Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák: melyik...

Kisgyerekes anyukák: melyik képzést választanátok?

Figyelt kérdés

Kèt gyermekünk van. Egy kis és egy nagy csoportos óvodás. Szeretnék tovább tanulni, hogy fejlődjek szakmailag. Két lehetőségem van.

Az első lehetőség az nappali képzés. Ami mellette szól az az alaposabb tanulás és hogy van ösztöndij. (Mindig jó tanuló voltam. 4.8as átlaggal. Ez a tandíj 75%t jelentené.) Ami ellene, hogy nem tudnék elmenni a gyerekekért az oviba. Nagyszülők igen. Nagy átlagban, rossz esetben heti 3 nap este 6ra érnék haza.

A másik lehetőség a levelező oktatás. Heti 2 teljes nap. Ösztöndíj nincs. Ami mellette szól az, hogy minden nap élmehetnék eléjük az oviba és együtt vagyunk délután. Viszont heti 2 teljes napot és egy éjszakát nem vagyok otthon. Plusz utazás és szállás.

Mindkettő 2 éves.

A munkám nem befolyásolja egyik sem, itthonról dolgozom most, rugalmas munkaidőben.

Melyik a jobb választás? Sokszor későn érni haza vagy 2 napra elmenni?


2016. aug. 26. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
nappalit :) ha jó az agyad, amellett lehet nem is nagyon kéne magolnod ;) én az esti lefekvést semmi pénzért nem hagynám ki :)
2016. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Nappali. Ráadásul a gyerekek jó példát látnak és lesz motiváció a suliban.
2016. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is efelé hajlok. Viszont a férjem szerint így nem mi neveljük a gyerekeinket és a nagyszülők túlságosan benne lennének az életünkben, függenénk tőlük. Es ez igaz is. Aranyosak, de màs a személyiségük. Így viszont heti 5 nap napi kb. 2órát ők lennének a gyerekekkel, férjem 5után ér haza.
2016. aug. 26. 15:23
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Én még így is a nappalit vállalnám.
2016. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Nappali.
2016. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Nappalit. Az életed saját magadról is szól, nem csak a gyerekeidről. Ti is vállalhattok majd szereped az unokáidnál, a férjed ellene volna? Ezt kérdezd meg tőle! :)
2016. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
A gyerekek mellett nem tudsz egyéni órarendet kérni? Plusz, ha ezekből nem minden gyakorlati óra van este, hanem csak előadás, akkor olyankor el is tudnal jonni. Milyen kepzesrol van szo?
2016. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

18-23 éves koromig nappalira jártam

Gyerek mellett már nem vállalnék nappali képzést!

Egész egyszerűen azért,mert sok a nappali! Az annak való,akinek nincs gyereke. Az első hónapot még talán túléled,aztán szépen jönnek a problémák,beteg,éjszakázás stb.

Plussz a levelezőn nem veszik olyan szigorúan a hiányzást sem.

2016. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Én ezek közül egyiket sem vállalnám kisgyerek mellett.
2016. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elsősorban a gyerekekre gondolok, mikor választok. Igen, sok a nappali. En is jàrtam régen. De egy 3 és egy 5 éves gyereknek heti 2 nap nincs otthon az anyukàja? Azért az is nagyon nehéz. Ahogy anyagilag sem mindegy, hogy ösztöndíjat kaphatok-e vagy azt nem, sőt, utazást es szàllást is fizetnem kell.
2016. aug. 26. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!