Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen rosszul és...

Miért vagyok ilyen rosszul és mikor lesz már jobb?

Figyelt kérdés

Annyira rossz anyának érzem..

Hónapok óta tart ez. Hol hetekig jól vagyok, hol napokig rosszul. Eleinte napokig tartó hányingerem volt. Most mellkasi nyomás meg szapora szívverés. Semmi türelmem nincs a gyerekekhez. Sokat kiabálok velük aztán meg jön a lelkiismeret furdalás.

Sok vizsgálaton voltam már minden negatív. Létezik, hogy a stressz meg a kevés alvás okozza? Még barátaim sincsenek akikkel beszélni tudnék erről. A játszótéren az ovin és a bolton kívül nem járok sehova. Tudnátok tanácsolni valamit amitől jobban leszek?

Írt a doki xanaxot de köszönöm abból nem kérek. Esetleg a sedatif pc? Nem tudom. Így annyira rossz. Jó anya akarok lenni! :(


2016. máj. 29. 07:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem rossz anya vagy, hanem magányos. Jártam már a cipődben, tudom milyen, én is kaptam már nyugibogyót. Van jogosítványod? Hogy állok anyagilag? Mert egy-egy laza kirándulás sokat tud segíteni, amikor a gyerekek szabadjára vannak engedve és te is kicsit ki tudsz kapcsolni.

Van segítséged? Férj? Nagyszülők,akárki?

2016. máj. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kettő kisfiam van. Ez le maradt. 1 és 4 évesek.

Sajnos jogosítványom nincs. Anyagilag jól kijövünk, de a párom sokat dolgozik így kirándulásra nincs lehetőség. Segíteni annyit segít amennyit az ideje enged. Mondjuk elég fáradt de attól próbál segíteni míg én kicsit pihenek ő elvan a gyerkőcökkel. Anyum jó ha havi 1x tud vigyázni rájuk mert ő is dolgozik akár csak anyósom.

2016. máj. 29. 07:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Keresd a pozitiv dolgokat es a negativakra ne is gondolj.

probalj visszaemlékezni olyan pontokra amikor boldog voltál, vagy olyanokra amikor nevettél és keresni azt mitől dobodhatnál fel.

Szóval először ebből az állapotbol mozditsds ki magad, nekem sokat segit pl ha nyilvános helyre megyek, mert olyankor automatikusan jobban vagyok(elvégre nem hagyhatod el magad mások előtt) nálam bevalt hogy pl menüzni viszem a gyereket es olyan jol esik a "törődés"(hoznak etetőszéket, kedveskednek a gyerekkel, szép kertben ülünk, stb)es mindig ötletelek reggelente hogy már csak azert is jo napunk lesz minden sz*r ellenére.

A fizikumod is követni fogja, erőre kapsz es jobban leszel.

Szoval a kerdes, mihez lenne ma kedved amitől jol éreznéd magad? :)


Ma mi gyereknapi rendezvenyre megyünk.


Potszerek helyett javaslom az önkontrollt, szigoruan korábban lefeküdni aludni.

2016. máj. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kiszolgáltatottnak érzed magad?
2016. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát igazából igen. Mert nincs egy szabad percem sem. Én nem tehetem meg, hogy tv-t nézek vagy épp leüljek mert akkor rögtön kell valami valamelyik gyereknek. A párom pihen, én nem. :(

Ez a helyzet tönkre tesz engem! Lehet ezért most le leszek szólva, de ha előre tudom, hogy ilyen nehéz lesz két gyerkőccel még nem vágunk bele a kistesóba majd csak vagy 10 év múlva.. :(

2016. máj. 29. 08:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem ilyesmi a helyzetem 3 hónapja, csak nekem mindig van valami egészségügyi bajom. Terhesség előtt sose voltam beteg (terhesség alatt is csak a terhesség volt), császáros szülés után 3 hétig nehezen tudtam járni, aztán az aranyeremet műtötték ki, a fogamat kellett gyökérkezelni (sose volt még lyukas fogam se), most meg a méhem szurkál annyira, hogy mennem kell orvoshoz a jövő héten, hátha nem kell elaltatni.:D


Nevetséges, mert amúgy a gyerek alszik és soha nem nyűgös, de rám jár a rúd mégis elég csúnyán szülés óta. A férjem mellettem van és vannak barátaim is, el is járok itthonról a babával is. De attól még hasonló a szitu.


Én is sokszor rossz anyának érzem magam, mert a férjem egy csomószor átveszi a gyerek gondozását, de hát ez van. Nem tudok mit tenni, mindig van valami bajom, gondolom, ki van merülve a szervezetem.


Szedsz vitaminkészítményt, vasat? Talán az segítene! És sok-sok napfény, séta (a gyerekekkel).

2016. máj. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A magnézium hiány okozhat minden ilyet. Nekem volt elég súlyos formában, még a gyerek előtt, egy pillanat alatt felidegesítettem magam (egyébként elég nyugodt vagyok) rosszul aludtam, szívdobogás érzésem volt. Labor negatív volt csak idővel úgy elkezdtem szédülni, hogy muszáj volt továbbmenni. Idővel olyan szinten durva lett a hiány, hogy EKG is mutatta a szívritmus zavart de egy magnéziumos infúzió után mintha mindent elvágtak volna. Még le se ért az egész már normális lett a pulzusom. Emellé B vitamint írtak fel a szédülésre. Ezt meg azért írom, mert most ugyanebben a cipőben jártam és nem segített a magnézium már a hasam ment tőle nézegettem mit tud okozni a különböző b vitaminok hiánya és elkezdtem szedni, rendbejöttem. Most nem szédültem és EKG se mutatott semmit, labor se, indokolatlanul voltam olyan szinten kimerült hogy nem bírtam fentmaradni, ingerlékeny, rossz alvó. Most kevesebb alvással is jobban vagyok.

Én elég egyoldalúan táplálkozok így bármilyen hiány kialakulhat ha csak egyszer lesz fokozott igényem rá, ilyen a stressz, kevés alvás, fizikai igénybevétel, betegség.

2016. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, gondoltam hogy ez az egyik probléma, mert nekem is ez volt. Az segített, hogy a sarkamra álltam. Elvittem őket állatkertbe, meg János hegyre, Medve farmra, mindezeket busszal, vonattal és utána baromi büszke voltam magamra, hogy képes voltam erre és jól éreztem magam közben ráadásul.
2016. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért nincsenek barátaid? Apuka hol van a történetből? Miért nem jársz el sehová?
2016. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Fiatalon lettem terhes így az összes középiskolai barátom eltávolodott tőlem. Párom sokat dolgozik így nem nagyon tud segíteni!

Én is szedek magnéziumot de nem érzem hatását.

2016. máj. 29. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!