Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfeherje allergias kisgyerek...

Tejfeherje allergias kisgyereknek "nyomokban tartalmazhat" termekeket adtok?

Figyelt kérdés
A gasztrosunk szerint eheti de en meg nem mertem neki adni...

2016. jún. 19. 22:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem, én nem adtam.
2016. jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem adtam
2016. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én se adok.
2016. jún. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A nyomokban tartalmazhat azt jelenti, hogy olyan gyárban készült ahol tejeseket is gyártanak. Ezzel ők levannak védve, hogy ráírják, de kicsi az esély, hogy tartalmaz is. Megjegyzem a 7 év alatt egyszer futottunk belem, háztartási keksz volt szennyezett. Nem egy gyakori dolog.
2016. jún. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
van aki bírja,van aki nem,és aki bírja az se biztosan mindet. előszőr nullás diétán volt, rá kb egy évre ahogy próbáltuk bírta a nyomokbanos dolgokat de nem mindent kap,pár dolgot csak és mértékkel mert kis szennyeződésnyi mennyiség,de sok kicsi sokra megy,felgyűlik a szervezetben. viszont ha te most voltál csak gasztrósnál,még nem adhatsz ilyeneket neki egyenlőre nullás diétát kell tartani
2016. jún. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Kerüld amennyire bírod és ha úgy gondolod. Bár a gasztrós engedte akkor lehet.

Az utolsó meg amit mond, hogy sok kis szennyeződés halmozódik, ez butaság! Ugyanis a nyomokban tartalmazHAT nem azt jelenti, hogy tartalmaz!! Mint írtam 7 év alatt egyszer futottunk bele, pedig én mindig veszek tartalmazhatosat és a gyerekem azonnal és durváén reagál!

2016. jún. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

3 hónapja tartjuk a tejmentes diétát(ekcémás foltok az arcon,székrekedés)az IGe szintje emelkedett volt a vérvételen.

Kb.2,5 hónapos diéta után elkezdett napi szinten kis mennyiségű széklete lenni, ezzel egy időben a nagyszülők adtak neki(többször is) :( háztartási kekszet ami ugye nyomokban tartalmazhat tejet,és innentől kezdve megint székrekedéssel küzdünk,hogy van-e összefüggés nem tudom igazából,főleg h a gasztrós szerint mehet a nyomokban tartalmazhat,de ha diéta van szerintem nem fér bele semmi ilyesmi főleg az elején...

Ha olyan élelmiszert veszek amin amin nincs fel tüntetve h nyomokban tartalmazhat akkor az nem is tartalmazza?pl coop poskotatallér(egy csomó termékükön nincs rajta h tartalmazhat-e)vagy ezek a nasik azért tartalmazhatnak attől függetlenül h nincs megjelölve rajtuk?

2016. jún. 20. 10:04
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen,nem olyan régen voltunk gasztrósnál és nekem is az lenne a logikus h amíg a tünetek javulását várjuk nulldiétát tartsunk,de szerinte nem annyira allergiás a lányom h nyomokban-os termékeket ne kaphasson...
2016. jún. 20. 10:07
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen, azoknál is előfordulhat. A legbiztosabb az, amelyik a Magyar Táplálélallergia és Táplálékadatbakba feljegyeztette a termékeit. De ez is csak egy része a termékeknek, mert ide nagyon drága bekerülni. Rettentő nagy összegekbe kerülne a vizsgálatok, ellenőrzések. Ezen kívül is vannak biztos termékek.

A háztartási keksz melyik fajta volt? Mert egyébként a háztartási keksz alapban is lehet székletfogó, ezért is szokták hasmenés esetén ajánlani. Én nem vagyok allergiás, de a héztartási keksztől kb 2 napig nem megyek wcre.

2016. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Detki haztartasi keksz volt,de tobb mint2 hete ette es azota sincs normalisan szeklete.
2016. jún. 20. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!