Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a párom terhes lesz tőlem,...

Ha a párom terhes lesz tőlem, de nem élünk együtt nem vagyunk házasok és én nem akarom a gyereket akkor nekem kell bármi féle dolgot is fizetni neki?

Figyelt kérdés

gyerek tartás vagy hasonlók?

én még tanuló vagyok, a barátnőm pedig dolgozik...


2011. júl. 12. 13:40
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
meg az érdekelne h. mennyit kell fizetnem és h. miért mert ha úgyvan akkor elmegyek dolgozni vagy valami.... egyáltalán nem roszból írtam a kérdést
2011. júl. 12. 13:43
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen mindegy, hogy együtt éltek, vagy sem, akarod vagy sem, ha az a baba megszületik, akkor köteles vagy te is részt vállalni a neveléséből. Cserében jogosult vagy a szülői felügyeletre.

Úgyhogy a gyerektartást majd fizetned kell, erre készülj.

2011. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ja és a gyerektartás összege általában megállapodás kérdése, az általános, hogy a kereseted 20%-a megy a babának.
2011. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
de alapból nem terhes -.-'' csak ha ilyen lenne akkor ugye nekem nincs semmilyen jövedelmem, főiskolás vagyok, akkor mégis mit kellene tennem vagy mennyit fizetni, csak ez érdekel, egyáltalán nincs semmilyen gyerek...
2011. júl. 12. 13:47
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
mert ha most azt mondjuk,hogy törvényileg nem kötelezhet senki rá,hogy fizess,akkor egy forintot nem fogsz rá költeni? Senki sem (bocsánat, a normális emberek nem) azért dolgozik és vesz dolgokat a gyerekének,mert muszáj,hanem mert így érzi helyesnek.
2011. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Ha ez a helyzet,akkor olcsóbb,ha veszel egy csomag óvszert. Én ne fantáziálj az apaságról,ha ennyire nem vagy képben.
2011. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
ajj senki nem érti h. mit akarok kérdezni :S
2011. júl. 12. 13:49
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha nem vagytok házasok, sem bejegyzett élettársak - szóval jogilag nincs közötök egymáshoz, 2 út van.


1. Az anyakönyvvezetőnél aláírtok egy úgynevezett apasági nyilatkozatot, melyen elismered, hogy a barátnőd tőled lett terhes, igény szerint a nevedre veszed a picit, és innentől kezdve a gyereket ugyan úgy kell kezelni, mintha házasságból született volna (láthatás, gyerektartás, apás hétvége, miegyéb)


2. Megtagadod az apaságit. Ebben az esetben ha megszületik a pici, az anyuka bírósághoz fordul, ahol DNS vizsgálatot fog kérelmezni ellened, ahol ki fog derülni, hogy a baba a tiéd (mert gondolom a tiéd). Innentől kezdve te leszel a pervesztes, így a perköltséget is neked kell állnod.

Nem tudom, meddig húzódik a pereskedés, de az állam 6 hónapra megelőlegezi az anyukának a gyermektartást, amit utólag szintén kamatostul te fizetsz meg, meg nyilván eztán gyermektartásra vagy kötelezhető.


Ha nappali tagozaton tanulsz, és még nem vagy 18 éves, akkor mentesülhetsz ezek alól, de ezzel csak nyúlik a huza-vona :/


Összességében ha rám hallgatsz, leülsz a pároddal, és megbeszéled, mi legyen a gyermekkel, mert egyik verzió sem leányálom!


Remélem tudtam segíteni.

Joghallgató kismama :)

2011. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Bizonyos feltételek fennállása esetén a gyermekről le lehet mondani, akkor fizetned sem kell, a nevedet sem viseli, viszont a jövőre nézve mindenféle kapcsolattartási lehetőséget így elvesztesz, és ez visszafordíthatatlan. A feltételket pontosan nem tudom, azt érdeklődd meg egy ezzel foglalkozó ügyvédtől.
2011. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Bocs,hoyg kérdésre kérdéssel felelek,de ha ez bekövetkezik és ti egy pár vagytok,akkor miről beszélünk?

Akkor ez egy közös gyermek.

Te vagy/leszel a vér szerinti apja.


Vagy te már rögtön úgy gondolkodsz,hogy ha teherbe esik akkorel is hagyod azonnal??????


Valószínűleg azért nem érti senki a kérédsedet,mert több sebből vérzik a dolog...legalábbis egyáltalán nem feltételez normális emberi értékeket és normális párkapcsolatot....


Nos ennyi.

Igan,fizetned kell és felelős leszel akár van munkád akárnem.

Majd akkor fogják leszedni a tartozásodat a számládról,ha már lesz munkád,tehát ez első jópár havi fizetésedből nem sokat fogsz látni!


De tán inkább együtt kellene a babát vállalni vagy nem vállalni...nem ilyeneken agyalni...

2011. júl. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!