Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfehérje allergiára milyen...

Tejfehérje allergiára milyen kereszt allergének vannak?

Figyelt kérdés
Próbáltam rákeresni,de szinte csak a szóját látom leírva mindenhol,a pálmaolajról pedig mint keresztallergén csak hallottam...de ebben nem vagyok biztos.

#allergia #tejfehérje #keresztallergén
2016. szept. 11. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Marhahúst nem ehetett a fiam, a szóját nem értem, a tapszere is szojaalapu volt.
2016. szept. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tejfehérje allergiás, marhahúst ne egyen. Szójával könnyen kialakulHAT keresztallergia. Ez nem azt jelenti, higy nem eheti, csak figyelni kell a tüneteket. Ha valaki tejre és szójára is allergiás, kókusztejet még ihat. Szerintem a pálmaolajjal kb egy kategória. Nem tudom ezzel fennáll-e a keresztallergia, de ha igen, azt észreveszef. Akkor marad a rizstej.
2016. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem tejfehérje allergiás (állítólag) a 8 hónapos kislànyom és én úgy olvastam, hogy a marhahúson és a szójàn kívül a paradicsom is kereszt allergén.
2016. szept. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Marhahúst nekem is mondták.

Paradicsomot nem említett senki így volt meglepi hasmenés meglepi kiütéssel. Szóval egyáltalán nem lep meg, hogy említve volt itt a paradicsom.

2016. szept. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindenféle allergiás gyerekeim vannak.

A szója nem ketesztallergén a tejfehérjével.

Keresztallergia azt jelenti, hogy hasonló szerkezetű a fehérje benne.

Ahogy valóban a marhahúsé az.

A lányom pl meg tugja enni tünetek nélkül a marhahús leves levét, de magát a húst már nem.


Viszont, nagyon sok ételallergiás gyereknél probléma a szója, és a paradicsom is erősen allergén.


Táplálék és tüneti naplót vezetve lehet a legjobban kideríteni, mi a gond.

Allergiatesztek kb. 2 éves kor felett működnek, de akkor sem 100%.

2016. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!