Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Valami ötlet?

Mit tegyek? Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet hogy a kislányom 3 éves és most októberben kezdi az óvodát. Sosem volt jó evő. Illetve 15 hónapos kora óta nem eszik meg mindent. Elcsesztem én is tudom jól mert mindig azt kapta amit ő szeretett volna enni.A állandóan csokipudingot tejszeletet gumicukrot és efféle édességeket eszik. Ebédet megeszi rendesen. De azt se mindent. Nekem igazából azzal van problémám hogy reggelire a fentebb írt édességeken kívül mást nem is eszik meg. Értem ezalatt hogy se kenyeret se szalámit se májkrémet se vajas dolgokat nem eszik. Tudom hogy az én hibám mert mindig engedtem neki. Nem tudom hogy hozhatnám helyre. Ha kenyérrel kínálom vagy bármi reggelivel valoval akkor hangosan visitva megsértődve elszalad. Max kenyér helyett a zsemlét vagy az ilyen pékárut. Bár abból se mindet. Valakinek ötlet? A Válaszokat előre is köszönöm!
2016. szept. 2. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Az oviban nem kap gumicukrot, rá fog jönni, h vagy éhen marad, vagy eszik normálisan. Csak indulás előtt ne tomd meg édességgel, két nap, és nyugi, észbe kap.
2016. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legkésőbb az oviban beáll a sorba, mert ott nem ér el semmit a hisztivel és éhes marad. Pár nap alatt megtanulja, de Neked sem kellene hagynod magad!
2016. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne vegyel ilyen dolgokat. Harom gyerekem van, ennyi idosen en gumicukrot biztos nem adtam. Szoktasd hozza, hogy heti egyszer max.
2016. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

reggelit megkapja ha nem eszi meg hát nem max éhes marad

folyadékot mindképpen kínálj neki reggel

pl: tejes inni, gyümölcslé, tea, víz

ha nem is eszik de inni igyon !

2016. szept. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nezd en nem akarlak biralni, de amit ez nagyon rossz amit csinalsz. Teljesen tonkre teszed a lanyod. Raszoktattad a cukor nevu kabitoszerre. Igen, sajnos igy kell nevezni azokat vegyszereket amelyek megvaltoztatjak az ember elmeallapotat. A cukor ettol sokkal tobbre kepes. Tonkre teszi a szerveinket. Peldaul itt Eszak Amerikaban most kezdik perelni az udito ital gyartokat Coca es Pepsi cola es tarsaik, mert egyertelmuen kimutathato, hogy a tulcukrozott italok hozzajarulnak a cukorbetegseghez. Az nem mindegy ugyanis, hogy milyen cukrot tesznek bele. A frutose nem jo nekunk az okosok szerint.

Szoval ha szereted a gyereked, akkor nezz uatna ennek! Ne higyj se nekem se senkinek! Menj el taplalkozassal foglalkozo szakemberhez es kerdezd meg!


A hiszti... Kepzeljuk hogy a gyereked kitalalja, hogy mostantol kezdve o is ker a te italodbol. Ja hogy az bor?! Hat az ot nem erdekli. O csak kiveri a hisztit. Adsz neki? Nyilvan nem. De ha cukrot ker akkor igen? Lepj egy kicsit hatrebb es nezd kivulrol onmagad! A gyerek cukrot akar (vagy barmit) es ramutat es sir es hisztizik toporzekol, foldhoz vagja magat. Nem nyul hozzad; nem bant teged; csak megmutatja, hogy z neki KELL!!! Ezt csinalja a gyerek. Es te mit csinalsz?!?!? Osszeszarod magad es odaadod neki!!!!!! A harom eves gyerek keresztul hajtotta az akaratat a felnott anyjan!!!! AHA :) Na most akkor ki vigyazz kire? A hisztinek nem dolunk be kedves anyuka.... de nem am! :)Es ha megsertodik a 3 eves gyerek akkor nem esunk panikba ha eljatszuk a figyelmet es tereljuk mas iranyba.

Szoval allj a sarkadra kedves anyuka es tedd le a hataraidat. Ha pedig egyszer valamit kimondtal, akkor az ugy van. Nem hagom at a sajat szabalyaim, mert akkor segget csinalsz a szadbol es elszall a tekintelyed.


Megvalami.... Nezz utana a cukor elvonasi tuneteknek. Nagyon hasonlo a kabitoszerekhez. Megegyszer mondom; ne higyj nekem! Jarj utana! Meg fogsz dobbenni tole! A gyerekeden ezt latod mikor kiveri a hisztit. Ha elkezd lemenni a vercukor szintje, akkor ideges lesz. Ez akar a reszketesig is elmehet. Ez az artalmatlannak tuno, kereskedelemben kaphato, eheto vegyszer valojaban egy komoly mereg. Nem veletlen, hogy a termeszetben nem nagyon jutottunk hozza. Csak gondolj bele hany almat tudsz megenni egyszerre? 3-4-5? Tobbet nem nagyon. Az kb egy pohar almale. Hany pohar almalevet iszol meg egyszerre?

Kezeld ugy a kerdest hogy a gyereked cukorbeteg. Ha igy taplalod van ra eselye. Na akkor mit csinalsz? engedsz a hisztinek? Abba a gyerek belehalhat.

Megyszer mondom: JARJ UTANA! ne higyj nekem.

2016. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igyekszem helyre hozni amit eltoltam csak nem olyan egyszerű. :-(
2016. szept. 2. 12:39
 7/8 anonim ***** válasza:

De igen, egyszeru. Csak nem kell magadra venni a gyerek uvolteset. Az nem rolad szol hanem rola. Annak rad nincs kotelezo ervenye. Ezt nyilvan ugy ertsd, hogy nincs "szuksege" a gyereknek. Ha faj valami, beteg, ehezik, stb az "szukseg" es kotelesseged megoldani AZONNAL. De ez most nem az! Azt tenyleg merlegeld, hogy ha egy gyerek (3 evesen meg egy "oszton leny" szintjen all szellemileg= "allat") kepes "uralkodni" rajtad, akkor szellemi folenyben van. Ennek forditva KELL lennie. Te tartozol felelosseggel o erte, nem forditva es ha valami baja lesz, akkor lehet, hogy a kulvilagnak ki tudod magyarazni magad, es haaaat tenyleg!es nahaaat!.... de te tudod az igazsagot es az onvad nem mulik el!

Bocsanat hogy allathoz hasonlitok egy aranyos csopseget. A szellemi, megoldo kepessegeire utaltam.

A cukor ugy tudja befolyasolni a viselkedeset (negativan), hogy hangulat hullamokat hoz letre attol fuggoen milyen mennyisegben van jelen a verben. Ha ezekhez hozzaszoktatod, ezt fogja keresni. Ez magaban hordozza egy hiszterikus, "ket-polusu" viselkedes kifejlesztesenek a veszelyet. Vagyis megtanulja "kezelni" a helyzeteket, az igenyeit es megoldja. Jelen esetben uvolt. Mikor mar eleg eros lesz esetleg neked megy.

Es ennek az alapjait most fekteted le. Gondoltad volna?

Kaphatnek egy tabla mogyoros csokit ezert a "tudomaanyos" eszmefuttatasert? Hakapeszi Maki (szobatarsam volt) mindig azt kapott mikor okos dolgokat mondott a zsebteveben :)

Ugy latom a "szepen keres" nem hoz eredmenyt..... Hmmm, akkor uvoltok MOGYOROS CSOKIT AKAROK!!!! .... igy sem megy.... megint eldugta valaki a baltat! DE MIERT?! :)

2016. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát meg kell állnom és muszáj nemet mondani. Köszönöm szépen a rám szánt időt.:)
2016. szept. 2. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!