mindegy mit csinálnak, de nektek hogy esne ez a párotoktól ha egy gyerekét tüntetné ki figyelemmel?


2016. aug. 19. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

1,Nem a Facebook posztokbol szurnem le, hogy a párom melyik gyerekkel mennyit foglalkozik.

2, Egy 6 éves gyerekkel tobbet tud apuka foglalkozni mint egy 2 evéssel

3, A főnökömet nem kovetnem facebookon, a feleségét meg pláne nem

2016. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Hát értem én,hogy elméleti a kérdés, de én lexarnám a helyedben, valszeg rossz lesz majd a kapcsolata a lányával, ha nem foglalkozik vele, de ez már legyen a főnököd baja.
2016. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Engem zavarna, és ha nem változtatna, akkor a kisfiút se látná többször, mint 2 héten egyezer.

Különben lehet, hogy jó sokat keres a férj, és az asszony nem pattog, nem akarja a jólétet kockáztatni, elvan a langyos vízben, éli az saját kis életét, és talán azért vállalt be 3. gyereket, mert azt a kislány mellé szeretné egyenrangú testvérnek a saját kis világában, amibe nem szól bele az apuka, hiszen neki úgyis a kisfiú a mindene. Az, hogy a 3. gyerek is lány lesz, az ivararány a javukra fordul, 3 nő azért már tud terrorizálni.

2016. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1es, a cég nagy de családias, szinte mindenki mindenki ismerőse, persze akikkel kommunikál is. A felesége nem ismerősöm, csak megnéztem, mert kíváncsi voltam a kislányra.
2016. aug. 19. 22:13
 5/12 A kérdező kommentje:
2es, persze az ő dolguk, én csak arra vagyok kíváncsi másnak, pl neked ha már válaszoltál, ez hogy esne a párodtól.
2016. aug. 19. 22:14
 6/12 A kérdező kommentje:
3as, igen engem is nagyon zavarna. És igen, elég jól keres a férj, legalább nettó 300-350et, ha a fèrjem fizetéséhez viszonyítok, aki nem keres ennyit, de már ő is fentebb lépett egyet a ranglétrán. Szóval anyagilag jól állnak, sokat bent van túlórázni is.
2016. aug. 19. 22:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez egészen biztosan rendeződni fog. Nem minden férfi tudja azt, hogy hogyan bánjon egy picivel. Egyértelmű, hogy a dolgok hogyan történhettek. Gondolom, amikor valamit segíteni kellett, akkor az apuka a nagyobb körül segített. Ráadásul elég nagy a korkülönbség ahhoz, hogy tényleg megtanulhatta a kislány érkezéséig azt, hogy milyen a másik gyerekkel. Szerintem ez változni fog. Nem ez az ideális. De sok apa azután érzi igazán apának magát, amikor már tud dolgokat konkrétan csinálni a gyerekével. Ha később sem változik akkor gondok lesznek, de erre anyukának is figyelnie kell. Simán lehet, hogy az apuka úgy gondolja, hogy a kicsi- eddig mindenképp- az anyját igényelte jobban és neki ez nincs ellenére. És azt se feledjük, hogy egy nagyobbal sokkal könnyebb, ami azért szempont egy férfinál ha választani kell. Még azt is el tudom képzelni, hogy az apa próbálta kompenzálni érzelmileg a kicsi érkezéséz, hiszen ez egy trauma a legtöbb gyereknek. Ha a kisebb is 6 éves lesz és a helyzet akkor sem lesz jobb, akkor tényleg gond lesz. De talán éppen most fogja őket -a kislányt és az apát- összehozni az újabb baba. Nem tudhatjuk. Szerintem a képekből tényleg lehet következtetni, de én nem látom tragikusnak a helyzetet és nem látok összefüggést a nemek között.
2016. aug. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok,mi semmit nem rakunk ki fb-ra, de ha raknánk és több gyerekünk lenne, akkor a férjem mindegyikről rakna ki ez biztos, ha eznem így lenne, akkor szólnék neki, hogy nem lesz ez így jó, mert rosszul kommunikál a külvilág felé.
2016. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi nektek :) igen talán ebben az a rossz, hogy ott a sok ismerős, és csak ezt látja, ahogy írod, rosszul kommunikál.
2016. aug. 19. 23:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg családban jellemző a megkülönböztetés, esetleg kedvenc is van. Nálam ez teljesen inkorrekt a gyerekekkel szemben, férjemtől se tűrném hanem inkább sokat beszélgetnék vele hogy állítsa helyre az értékrendjét, mert a visszájára is fordulhat amúgy is
2016. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!