Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vagyok benne biztos, hogy...

Nem vagyok benne biztos, hogy akarom a gyereket az alábbi okok miatt. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Terhes lettem,óvszer mellett. A párom szeretett volna már gyereket,elméletben én is. Most,hogy terhes lettem állandóan az jár a gondolataimban,hogy milyen nehéz lesz a gyerekemnek ha megszületik, és milyen rosszat teszek ezzel az élettel neki. Sok nehézségen pl.anyagi,lelki problémákon mentem át egész életem során. Bár az anyagi helyzetem sokat javult, lelkileg rosszul vagyok. Most a terhesség során még jobban előjött hogy mi lesz pl. Ha a gyerekem bántani fogják,vagy beteg lesz. Egész napokat sírok. Mit csináljak?
2016. szept. 29. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha a világ legjobb körülményei közé születik egy gyerek vele is előfordulhatnak ezek! Ez miatt teljesen felesleges megöletni
2016. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Ezen a kétségeken minden kismama átesik. Hogy lesz? Jó lesz? Tudom-e jól nevelni? egészséges lesz? Mégis, mára több mint hét milliárd megszületett. "A párom szeretett volna már gyereket,elméletben én is." - emiatt úgy gondolom, te is megnyugszol, ilyen a világ, ilyen az élet. És átcsap a boldog babavárásba a dolog.
2016. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem először azt döntsd el, h igazán akarod-e a babát v sem....

Sztem olyanokon, h anyagi helyzet, betegség, jó anya leszel-e stb tök felesleges aggódnod.

Ha normális a párkapcsolatod és szellemileg érettek vagytok rá, akkor merj belevágni, mert a babavárásnál boldogabb időszak (normál esetben) NINCS :)

2016. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Hidd el, hogyha meg elvetetnéd, abban nem lennél biztos, hogy jót teszel-e. Jó dolog, hogy nem akarsz felelőtlenül belevágni a gyerekvállalásba, de annak idején nálunk is így jött össze az első baba, véletlen becsúszott, pedig védekeztünk. Én is tele voltam aggodalommal, viszont nem fordult meg a fejemben, hogy elvegyék tőlem. Ha lelkileg ilyen labilis vagy, rád jobban oda kell figyelni, mert gyakori a szülés utáni depresszió is, aminek a kicsi issza meg a levét. Egy babához nem kellenek milliók, még százezrek sem, szóval ha az anyagiak miatt aggódsz, azt engedd el. Rengeteg segítséget fogsz kapni, kezdésnek menj el a védőhőhöz és mond el ezeket neki.

Nem akarlak ijesztgetni, de nekem egy barátnőm járt úgy, hogy nem akarta a babát, el is vetette. Nem telt bele 1 év és már szerettek volna ismét babát. Hiába próbálkoztak utána évekig, nem jött össze a baba. Azóta is azt az abortuszát siratja, hogy milyen hülye volt.

2016. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

"... milyen nehéz lesz a gyerekemnek ha megszületik, és milyen rosszat teszek ezzel az élettel neki..."


Igen, nehéz lesz a gyereknek egy ilyen anyával és rosszat teszel vele, ha nem tudsz örülni neki.

Szerintem te totál depressziós vagy. Mihamarabb fordulj pszichológushoz és/vagy pszichiáterhez, és kezeltesd magad!

Nemcsak saját magad és párod, hanem elsősorban születendő kisgyereked érdekében!!!

2016. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A bizonytalanság a legjobban várt és tervezett gyereknél is tök normális. Nálad az a baj, hogy még mellé ott a meglepetés faktor, és behergeled magad. Az aggodalom normális, az abortuszon való morfondírozás nem. Beszélj a családoddal, mert ha magadat rágod, butaságot csinálsz, ellenben ők át fognak ezen segíteni. Ráadásul ha kimondod hangosan, és nemcsak magadban kattogsz, akkor teljesen másképp fog kinézni a helyzet ("ezen aggódtam annyit? nem is olyan nagy ügy").
2016. szept. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!