Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalással kapcsolatban...

Gyerekvállalással kapcsolatban sok kérdés?

Figyelt kérdés

A barátommal babát szeretnénk, de lenne pár kérdésem, amiben hátha mások tapasztalata segíthet :)


Februárban lesz 1 éve hogy a munkahelyemen vagyok. Előtte estin főiskolára jártam, alkalmi munkáim voltak. Január-február környékén már jó lenne ha sikerülne. Ha megvan az 1 évem, akkor gyedre jogosult vagyok-e? Nem tudom jól értelmeztem-e, de a szülést megelőző 2 évben legalább 365 napot biztosítottnak kell lenni? Táppénzre elmehetek-e a terhesség alatt? Fizikai munkát végzek 12 órában nappal éjszaka egyaránt, ráadásul fertőzésveszélynek is ki vagyok téve. Max 2-3 hónapig szeretnék dolgozni emiatt.

Így a Tgyás és a gyed jogosultságom megvan?

Albérletben élünk, nem keresünk sokat, de nem is minimálbér azért. Hitelt nem szeretnénk (nem is kapnánk) hogy sajátunk legyen.Nem élünk nagy lábon, amire kell arra jut általában.

Más is vállalt hasonló "alapokra" gyereket?

27 leszek januárban és sokat gondolkoztam, hogy mire várjak még. Régóta együtt vagyunk, korban szerintem pont jó lenne. Ha arra várnék, hogy minden meglegyen, akkor talán sosem lenne gyerekem.

Nem felelőtlenség így? Mikre van szükség gyerekvállaláskor? A kezdés kb mennyibe van? Pl ágy, babakocsi, ruhák, stb. Tudom nagy árkülönbségek vannak a márkák miatt, de ha egy átlagot veszünk?

A terhesség alatt érdemes-e orvost választani vagy a szakrendelés is elég? Ha a szomszéd városba szeretnék szülni és oda járni orvoshoz, akkor az választásnak minősül? Egyáltalán mennyi egy szülés kb ilyen esetben? Érdemes-e terhesvitamint szedni előtte vagy nem feltétlen?

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha van hasznos tanácsa/véleménye még valakinek szívesen fogadom :)


2013. szept. 25. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megvan az 1 éved akkor jogosult vagy Gyedre,de nem a gyermek 2 éves koráig,hanem annyi napra ahányat dolgoztál.Szóval ha max.2éves koráig szeretnéd kapni a Gyedet akkor 500valamennyi(nem tom pontosan) biztosított napnak meg kell lennie ,szóval kb 1,5 év meló....de ez már akkor is megvan ha táppénzre mész terhességed alatt,mert a táppénz is biztosított időnek számít.

Elmehetsz táppénzre terhesség alatt,de ha nem mész kismama nem dolgozhat már éjszaka,se nem túlórázhat,ezt már törvény szabályozza,én is így voltam.

Amúgy ha arra várnátok,hogy legyen saját ház ,autó,sok pénz...akkor ki tudja mikor jönne el az idő a gyerekvállalásra.Én 23 évesen szültem,mi sem álltunk biztosabb alapokon mint ti.Mi belevágtunk és nem bántuk meg,most jön majd a kistesó,szerintem bátran vágjatok bele.!

Nekem volt fogadott dokim,végig hozzá jártam Sztk-s rendelésre(ingyen)Majd kb.25 hetesen megfogadtam,akkor már adtam egy kis pénzt.

Ahhoz az orvoshoz mész akihez szeretnél.Én 3,5 évvel ezelőtt adtam 40ezret a dokinak,plusz minden Uh-n 5ezer...de kérdezősködni kell hol,mi a szokás,nem tudom te hol laksz.

Terhesvitamint én végig szedtem,de ha te nem is szeretnéd végig az első 12.hét nagyon fontos,a folsav a legfontosabb.

Sok pénzbe van az eleje az biztos,de többek közt erre is jó a 9 hónap,szépen apránként be lehet szerezni mindent:)

Sok sikert,és nagyon sok boldogságot nektek!!

2013. szept. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előttem válaszolónak. Viszont egy picivel tényleg többet kellene melóznod :) Talán még ezt az évet húzd le végig! Addig meg teszegessetek félre is! Míg babás vagy addig vagy melózol abból lesz bevételed vagy nem húzod azt a bizonyos vasat viszont abból semmit nem tudsz félre tenni! Viszont gyes/gyed ha van ha nincs ezt csak szülés után kaphatod meg! Írod, h amire kell arra jut, hát ez a gondolat egy babánál teljesen meg fog változni! Ez a szörnyű igazság :D Nagyon sokba kerül a baba, 9 hónap alatt apránként is meg lehet venni Neki a cuccokat, de akkor is kell plusz m, hó végére számolgathatjátok az aprót, h tudtok e még venni bármit is.

Használt cuccokkal olcsóbban kijöttök :) (Bár, mi nem akartunk venni ilyet, keresgéltünk egy használt kis ágy, normális állapotban 10ezer+posta költség, 15-ért meg vadi újat lehet venni) Nem tudom, h hol találnak egy csomóan mérföldekkel olcsóbb cuccokat :( Így mindent vadi újonnan vettünk, de ha az égiek is akarják egyszer, és lesz kis tesó, őt is simán ki fogja szolgálni, nem xy éves, xy gyerkőcön átment tárgyakat fog kapni :)

Mi 5 hónapja próbálkozunk a baba ügyében, sajnos nem tartozunk azok szerencsések közé, akikre ránéznek és hopp a baba ott van (nem megbántani szeretnék senkit, inkább irigykedek :) )De végül is, ennyi idő alatt én ugye melózok tovább, és az én majd teljes fizumat azóta is félre tesszük, próbálunk másképp gazdálkodni :D (eddig is spórolgattunk, de nem ilyen (ne essek túlzásba) nagy összegeket nem tettünk félre. Meg kell tanulni (legalább is szerintem) ezt is, mert itt már nem csak az kell h, pelus stb.-re legyen, de pl a horibiris összegű gyógyszer/tápszerre ha úgy adódik! nehéz már ez a része is és még baba sincs :) Nehéz felnőni a feladathoz, én meg azt hittem anno, majd számlákat fizetni, saját magam eltartani stb lesz nehéz :D

2013. szept. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah, és nagyon nagyon sok sikert kívánok a jövőben és mihamarabbi babásodást, hozzá pedig boldogságot :)
2013. szept. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Mindenképp dolgoznék még az 1 év letelte után kb. 3 hónapot biztosan.

Persze tudom, hogy drága dolog, de sok mindenen tudnánk mi is spórolni. Meg sok segítséget kapnánk a szüleimtől is. Nem erre alapozok, de tudom, hogy ők is be tudnak (és ők akarnak nem én kérem) segíteni. De ha sokba van egy baba ha nem, akkor se lesz sokkal jobb a helyzet ha halogatom a dolgot. :(

2013. szept. 25. 13:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Vágjatok bele! :)

Majd jövök bövebben is! A kèrdèseidre válaszolva.

2013. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!