Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is érez/érzett így a...

Más is érez/érzett így a gyerekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, nagyon fiatal tudom, még nem is feltétlenül kellene ezen gondolkodnom.

De nem tudom, hogy akarok-e gyereket vagy sem.

Igaziból szívesen babáznék, viszont nem érzem létszükségletemnek azt, hogy legyen egy gyerekem.

De ha mégis Úgyis döntenék, hogy szeretnék, a szüléstől, a terhességtől, a testem változásaitól halálosan félek! Rengeteg szüléssel kapcsolatos problémáról hallottam, es ezeket én nem akarom magamnak. Sem azt hogy alul "szakadjak szét" se azt, hogy a hasam vágják fel.

Párom szeretne gyereket. És nem is az, hogy én nem akarok. De sokkal nagyobb visszatartóerő lenne a félelmem ettől az egésztől.

Szerintetek? Tudna ebben nekem segiteni valaki, vagy érzett így már valaki?


2016. szept. 25. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem te vagy az egyetlen aki így gondolkodik ezzel kapcsolatban, nagyon sokan gondolják így ahogy te is.

Ezzel nincs semmi baj,még fiatal vagy lehet majd pár év múlva szeretnél majd gyermeket.

2016. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%
Én is így voltsm vele. Nem vágytam rá de valahogy gondoltam hogy egyszer lesz. A férjem már évekkel ezelőtt kész volt rá, rajtam állt. 28 éves voltam amikor a kolleganőm terhes lett, ahogy nőtt a pocakja én is kezdtem rá vágyni. Azaz először csak kicsit megmagyarázhatatlanul szomorú voltam hogy én nem vagyok terhes pedig akkor nem volt még téma. De ahogy telt az idő és megszületett a kislánya már abbahagytam a gyógyszert és pár hónapot vártunk. Majd elkezdtünk élesben próbálkozni. Még akkor is féltem az egésztől, bár nem a szüléstől hanem hogy lesz egy gyerekem. Aztán minden hónqpban csalódott voltam amikor nem sikerült. A negyedik hónap volt a sikeres, imádtam a terhességemet végig szuper volt, tényleg rózsaszin felhős időszak volt. A szülésre is szép emlékként gondolok bár nagyon fájt. A kisfiam pedig imádom, akkora boldogságit tud adni amekkorát el sem tudtam képzelni. Pedig nem olvadozom más gyerekektől sose voltam az az ősanya tipus. Szóval nyugi, nekem 28-29 évesen jött csak az érzés kis ráhatással :)
2016. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ilyenkor még várni kell.

a bizonytalanságérzésnek oka van, amit az idő mindig megold, és a továbbiakban nem lesz kérdés, hogy szeretnél e, avagy sem.

2016. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!