Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen kisgyere...

Mit lehet tenni ilyen kisgyerekes barátnőkkel? Érdemes megpróbálni visszaszerezni?

Figyelt kérdés

Van két kisgyerekes barátnőm, akikkel középiskola óta barátok vagyunk.

Az én családom régen is nagyon jó anyagi körülmények között élt, most pedig, hogy már a férjemnek is egy jól jövedelmező munkája van, mondhatom úgy, tényleg jól élünk.

A barátnőkkel ez sosem téma. Tudni, tudták, de én sosem dicsekedtem, így elvoltunk.

Viszont amióta gyerekeink vannak, megváltozott az egész. Észrevettem,hogy kevesebbet hívnak, ritkán találkozunk, noha lenne azért rá idő stb. Pár napja az egyiküknél (vele vagyok a legjobban) határozottan rákérdeztem,hogy mi a baj, ne kerülgessük azt a bizonyos kását, és ha elcsesztem valamit mondja meg. Ő meg volt annyira őszinte, hogy én nem igazán változtam, de a körülményeim igen, és bizony irigy rám, amikor látja, hogy a fiam milyen ruhában jár, vagy,hogy hányszor megyünk nyaralni, vagy,hogy bizonyos dolgokat, amikre ők esetleg hónapokig spórolnak, mi rögtön megvesszük. Mondtam,hogy én ezekkel sosem dicsekedtem, ő is elismerte,hogy tényleg nem, meg hogy nyilván nekem ezek természetesek, és ha szóba is került ilyesmi, és pont úgy is beszéltem róluk. Szerinte a másik barátnőnket is ez zavarja. Mert,hogy a gyerek az más. Régen nem zavarta, hogy nekünk jól megy, de amióta gyerek van, azóta más.

Eléggé szíven ütött, mert köztünk ezt tényleg nem volt téma eddig, és eléggé jó barátnők voltunk.

Most meg nem tudom mit tegyek? Menjek még utánuk, vagy próbáljam elfogadni?


2016. júl. 31. 06:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi sem állunk rosszul anyagilag és van olyan kisgyerekes barátnőm , akinek átlagos anyagi helyzetük van.Sosem volt téma. Én biztos futnak jó néhány kört. Ha értelmes , intelligens , akkor átgondolhatja és rájöhet , hogy nagyon rossz döntés lenne ezért hanyagolnotok egymást.
2016. júl. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*futnék
2016. júl. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Probáld meg elfogadni,sajna nem igazán fog változni ,hisz mindig látszodni fog az anyagiak most hogy gyereked van ,tényleg nem változtál valoszinü,de körülményeid igen .
2016. júl. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

A férjem budapesti elitgimnáziumba járt, de ő maga első generációs és nem is gazdagok. Én jó egyetemre jártam, de szintén kívülállóként (a szüleim nem gazdagok és nem tartoznak a kulturális elithez). Mi nem állunk rosszul, jut pénz lakásra, nyaralásra, de a többi barátunk...adriai nyaraló és sokkal jobb helyen lakás.


Őszintén, minket ez inkább felemel, mint lehúz. Én nem irigykedem, hanem szeretnék a gyerekemnek hasonló életet biztosítani (a mi esetünkben ez nemcsak a pénzről szól), és ezért megteszünk mindent. Nekik megtették a szüleik, mi meg szülők vagyunk, megtesszük a gyerekünk helyett, ha van rá lehetőségünk.


A te barátnőid is inkább megpróbálhatnának felfelé kapaszkodni a szamárlétrán, mint oda se nézni, ha valakinek jobb és irigykedve azt mondogatni magukban, hogy nekik ez jutott. Mert ez nem igaz.


Én hagynám őket, mert egy igazi barát szerintem nem így viselkedik. Sőt, egy igazi szülő sem ezt a kasztosodott életet akarja a gyerekének megmutatni.

2016. júl. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Miért nem kérdezed meg, hogy tudnál e segíteni neki anyagilag? Akiben ilyen érzések vannak, annál biztosan zűr van pénz terén. Mi van ha alig futja kajára? Lehet, hogy te nem dicsekszel, de neked biztos nem kell átélni azt a félelmet, ami talán bennük van! Csak egy kis emberség kéne és odafigyelés rá máris nem születne ilyen kérdés.


Miért is nem szabad anyagi segítséget nyújtani rászoruló barátnak?

2016. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze utolso mert ez igy mukodik a vilagban.... miert adna keresse meg mindenki maganak...nekem nem lenne szuksegem ilyen baratnokre es pont,ha igaz baratno akkor orul annak ami neked van en legalabb is igy vagyok ezzel! Nekem is jol megy barmit meg vehetek a gyerekemnek,magamnak de a rokonsag,baratok szegenyek en egy szereny ember vagyok es nekem szokott rosszul esni h mas gyerekenek nincs akkor termeszetesen kapnak de ennyi...
2016. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is hagynam oket. Ebbol már sehogy se lesz normalis barátság, ha találkoztok ezutan, ha nem. Mindig mondta nagymamám, szor a szorrel, suba a subaval..barátságra is igaz sajnos.

(Hasonlo tortént velem is, a barátnommel még ovodába is egyutt jártunk, mondhatom 25 évig barátok voltunk, mig meg nem szuletettek a gyerekek, nála is és nálunk is… Kulfoldon élunk, Svájcban, mikor mentunk haza, mindig meglátogattuk, vittuk az ajándékokast. stb. o be se hivott bennunket a lakásba, mondvan rendetlenség van..mint kiderult o is irigy volt. Pedig nem élunk hivolkodoan, a facebookra se posztolok surun, hogy merre vagyunk, mit csinálunk..mégis, ot ez annyira rosszul érinti, hogy nem áll velem szoba már.)

2016. júl. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bevallom, van, hogy olykor én is irigykedem. Szerencsére nem állunk annyira rosszúl, de pl. nyaralás nem fér bele és meg kell nézni mire költjük. Van jó pár kisgyerekes ismerősöm, akik sokkal jobban állnak (menő babacuccok, babafotózás,nyaralások) DE én ettől ugyanúgy jóban vagyok velük, sőt ősztől dolgozni szeretnék és mellette tervezek tovább tanulni is. Inkább motiválnak és nem fordulok el tőlük.

Ha neked fontos a barátságuk kicsit próbálkozz, de ha nem látod rajtuk a hajlandóságot, akkor ne erőltesd.

2016. júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ők nem a barátaid.
2016. júl. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézd, ez pont egyáltalán nem rajtad múlik, következésképpen semmit sem tehetsz. Én hívnám őket, pont mint eddig, az ő reakciójuk meg legyen az ő döntésük. Vagy eltűnnek, vagy feldolgozzák idővel.
2016. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!